Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Sport

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 12 06:12 #58047

portillo írta:
Én nyíregyházi voltam, de már Pesten dolgozok. De szerintem lényegtelen úgyse jövünk ki egymással, mindegy hol lakunk.



Úgysem jövünk ki egymással?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 12 08:34 #58054

  • KzL
portillo írta:
Én nyíregyházi voltam, de már Pesten dolgozok. De szerintem lényegtelen úgyse jövünk ki egymással, mindegy hol lakunk.

Én meg Ófehértón dolgoztam és Pesten lakom.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 12 08:44 #58055

KzL írta:
portillo írta:
Én nyíregyházi voltam, de már Pesten dolgozok. De szerintem lényegtelen úgyse jövünk ki egymással, mindegy hol lakunk.

Én meg Ófehértón dolgoztam és Pesten lakom.



Én Nyírbátorban lakom, nincs messze Ófehértótól...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 19 19:08 #58137

Ki airsoftozik innen? Valami budapesti airsoft másodikvhs játékok nem szoktak lenni?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 20 06:17 #58143

Portillo hozzászólása


,,Üdv!

Érdekelne a témával kapcsolatban minden, ismertek valakit, valakiket akik üzik ezt a gyönyörű sportágat Budapest környékén? Érdekelne minden, teljesen kezdő vagyok, de szivesen vennék minden információt.

Esetleg lehetne szervezni másodikvh fórum airsoft teamet, akiket érdekelne a dolog.\"
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 26 15:32 #58229

  • Nix
Üdv!

Léteznek II. világháborús német és amerikai airsoftosok is itthon. Az amerikaiak honlapja:

http://www.101st-airsoft.com/

Facebook-on \"WW2 101st ABN DIV, 502nd PIR Pathfinder Re-enactment Group and Airsoft Team\" néven találhatóak meg, nagyon segítőkészek és profik a srácok!

Egyéb információkért érdemes szorgalmasan látogatni a http://softair.hu/ honlapot, ők szerveznek II. világháborús airsoft játékokat. Egyenruhák, felszerelések tekintetében is szívesen segítek PM-ben, csak írj, hogy mi érdekelne!

cserpakszabi írta:
Portillo hozzászólása


,,Üdv!

Érdekelne a témával kapcsolatban minden, ismertek valakit, valakiket akik üzik ezt a gyönyörű sportágat Budapest környékén? Érdekelne minden, teljesen kezdő vagyok, de szivesen vennék minden információt.

Esetleg lehetne szervezni másodikvh fórum airsoft teamet, akiket érdekelne a dolog.\"
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 27 05:45 #58235

  • HunBütyök
Édes jó Istenem! Már airsoftban is a Hollywoodi ejtőernyősök a minta? Komolyan mondom Hollywood és az amerikai agymosás általa ennyire terjed?

Komolyan mondom ha lesz pénzem csinálok egy kib*szot Szent László hadosztály airsoft klubot. Mi a retkes közünk van nekünk a rágógumizabáló jöttmentekhez? Annyi hogy pár vasútállomásunkat megbombázta a dicsőséges US Army és megölték jópár honfitársaunkat de más semmi.

Csicskák...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 27 05:46 #58236

  • HunBütyök
Bocsik acsak felhúztam magam, a f*szom tele van már ezekkel a hollywoodi agyonajnározott repülőről pottyantott bokorugrókkal.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 27 07:52 #58237

  • banditos
HunBütyök írta:
[quote]Annyi hogy pár vasútállomásunkat megbombázta a dicsőséges US Army és megölték jópár honfitársaunkat[quote]Hunbütyök,valyon mért ölték meg honfitársainkat?Mert talán hadat üzentünk nekik,elenségeink voltak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 27 12:56 #58239

  • Magyarharcos
Na jó, de azért el kell ismerni, hogy nem egy terrorbombázás volt szerény országunkba sem. Ha háborút a nácik nyerik, tuti biztos előállítják Churchielt meg \"Bombázó\" Harris-t, mint emberiség ellen elkövetett kegyetlenkedés vádjával. Most bezzeg magasztalják az egekig őket. Nekik \"köszönhetjük\" hogy sok műemlék jellemű épület elpusztult.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 27 16:38 #58240

  • Nix
HunBütyök írta:
Édes jó Istenem! Már airsoftban is a Hollywoodi ejtőernyősök a minta? Komolyan mondom Hollywood és az amerikai agymosás általa ennyire terjed?

