Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Erődítések
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Erődítések

Erődítések 2010 jún. 16 20:42 #35737

  • Gipszj
Látom nekem kell kezdeni a táncot.
Javaslom Máltát, a II.Vh. alatt fontos támaszpont volt, a sziget területének túlnyomó része katonai terület volt. Fél Budapest nagyságú területen három repülőtér és egy hidroplán kikötő. A legérdekesebb nekem az Er Vidna (Nagy fül) elnevezésű repülőgépzaj lehallgató berendezés volt arcal Olaszország felé. Gyanítom nem vált be, mert különben máshol is építettek volna.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 16 21:17 #35741

Van esetleg részletesebb erődítési térképed a szigetről? Érdekelne.

Krétánál fontosabb sziget volt, prioritásban hogy elfoglalják meg kellett volna előznie, sokkal fontosabb stratégiai pozícióban volt.

Én kezdetektől fogva, a németek helyében, Szovjetúnió helyett Észak-Afrikára koncentráltam volna, és a kulcs a meghódításban az Földközi-tenger lett volna. Gibraltár, és pl.Málta elfoglalásával a brit egységek akik Egyiptomban és a Közel-keleten voltak, el lettek volna vágva az utánpótlástól és csak idő kérdése lett volna fegyverletétel. Málta is olyan pozíciójú sziget, hogy német-olasz légitámaszpontot alakítva, Észak-afrikában ugye Tunézia melyet Rommel elfoglalt, Északról pedig csak Szicíilia lett volna. Ebben a szorosban Lehetett volna tengely légifölényt kialakítani, illetve a brit utánpótlási vonalat megszabdalni, nagy veszteségeik lettek volna a konvojaiknak. De így hogy Máltán volt a RAF jelentős erőkkel, sosem tudták a Tunézia-Szicíliai közötti tengerszoros fölötti ellenőrzés megszerezni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 17 04:34 #35742

  • Gipszj
Van, de keresni kell mert költöztünk. Vannak fényképeim is, amiket ott csináltam, de föleg a főváros körüli erődökről. Este folytatom.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 17 06:56 #35745

  • Zeki
Szegény Málta nagyon nehéz helyzetben volt. A németek rendszeres bombázása komoly károkat okozott a szigetben, amiket hamar ki kellett javítani.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 17 09:24 #35747

Az Er Vidna (Nagy fül) elnevezésű repülőgépzaj lehallgató berendezésről nincs több infód?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 17 09:30 #35748

portillo írta:
Van esetleg részletesebb erődítési térképed a szigetről? Érdekelne.

Krétánál fontosabb sziget volt, prioritásban hogy elfoglalják meg kellett volna előznie, sokkal fontosabb stratégiai pozícióban volt.

Én kezdetektől fogva, a németek helyében, Szovjetúnió helyett Észak-Afrikára koncentráltam volna, és a kulcs a meghódításban az Földközi-tenger lett volna. Gibraltár, és pl.Málta elfoglalásával a brit egységek akik Egyiptomban és a Közel-keleten voltak, el lettek volna vágva az utánpótlástól és csak idő kérdése lett volna fegyverletétel. Málta is olyan pozíciójú sziget, hogy német-olasz légitámaszpontot alakítva, Észak-afrikában ugye Tunézia melyet Rommel elfoglalt, Északról pedig csak Szicíilia lett volna. Ebben a szorosban Lehetett volna tengely légifölényt kialakítani, illetve a brit utánpótlási vonalat megszabdalni, nagy veszteségeik lettek volna a konvojaiknak. De így hogy Máltán volt a RAF jelentős erőkkel, sosem tudták a Tunézia-Szicíliai közötti tengerszoros fölötti ellenőrzés megszerezni.


Eszmefuttatásod jó, ezzel egyet is értek!
De az olaszok \"meggondolatlansága\" (pl.: az ellenfél képességeinek alulértékelése, stb.) miatt kellett végül a németeknek ismét közbelépniük, nehogy összeomoljanak az olazok Észak-Afrikában is... Hitlerék csak mellékhadszíntérnek tekintették ez a térséget, akkor már javában a Szovjetunióra koncentráltak. Éppen ezért csak később kaptak észbe pl.: Málta miatt is, ám a Luftwaffe bombázói akkor már átütő sikert nem tudtak elérni...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 17 10:41 #35754

Szerintem is Málta kulcsfontóságú lett volna az Afrikai harcokban hiszen innen akár a Luftwaffe akár a Kriegsmarine tudta volna támogatni Rommeléket és az utánpótlásra figyelni ami szintén fontos lett volna.Én az olaszokat hibáztatom hiszen a Földközi-tengeren nagyon erős flottájuk volt amitől még a Britek és a Franciák is féltek az Olasz légierő szintén elég erős szerintem elég lett volna partra szállni kisebb egységekkel és a tengerészetük meg a légi erejük támogatta volna őket szerintem így sikeresem bevehették volna Málta szigetét.<br><br>Szerkesztette: panzer2, Időpont: 2010-06-17 12:43
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 17 12:13 #35756

Igaziból, hogyha a németek \'41-ben Afrikára koncentráltak volna, nagyon hamar kopogtattak volna a Reichtag ajtaján az oroszok. Ugye mint tudjuk a németek azért tudtak olyan gyorsan előretörni Oroszországban, mert a szovjet csapatokat támadásra készülve találták. És vajon kit akartak megtámadni? Hát a németeket.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 17 13:23 #35759

  • szenszej95
Szerintem, ha \'41-ben a ruszkik megtámadják Németországot, akkor a németek hamar reagálhattak volna, még akkor is, ha Afrikára koncentrálnak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 17 19:27 #35769

  • Gipszj
Kamikaze írta:
Az Er Vidna (Nagy fül) elnevezésű repülőgépzaj lehallgató berendezésről nincs több infód?

