Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Parancsnokok, katonák

Válasz: Valóság vagy legenda? 2012 jún. 29 16:30 #61830

  • Zhadorr
Szerintem Zsukov olyan vakok között félszemű a király volt. Az összes tehetséges parancsnokot kivégezték. Nekem az tetszett, amikor Leningrád védelmében 11 szovjet hadosztállyal rátámadt arra az egyszem németre, amelyiknek még páncéltörő fegyvere sem nagyon volt. A kudarc után azt mondta Sztálinnak, "Nyerhettünk volna ha van még néhány hadosztályunk."
Téma zárolva.

Válasz: Valóság vagy legenda? 2012 júl. 03 10:14 #61841

  • banditos
Téma zárolva.

Válasz: Valóság vagy legenda? 2012 júl. 15 12:33 #61931

  • banditos
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 20 20:18 #61992

  • Magyarharcos
Már nem azért, de ez egy kicsit fura.

Egy 97 éves bácsira akarnak életfogytiglant varrni? Amely ráadás kép csak úgy parancsokat teljesített, mint minden katona? Ezért ő a legkeresettebb náci háborús bűnös? Az igazi bűnösök azok voltak, akik Nümbergben végeztek ki, meg egyéb, magán helyeken elfogásukkor kivégeztek.

Akkor ennyi erővel kb. majdnem minden 70-80-90 év körüli nagyapót előlehetne állítani, mert előbb utóbb ők is háborús bűnösök lennének.
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 20 21:00 #62000

  • Zhadorr
Sajnos igazad van...
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 23 12:21 #62032

  • banditos
Egyrészről igazad van:Mindenki parancsot teljesít aki katona. Más részről nincs igazad!Lehet,hogy parancs volt,de akkoriban(sőt,a mai napokban),ahol a szélsőjobb Magyarországon és Európában megint elkezd zsidózni,és cigányozni,ott példát kell statuálni!15.700 ember élete szárad a lelkén!
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 24 16:37 #62038

  • Zhadorr
Szörnyű, hogy ilyen sok ember halálát okozta egy ember. Én mégis azt gondolom, hogy karosszékből és bírói emelvényről egy kiadós ebéd után nehéz megítélni egy háborús körülmények között kiadott parancs végrehajtásának, vagy végre nem hajtásának eredményét. Az biztos, hogy a parancsmegtagadás azonnali halállal járt volna. Én azt sem tagadom (hiszem), hogy valószínűleg lelkesen tette a dolgát. Ezt azonban mindenképpen a korabeli viszonyok között kell értelmezni. Tévedés ne essék, nem akarom felmenteni vagy mentegetni, csak azt akarom érzékeltetni, hogy most már nem lehet azt megítélni milyen körülmények hatására cselekedett így. Nem Ő az egyetlen aki így cselekedett akkor.
Mert hány ember haláláért felel az, aki Hamburg bombázását vagy az atombomba bevetését elrendelte, Több százezer. Lehet, hogy egymillió is van. Akkor Neki is ott kellene állni a vádlottak padján és legalábbis igazolni a bevetések szükségességét.
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 24 18:54 #62042

  • Magyarharcos
Én is valami hasonlón gondolkoztam, csak megelőztél a válaszoddal!
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 25 13:02 #62049

  • banditos
Zhadorr beküldte:
Szörnyű, hogy ilyen sok ember halálát okozta egy ember. Én mégis azt gondolom, hogy karosszékből és bírói emelvényről egy kiadós ebéd után nehéz megítélni egy háborús körülmények között kiadott parancs végrehajtásának, vagy végre nem hajtásának eredményét. Az biztos, hogy a parancsmegtagadás azonnali halállal járt volna. Én azt sem tagadom (hiszem), hogy valószínűleg lelkesen tette a dolgát. Ezt azonban mindenképpen a korabeli viszonyok között kell értelmezni. Tévedés ne essék, nem akarom felmenteni vagy mentegetni, csak azt akarom érzékeltetni, hogy most már nem lehet azt megítélni milyen körülmények hatására cselekedett így. Nem Ő az egyetlen aki így cselekedett akkor.
Mert hány ember haláláért felel az, aki Hamburg bombázását vagy az atombomba bevetését elrendelte, Több százezer. Lehet, hogy egymillió is van. Akkor Neki is ott kellene állni a vádlottak padján és legalábbis igazolni a bevetések szükségességét.

A győztesek írják a háborút!Gondoljunk csak "Bombázó"Harris-re.De én se ítélem el azt,hogy parancsra cselekedett.Csak a mai világban,most jelképe lenne ennek,főleg Magyarországon!
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 25 14:27 #62052

  • Zhadorr
Szerintem le is zárhatjuk, mert befolyásolni úgysem tudjuk, a háborús bűncselekmények pedig nem évülnek el. Olyan ez mint a rabszolga kereskedelem. Ha jól tudom, azt is háborús bűncselekménynek minősítették, az USA mégsem fizetett egy cent kártérítést sem az illető afrikai országoknak a több évszázadon keresztül folytatott emberrablásért.
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 26 13:08 #62059

  • banditos
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 27 05:48 #62062

  • Zhadorr
No komment. Pontosan ez az, amiről beszéltünk az előzőkben.
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 júl. 29 19:56 #62077

  • Magyarharcos
Még egy hozzá szólás a témával, és én zártam is magamat a témával.

Nem azért, de köztudott hogy északi szomszédaink szeretnek mindenféle képen borsot törni az orrunk alá, nem hogy segítenének.
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 aug. 21 18:24 #62225

  • Magyarharcos
2 gyors kérdés:

1) A kiképzésen mi célt szolgálnak azon "büntetések", hogy rosszul van össze hajtva egy takaró, nincs meg egy zokni, stb?

2) A németek a csuka zöld egyenruha fölött mi az a fiyegő, amit a nyakukban viseltek?

Nem a dögcédulára gondolok.
Téma zárolva.

Válasz: Parancsnokok, katonák 2012 aug. 22 08:38 #62229

  • koi
A félhold alakú figyegőre gondolsz?
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.21 másodperc
Joomla templates by a4joomla