Komolyan mondom ha lesz pénzem csinálok egy kib*szot Szent László hadosztály airsoft klubot. Mi a retkes közünk van nekünk a rágógumizabáló jöttmentekhez? Annyi hogy pár vasútállomásunkat megbombázta a dicsőséges US Army és megölték jópár honfitársaunkat de más semmi.

Csicskák...


Sokan vannak az airsoft-életben, akik például a Magyar Honvédség mai egyenruháiban játszanak. Megint mások Specnaz, vagy VDV egyenruhában tolják. Vannak olyan fanatikusok, akik az airsoft MilSim változatát űzik, ami a lehető legközelebb áll a valós harchelyzetek bemutatásához. Ezek a 101-es srácok is ezen vannak. Igyekeznek a korabeli taktikai megoldásokat átültetni a \"gyakorlatba\" és ezt bemutatni. Persze vannak itthon német oldalról is, főleg Waffen-SS egyenruhás airsoftosok is, akik szintén nagyon komolyan veszik a hobbijukat. No és persze a Fallschirmjägerek is sokat járnak airsoftozni, így ők ezen a téren is aktívak, amellett, hogy katonai hagyományőrzők is.
Sajnos magyar királyi honvéd airsoft csapatról nem tudok, aminek az oka egyrészt a m.kir. honvédségnél rendszeresített fegyverek airsoft másolatainak a hiánya, másrészt az egyenruhák, felszerelések igen borsos ára (eddig csak pár helyen láttam másolatot Horthy-egyenruhákból, azok is 50 000-nél kezdődtek, az eredeti Horthy-egyenruhák meg körülbelül 100 000 körül mozognak, és \"terepre\" nem igen javallott kivinni, mert az airsoft közbeni erős igénybevétel megárt nekik)... volt próbálkozás magyar királyi honvéd airsoft-csapatok létrehozására, de a fenti okok miatt hamvába holt.
Egyébként is a magyar királyi honvédség hagyományait nem biztos, hogy csapatépítő játékokon kell(ene) ápolni. Rengeteg koszorúzni való emlékhely létezik, és minden tiszteletem azoké a barátaimé/bajtársaimé, akik célul tűzték ki, hogy a magyar katonai hagyományokat őrzik és terjesztik kishazánkban.
Ettől még nem lesz alávalóbb az sem, aki pénzt, időt, energiát nem sajnálva teszem azt, az amerikai katonai relikviákat mutatja be, vagy az Afrika Korps egyenruháját húzza fel egy-egy rendezvényre.

U.i.: Legjobb tudomásom szerint nem az U.S. Army, hanem sokkal inkább az U.S. Army Air Forces bombázta Magyarországot, annak is a 8. és a 15. Légihadserege. Egyik ismerősöm a hozzájuk köthető tárgyi emlékeket és történeteket gyűjti. Szerintem a hozzá hasonló gyűjtők munkáját (és az enyémet sem) illene a \"csicskák\" jelzővel elintézni. Kérdésedre pedig, hogy mi közünk az Egyesült Államok hadseregéhez... eddigi kutatási eredményeim szerint 50 000 magyar származású egyén, férfiak és nők vegyesen harcoltak az Egyesül Államok fegyveres erőinek kötelékében, továbbá több, kifejezetten az emigrációban élő magyarok által, szervezett és finanszírozott alapítvány és szervezet támogatta az USA háborús erőfeszítéseit, majd később a független, demokratikus Magyarország újjáépítését. Erről is készül még cikkem, csak egyelőre további kutatási forrásokat keresek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 júl. 27 17:47 #58241

  • Bazooka Joe
Júl. 31-én, F1 a Hungaroringen. Alig várom!

Nem tudom, hogy ti, hogy vagytok vele, de nekem nem jön be ez a ruha.

www.btk.elte.hu/file/forma1-3.jpg<br&...br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-07-27 19:50
Téma zárolva.

Válasz/Re:Sport 2011 aug. 22 07:11 #58740

Rudolf hozzászólása:


,,Idén szeptember 18-án, reggel tíz és este hat között kerül megrendezésre az Első Magyar Airsoft Találkozó az Airsoft Arénában. Belépő és a parkolás ingyenes.
1045 Budapest Külső Váci út 83.\&quot;
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Sport 2012 jún. 15 19:40 #61613

  • banditos
EB-vel szitu?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Sport 2012 jún. 15 19:45 #61614

  • Bazooka Joe
Nem lelkesedek különösebben a fociért, úgyhogy csak ennyit fűznék hozzá:

Jogi Löw trollkodik

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.28 másodperc
Joomla templates by a4joomla