Máltán vettem egy elég vastag füzetet amelyik az erődítések történetével foglalkozik. Miután a középkori erődítések vannak túlsúlyban, meg ezek mindenütt(!!!) láthatók, ezért a füzet föleg ezekkel foglalkozik. Ennek egy vagy két oldalán szerepel a Nagy fül. Van róla egy nem túl jó fénykép, de az sem az egészet ábrázolja. Mindenesetre annyi megállapítható, hogy tulajdonképpen egy falról van szó, amit fölülnézetben parabólikusra építettek. Ez minden, Na most se pontos irányt, se távolságot nem tudott mérni. Enek nagy jelentősége nem volt, mert Szicília legföljebb 20-25 perc repülőút. Ha a hangot hallották lehetett kezdeni a fölszállást a brit légierőnek. Ősszel költöztünk, azóta nem kerestem elő még a füzetet, de igérem hétvégén utána nézek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 18 07:53 #35777

Gipszj írta:
Kamikaze írta:
Az Er Vidna (Nagy fül) elnevezésű repülőgépzaj lehallgató berendezésről nincs több infód?

Máltán vettem egy elég vastag füzetet amelyik az erődítések történetével foglalkozik. Miután a középkori erődítések vannak túlsúlyban, meg ezek mindenütt(!!!) láthatók, ezért a füzet föleg ezekkel foglalkozik. Ennek egy vagy két oldalán szerepel a Nagy fül. Van róla egy nem túl jó fénykép, de az sem az egészet ábrázolja. Mindenesetre annyi megállapítható, hogy tulajdonképpen egy falról van szó, amit fölülnézetben parabólikusra építettek. Ez minden, Na most se pontos irányt, se távolságot nem tudott mérni. Enek nagy jelentősége nem volt, mert Szicília legföljebb 20-25 perc repülőút. Ha a hangot hallották lehetett kezdeni a fölszállást a brit légierőnek. Ősszel költöztünk, azóta nem kerestem elő még a füzetet, de igérem hétvégén utána nézek.


Köszönöm szépen a tájékoztatót!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 18 07:56 #35778

panzer2 írta:
Szerintem is Málta kulcsfontóságú lett volna az Afrikai harcokban hiszen innen akár a Luftwaffe akár a Kriegsmarine tudta volna támogatni Rommeléket és az utánpótlásra figyelni ami szintén fontos lett volna.Én az olaszokat hibáztatom hiszen a Földközi-tengeren nagyon erős flottájuk volt amitől még a Britek és a Franciák is féltek az Olasz légierő szintén elég erős szerintem elég lett volna partra szállni kisebb egységekkel és a tengerészetük meg a légi erejük támogatta volna őket szerintem így sikeresem bevehették volna Málta szigetét.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: panzer2, Időpont: 2010-06-17 12:43


Annyi pontosítás, hogy: Hitlerék az olasz hadiflottát tartották megfelelő erőnek. Az olasz légierő viszont eléggé elavultnak/korszerűtlennek számított, azzal jelentős mértékben (reálisan) nem számítottak....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 18 08:00 #35779

Jagdpanther írta:
Igaziból, hogyha a németek \'41-ben Afrikára koncentráltak volna, nagyon hamar kopogtattak volna a Reichtag ajtaján az oroszok. Ugye mint tudjuk a németek azért tudtak olyan gyorsan előretörni Oroszországban, mert a szovjet csapatokat támadásra készülve találták. És vajon kit akartak megtámadni? Hát a németeket.


Ez igaz, de ez megint a \&quot;Mi lett volna, ha...\&quot; kategória. Ha a szovjetek támadnak, akkor ők lettek volna az agresszorok, és talán (?!) a Szovjetunió ellen jött volna létre egy szövetség.... (Ez ugye csak erős feltételezés, nem tudhatjuk, hogyan alakultak volna az események.... Max. csak ilyen-olyan következtetéseket vonhatunk le belőle...)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 18 17:59 #35813

  • Zeki
Igen és Kamikaze-nak igaza van, ez már mi lett volna ha.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2010 jún. 19 08:47 #35827

  • Gipszj
Azzal egyetértek, hogy a németek elsősorban az olasz flottára számítottak, de Szicíliába települt a német légierő egy része is. Félni kellett azért Máltán az olasz légierőtől is, mert ha hagyták volna szabadon működni akkor komoly károkat tudott volna okozni. 2007-ben még volt La Vallettában romos épület, a szinház.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.29 másodperc
Joomla templates by a4joomla