Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Makettek

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 30 16:41 #20159

  • HunBütyök
namégegy: micimackó-powa! A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 30 16:45 #20160

  • HunBütyök
Ja tudjátok hgyan csinálam meg a hót/havat (válasszátok ki amelyik helye skifejezés), hog ybekentem fehér festékkel jó vastagon és rávágtam egy marék lisztet. Tutin beleragadt a festékbe a liszt.

A képen megfigyelhető az egy darab SS katona amint Herr Oberstfüherer Silvester Stallone példáját követve egymaga számol le mindenkivel.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 30 16:48 #20161

  • HunBütyök
Aalapjáraton 4 szín festékem volt nekem csak és ez a 4 makettkatonám. Egyik barátm adta nekem ajándékba mert ő régen makettezett. sajnos a katonák arca kifehérült, mert úgy csináltam rózzaszínt, hogy őrölt pirospaprikát kevertem a fehér festékbe. De valahogy elment a színe. pedig állati jó emberszín lett belőle akkor. Na aztán volt metálszürkém, olívzöldem fehérem és feketém. Ebből kellett gazdákodnm, de szerintem jól megoldottam amatőr létemre.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 30 16:53 #20162

  • HunBütyök
ja amúgy van egy S-35 somuám meg egy M3 grantem. Ezekre nem jutot tfesték ezér tlefújtam őket hőálló ezüsstel, de bitang jól néznek ki: minth afémből lennének.

Sajnos a Churchill Mk. I és a Scammel tank transporter megsemmisült, pedig kuriózum volt: 1973-as gyártmányú kit volt, egy régiségboltban vettem.

n ameg egy téli Stugot is készítettem de havernak adtuk ajándékba.
Ja meg egy Tiger II-t is, természetesen az is ebből a 4 színből állt azt egy másik jóbarátomnak.

És be is fejeztem a makettezést szerintem. Tudjátok fősikolán készítettem. AS Honvédségnél ann keresztapám meg apám meg minden ismerősöm készített valami kis emléktárgyat: gyufából, ebből abból. Én a fősulis időszakom emlékére pár makettet.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 30 18:52 #20170

  • Zeki
Éppen hadban áll a takarón?
Nekem sajnos pakolásnál megsemmisült a Sherman makettem, de már a többit elraktam egy poros polc alá
néhány ilyen kisautó szerű is volt
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 30 19:41 #20175

  • cikasz
HunBütyök írta:
A Kingtiger tábal az illúziórombló kicsit,. A németek sosem hazsnálták a Királytigris kifejezést. Tiger II aztán kész, nem kell királytigrisezni.


Ha hivatalosan nem is , de a beceneve ez volt :

A Tiger II eredeti német nevén Panzerkampfwagen VI Ausf. B egy német nehézharckocsi volt a második világháborúban, melyet a PzKpfw VI Tiger I és a PzKpfw V Panther alapján fejlesztettek ki. A King Tiger vagy Royal Tiger (jelentése „Királytigris”) elnevezést a szövetséges (amerikai és brit) katonák adták a járműnek, német becenevét, a Königstiger-t (a bengáli tigris német neve) a német hadsereg hivatalosan sohasem használta.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 30 22:29 #20184

Szia György! Jövő szombaton mennék a Ducca-ért ha Neked megfelel!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 31 06:31 #20191

  • HunBütyök
Amúgy újra elkezdenék makettezni ha ilyen kiteket rakhatnék össze sokat. Sajnos német félhernyók, tigrisek, párducok, shermanek és a többiek vannak cska bltokban mert ezekre van igény...

De nézzétek csak:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2009-10-31 07:33
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 31 18:32 #20212

Sajnos (vagyis nekem ebben a témában nem sajnos:) ) a kereslet határozza meg a kínálatot a maketteknél is. Ritkább darabok is beszerezhetőek csak sokszor nehezen. Én bmw maketteket is csináltam, de néhány darab lelhető fel (vagyis szerezhető be emberi áron), és nem is volt sok, pedig több makettboltos ismerős is panaszkodik, hogy amint kap akármilyen bmw-t azt el is kapkodják, sok más modell meg ott porosodik...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 31 19:06 #20216

  • HunBütyök
Figyu Hansi!

Bp-i vagy?

A Mester utca megállótól indul ej a ferenc körúton a belváros fele. A baloldaln előbb-utónn belebotlasz egy antik bltba. Na t tvannak dolgok. nagyon régi összerakatlan makettek és párezerért. Én mondm ezeket vettem ott:

S-35 Somua, M3 Grant, Scammel SHVS1 tank transporter, Churchill Mk. I., Stug III ausf. G.

És még megannyi érdekes makett volt akkor. Diorámákhoz házikók meg minden.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 31 19:59 #20222

Szegedi vagyok, nem pesti.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 okt. 31 20:36 #20225

nekem egy vörös bárom van az király
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 nov. 01 09:26 #20288

  • Zeki
Durva volt az a saját készítésű tank, meg a Leopárd...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 nov. 01 09:50 #20297

Zeki írta:
Durva volt az a saját készítésű tank, meg a Leopárd...


?????
Téma zárolva.

Válasz/Re:Makettek 2009 nov. 01 16:06 #20324

Ígértem, hogy berakok pár képet. Szerintetek milyenek?

DUKW nevezetű amerikai kétéltű csodajárgány: A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Szerkesztette: Jagdpanther, Időpont: 2009-11-01 17:15<br><br>Szerkesztette: Jagdpanther, Időpont: 2009-11-01 17:15
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.21 másodperc
Joomla templates by a4joomla