Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Különleges alakulatok

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 már. 11 19:41 #13412

  • SZ.P
A Különleges egység, alakulat volt a SAS Kommandó az úgy nevezett Külön leges Légi Szolgálat (Special Air Service) 1940.júniusában hozták létre amikor Franciaország elesett.Feladatuk a harcvonal mögött szabotázsakciókat végrehajtani mint pl:kommunikációs eszközök megrongálása. E egységnek a parancsnoka David Stirling volt.(azt hiszem lovaggá is ütötték.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 már. 19 17:44 #13639

  • Zeki
Magyar különleges alakulat volt?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 már. 19 18:58 #13643

  • Bazooka Joe
Arról nem tudok, viszont eszembe jutott a titkos német elit alakulatok: a Werwolf kommandók.


Ők a szövetségesek által megszállt területeken tevékenykedtek. Leginkább szabotőrakciókat hajtottak végre, de például ők ölték meg az első az amerikaiak által kinevezett polgármestert is.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2009-03-19 20:01
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 már. 19 21:21 #13653

  • Kurt Tank
Werwolf, am. Vérfarkas. Én úgy tudom Aachen polgármesterét lőtték le. De ha nem jól tudom akkor javítsatok ki! Nem fogok haragudni érte!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 már. 20 13:01 #13663

  • Bazooka Joe
Igen Aachen városának a polgármesterét Franz Oppenhoff-ot gyilkolták meg, de az általam fentebb említett ok miatt.

Magyarán árulónak lett kikiáltva.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 már. 21 20:08 #13671

  • Kurt Tank
De én úgy tudom (javítsatok ki, ha tévedek) egy tizenéves gyerek lőtte le!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 már. 21 20:23 #13676

  • Bazooka Joe
Ez nem elképzelhetetlen ugyanis a Werwolf kommandókba toboroztak embereket a Hitlerjugend-ből, ill. a 12. &amp;#8222;Hitlerjugend&amp;#8221; SS-páncéloshadosztály-ból is.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2009-03-21 21:23
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 ápr. 28 17:59 #14484

  • Álmos97
Magyar különleges alakulat volt?

A magyar 1. ejtőernyős-zászlóalj( Szent László katonái)
Regiment IV. évfolyam 2008/3. 13.oldal A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Álmos97, Időpont: 2009-04-28 20:00
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 ápr. 28 20:07 #14487

  • Kurt Tank
Zeki írta:
Magyar különleges alakulat volt?


Találtam neked ez ügyben valamit, de sajna csak angolul van.
www.answers.com/topic/33rd-waffen-cavalr...br>Szerkesztette: Kurt Tank, Időpont: 2009-04-28 22:09
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 nov. 20 06:38 #21573

  • koszta
Érkezett egy e-mail:

Üdvözletem. Hol találok az interneten katonai tiszti rangokat magyarul (ill. angolról magyarra)? Egy második világháborús regényt fordítok, ahhoz kellene. Pl. station commander (a RAF-nál).
Köszönettel,
Mesterházi Mónika

Tud valaki segíteni esetleg?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 nov. 20 09:10 #21577

Most nem, csak holnap délután, mert otthon van egy könyvem, amiben benne van, de lehet, hogy másnak is megvan (Légiháború Magyarország felett 1-2.) Nem tudom ki írta, de mindkét részben benne vannak a német, amerikai, brit, és magyar repülőrangok.

Német földi csapatok rangjai a panzerkeil.hu-n fenn vannak.

Ennyit tudtam segíteni...

Majd holnap elküldöm, Koszta, csak adj addig emilt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 nov. 20 15:06 #21579

  • HunBütyök
Hm... Mónik aszép név. Ha jól néz ki a leányzó segítek neki lengyel, francia, olasz és japán rangokat illetően.
Rékerestem ki ő... hát nem az esetem. <br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2009-11-20 16:07
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2009 dec. 14 09:28 #22451

Szerintem a különleges alakulatok közé tartozik a légideszantosok!

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 feb. 12 14:16 #28142

  • Bazooka Joe
Gondolom itt már sokan hallottatok a amerikai Rangerekről. Nos itt van az ő krédójuk:

Recognizing that I volunteered as a Ranger, fully knowing the hazards of my chosen profession, I will always endeavor to uphold the prestige, honor, and \&quot;esprit de corps\&quot; of the Rangers.

Acknowledging the fact that a Ranger is a more elite soldier who arrives at the cutting edge of battle by land, sea, or air, I accept the fact that as a Ranger my country expects me to move farther, faster and fight harder than any other soldier.

Never shall I fail my comrades. I will always keep myself mentally alert, physically strong and morally straight and I will shoulder more than my share of the task whatever it may be. One-hundred-percent and then some.

Gallantly will I show the world that I am a specially selected and well- trained soldier. My courtesy to superior officers, my neatness of dress and care for equipment shall set the example for others to follow.

Energetically will I meet the enemies of my country. I shall defeat them on the field of battle for I am better trained and will fight with all my might. Surrender is not a Ranger word. I will never leave a fallen comrade to fall into the hands of the enemy and under no circumstances will I ever embarrass my country.

Readily will I display the intestinal fortitude required to fight on to the Ranger objective and complete the mission though I be the lone survivor.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-02-12 15:17
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 feb. 12 15:57 #28144

  • Zeki
Cikket is írtál, nagyon tanulságos volt, én tőled hallottam először bővebben a témáról...
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla