Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Parancsnokok, katonák

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 júl. 28 17:39 #4200

  • Bazooka Joe
Nos szerintem a legsikeresebb katonák azok voltak akik a harcmezőn elért eredményeik miatt kitüntetésben részesültek.

Az egyik kedvenc katonám Adolf Pechl SS Untersturmführer a Das Reich 2. SS Páncéloshadosztály / 4. páncélgránátos ezred / 12. századának tagja aki a keleti fronton 50 közelharcan töltött nap után érdemelte ki az Arany Közelharc Erdemérmet (mely talán a lovagkereszttel is vetekszik ).<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2008-07-28 19:42
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 júl. 29 21:53 #4259

  • Kurt Tank
Én akkor is maradok a következőknél:
-Erwin Rommel
-Joachim Peiper
-Otto Skorzeny
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 júl. 30 12:38 #4269

  • StandartenführerSteier
Melegen ajánlom, hogy ne maradj Otto Skorzeny-nél, mert ő volt az aki Horty fiának elrablásával megakadályozta megakadályozta, hogy Magyarország kiugorjon a háborúból és ezzel meg lehetett volna kímélni az országot a ruszkik okozta teljes pusztulástól, amit inkább nem részletezek. A románokról nem is beszélve, akik nem csak kiugrottak, hanem az ellenség oldalára álltak, ezzel elárulva Németországot és Magyarországot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 júl. 30 13:16 #4275

  • Wolf
Az lehet, hogy részben miatta maradtunk a németek oldalán, de ettől függetlenül jó parancsnok volt, bármit is tett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 júl. 30 16:01 #4283

  • Bazooka Joe
Jól értett a beszivárgó ill. rajtaütésen alapuló akciókhoz annyi szent.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 02 11:50 #4404

  • koszta
Igen, de a nyertes Románia a kommunizmusból ugyanúgy kapott, mint mi. Csak őket a világháborúban nem bombázták, stb. Hogy a magyarok miért nem tudtak kiugrani, annak szerintem több oka is van, nem csak ez az egy. De a tény az tény, tényleg jól értett az gyors akciókhoz. Pedig ezeknél elég egy apró hiba is...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 04 15:57 #4441

  • Kurt Tank
Na de a nagy kedvencem:
Joseph \&quot;Sepp\&quot; Dietrich.
és ne mondjátok nekem, hogy felejtsem el! Mert kicsit morcos leszek! Ő nem volt antiszemita, csak katona aki parancsokat teljesített!!!!!!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 04 16:05 #4445

  • Bazooka Joe
Szerintem is jó parancsnok volt ám már egy páncéloshadsereg irányítása (6. SS) már meghaladta képességeit, de szerintem hadosztályparancsnokként (Leibstandarte) bevált és bizonyított. <br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2008-08-04 18:05
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 05 21:18 #4469

  • Kurt Tank
Miért baj az? Montgomery is \&quot;befürdött\&quot; a Market Gardennel! Vagy nem így történt?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 06 18:24 #4474

  • Bazooka Joe
De igaz ( \&quot;A híd túl messze van\&quot; ), ám El Alamein-i győzelme vhogy kompenzálta ezt, ám akkor is én az ilyen embereket nem emeltem volna ilyen magas pozíciókba mert (amint azt látni is lehet) jelentős emberveszteségeket okoztak táboruknak. Bár ezt talán nem is lehet kiküszöbölni - benne van a pakliban...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 07 08:09 #4478

  • Kurt Tank
Mondod te! De viszont az LSSAH a lehető legfanatikusabb katonákból állt! Tehát előttük a meghátrálás ismeretlen fogalom volt!!!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 07 17:06 #4485

  • Bazooka Joe
Ez igaz a legtöbb SS hadosztályra is... de akkor is hiba volt az ilyen képességű embereket magasabb pozíciókba emelni.

De most amúgy sem a Leibstandarte-ről van szó...<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2008-08-07 21:26
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 08 09:08 #4506

  • Kurt Tank
Na de már mindegy, ezen azért ne veszekedjünk! Neked is van egy véleményed és nekem is!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 28 11:57 #4769

  • StandartenführerSteier
Na, ne veszekedjünk, maradunk Rommelnél, Montynál, Zsukovnál, Pattonnál és még pár embernél (Hans-Ulrich Rudel, Michael Wittmann, Erich Hartmann) és kész... De véleményeket még várok!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Legsikeresebb parancsnokok, katonák 2008 aug. 28 15:29 #4778

  • Sturm
Erwin Rommel mindörökké !
Patton nem tetszik:(!
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla