Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Különleges alakulatok

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 11:02 #49940

  • Bazooka Joe
Kösz.

99 Panzer IV + 89 Panzer V egy hadosztályon belül nem különlegesség? Nekem az.

Amúgy, ha nem ide, akkor hova tudtam volna még írni a kérdésemet?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 11:38 #49943

  • Számvéber Norbert
Bazooka Joe írta:
Kösz.

99 Panzer IV + 89 Panzer V egy hadosztályon belül nem különlegesség? Nekem az.

Amúgy, ha nem ide, akkor hova tudtam volna még írni a kérdésemet?


Ez nem különlegesség, mert nagyjából ez volt a többi nyugaton állomásozó német páncélosezred állománytáblájában is.

A különleges alakulat az, amelyet NEM HAGYOMÁNYOS HADVISELÉSRE képeznek ki, szerelnek fel és vetnek be. Egy páncéloshadosztályban mi a nem hagyományos?
Pl. a Beute-Panzerverband Jaguar, na az különleges alakulat volt...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 13:36 #49946

  • Einer spinnt immer!
Nem tudom, volt-e már róla szó, de erről a különgleges alakulat mindenképp említésre méltó: Magyar Kerékpáros Alakulat A bevetésekre, harcokra, sikerességre lennék kíváncsi.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 14:11 #49949

  • Számvéber Norbert
Einer spinnt immer! írta:
Nem tudom, volt-e már róla szó, de erről a különgleges alakulat mindenképp említésre méltó: Magyar Kerékpáros Alakulat A bevetésekre, harcokra, sikerességre lennék kíváncsi.


Magyar Kerékpáros Alakulat sohasem létezett. A m. kir. Honvédség kerékpáros zászlóaljaira gondolsz? Azok sem voltak különleges alakulatok.

Nem az a különleges, amit nem ismersz!!!! A legfeljebb ismeretlen; neked.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 15:12 #49950

  • Einer spinnt immer!
De akkor is érdekesek voltak! Igen, nekem különlegesek! Mesélnél róluk? Hogy milyen sikerrel pedáloztak?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 16:11 #49956

  • HunBütyök
Einer spinnt immer! írta:
De akkor is érdekesek voltak! Igen, nekem különlegesek! Mesélnél róluk? Hogy milyen sikerrel pedáloztak?


Hülyer kérdés:

a kerékpár egy szállítóeszköz volt. Több országnak is voltak kerékpáron közlekedő katonái. A kerékpár lényege az volt hogy szegény baka ne gyalogoljon sokat hanem kicsivel gyorsabban jusson el innen oda... Harcban leszálltak a bicikliről.
Franciáknak, belgáknak, hollandoknak, németeknek, olaszoknak is voltak biciklivel közlekedő katonái.

Főként a kevésbé gépesített hadseregek szerették ezt a megoldást.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 16:34 #49957

HunBütyök írta:
Einer spinnt immer! írta:
De akkor is érdekesek voltak! Igen, nekem különlegesek! Mesélnél róluk? Hogy milyen sikerrel pedáloztak?


Hülyer kérdés:

a kerékpár egy szállítóeszköz volt. Több országnak is voltak kerékpáron közlekedő katonái. A kerékpár lényege az volt hogy szegény baka ne gyalogoljon sokat hanem kicsivel gyorsabban jusson el innen oda... Harcban leszálltak a bicikliről.
Franciáknak, belgáknak, hollandoknak, németeknek, olaszoknak is voltak biciklivel közlekedő katonái.

Főként a kevésbé gépesített hadseregek szerették ezt a megoldást.


+japánoknak is, ezzel nyerték meg a szingapúri harcokat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 16:57 #49959

  • Einer spinnt immer!
HunBütyök írta:
Einer spinnt immer! írta:
De akkor is érdekesek voltak! Igen, nekem különlegesek! Mesélnél róluk? Hogy milyen sikerrel pedáloztak?


Hülyer kérdés:

a kerékpár egy szállítóeszköz volt. Több országnak is voltak kerékpáron közlekedő katonái. A kerékpár lényege az volt hogy szegény baka ne gyalogoljon sokat hanem kicsivel gyorsabban jusson el innen oda... Harcban leszálltak a bicikliről.
Franciáknak, belgáknak, hollandoknak, németeknek, olaszoknak is voltak biciklivel közlekedő katonái.

Főként a kevésbé gépesített hadseregek szerették ezt a megoldást.


Jah, németeknél láttam is erről egy képet. De ha pl. front közelében pedáloztak, akkor ha megkezdődött a harc, leugráltak a bicajról, és csapot-papot otthagyva harcba indultak? <br><br>Szerkesztette: Einer spinnt immer!, Időpont: 2010-12-07 17:57
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 07 16:58 #49960

  • HunBütyök
Igen, ahogy a lovasság is tette.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 19 22:51 #50393

  • R.Attila
Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy valaki tudja-e a 101-es légi szállítású hadosztály 506-os ezredének századainak a neveit? Három hiányzik, ha jól értelmeztem egy zászlóalj az 3 század tehát:

1.Zászlóalj: Able, Baker, Charlie
2.Zászlóalj: Dog, Easy, Fox
3.Zászlóalj: G?, H?, I?

Ha jól tudom egy ezredben kilenc század volt tehát ha valaki ki tudna segíteni annak örülnék.

Üdv!_
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2010 dec. 28 16:21 #50696

Cikk a 10. amerikai hegyi hadosztályról:

www.summitdaily.com/article/20101223/NEWS/101229943/1078
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2011 jan. 17 22:00 #51479

  • Nix
R.Attila írta:
Üdv!
Az lenne a kérdésem hogy valaki tudja-e a 101-es légi szállítású hadosztály 506-os ezredének századainak a neveit? Három hiányzik, ha jól értelmeztem egy zászlóalj az 3 század tehát:

1.Zászlóalj: Able, Baker, Charlie
2.Zászlóalj: Dog, Easy, Fox
3.Zászlóalj: G?, H?, I?

Ha jól tudom egy ezredben kilenc század volt tehát ha valaki ki tudna segíteni annak örülnék.

Üdv!_


Az 506/3-ban (és az US Army összes ezredének harmadik zászlóaljában) felállított századok elnevezései a világháborús kódrendszer szerint George, How és Item voltak.<br><br>Szerkesztette: Nix, Időpont: 2011-01-17 23:02
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2011 jan. 17 22:08 #51480

  • HunBütyök
Hú, ha már ejtőernyőzés...
találtam annó két A/4-es oldalnyi írást a francia ejtőernyősökről 1935-40 között. sanos többet nem.

Viszont francia haverom mesélte, hogy 1944-ben az amerikaiak dobtak le több franciát ejtőpernyővel, mivel haza terepen voltak, tudtak kommunikálni a helyiekkel és tudtak duhajkodni mélyen az ellesnég vonalai mögött.
Róluk tudnál mesélni? Milyen Szabad Francia ejtőernyős alakulatok voltak az amerikaiaknál?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2011 jan. 17 23:12 #51483

  • Nix
HunBütyök írta:
Hú, ha már ejtőernyőzés...
találtam annó két A/4-es oldalnyi írást a francia ejtőernyősökről 1935-40 között. sanos többet nem.

Viszont francia haverom mesélte, hogy 1944-ben az amerikaiak dobtak le több franciát ejtőpernyővel, mivel haza terepen voltak, tudtak kommunikálni a helyiekkel és tudtak duhajkodni mélyen az ellesnég vonalai mögött.
Róluk tudnál mesélni? Milyen Szabad Francia ejtőernyős alakulatok voltak az amerikaiaknál?


A \&quot;Szabad Francia ejtőernyős alakulatok az amerikaiaknál\&quot; pontatlan, mivel hivatalosan ilyen alakulatot nem állítottak fel. A franciákat bár egy az egyben az amerikaiak fegyverezték fel és érdekeltségi területük miatt sokáig együtt harcoltak az usákokkal, mindig a franciák irányították. Amire Te gondolsz, az a következőképpen nézett ki:

1: Egyrészről a brit SOE (Special Operations Executive) másrészről az amerikai OSS (Office of Strategic Services) tartott igényt a francia ellenállók segítségére, méghozzá olyan intenzíven, hogy a D-nap előestéjén Jedburgh-hadművelet néven háromfős csoportokban több száz franciát dobtak le ejtőernyőn Franciaországban, hogy szabotázzsal, vagy a helyi ellenálló csoportok vezetésével zavarják a németeket. Egy Jedburgh-csoport három emberből (akcióparancsnok, egy hadműveleti tiszt és egy rádiós) állt, akik természetesen profi szabotőrök és hírszerzők voltak. A parancsnok valamilyen általam nem értett oknál fogva mindig brit, vagy amerikai volt, míg a többiek általában \&quot;őslakosok\&quot;.
Ezek az akciók elég sikeresek voltak ahhoz, hogy Európa több országában is megismételjék őket, például Belgiumban, vagy Hollandiában, ahol hasonló sikereket értek el. A Jedburgh-alakulatokban azonban nem csak franciák szolgáltak, hanem az adott országtól függően belgák, vagy mondjuk hollandok is.

2. Akik már érdekesebbek lehetnek, azok a brit SAS 3. és 4. dandárja voltak, amiket szabad franciákból állítottak fel (és később ezek adták a(z) 1er Régiment de Parachutistes d\'Infanterie de Marine tengerészejtőernyőseit). Természetesen kiképezték őket az ejtőernyőzés mellett sok egyéb nyalánkságra is, ám hazai földre mégis ejtőernyővel érkeztek 1944. június 5-én a Dingson- és a Samwest-hadműveletek keretében, összesen 294-en (plusz négy amerikai OSS-ügynök). Az ő dolguk volt annak a párezer Bretagne-ban állomásozó német turistának a megfékezése, akiket nyilván felháborított volna az angolszász utazási irodák által last-minute utazásként meghirdetett invázió. A franciák olyan sikeresen törték a borsot a németek orra alá, hogy egészen a Szövetséges erősítés megérkezéséig megúszták a teljes felmorzsolódást. Ebben persze aktívan segítette őket a francia ellenállás ilyen vagy olyan néven futó különféle leányvállalatából mindösszesen 3000 lelkes hazai De Gaulle-drukker.

Nagy hirtelen ezek jutnak eszembe, de egy misét az 1. kanadai-amerikai különleges erők is megérnének. Már írtam róluk cikket, de nem visz rá a lélek, hogy feltegyem a honlapomra... nagyon fájdalmas a kezelőfelülete.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Különleges alakulatok a világháborúban 2011 jan. 18 05:05 #51484

  • HunBütyök
Hú, köszi ez igen!

Végre valaki aki ne a levegőbe beszél.

Lassan azért emelkedik az oldal színvonala!
Látjátok szerkesztő társaim!?!?
Lassú víz partot mos, és inkább pár bátor oroszlán mint sok gyáva nyúl (ahogy mondta Dobó István is)

Üdv a fedélzeten Nix, eszedbe ne jusson elmenni!
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.27 másodperc
Joomla templates by a4joomla