Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Erődítések
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Erődítések

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 01 17:10 #55229

Nem mindegyik ember visszaemlékezése hibás,Gibszj!
És nem mindenki akar a figyelem középpontjába kerülni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 01 17:59 #55238

  • Gipszj
101.Légideszant írta:
Nem mindegyik ember visszaemlékezése hibás,Gibszj!
És nem mindenki akar a figyelem középpontjába kerülni.

Valóban, én sem száz százalékot írtam. Idős embernek fontosabb, hogy felhívja magára a figyelmet mint a fiatalnak. Nem szándékos, de az emberi természet már csak ilyen. Egyébként saját családomon, ismeretségi körömön belül csak egy olyan idős embert ismerek, aki mentes ettől a tulajdonságtól.
Egyébként rendőröket kellene meghallgatni, hogy a tanúvallomások mennyire megbízhatóak. A tanúvallomások kiértékelése külön tudomány.

Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-04-01 20:04<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-04-01 20:05
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 02 04:00 #55246

  • KzL
koi írta:
KzL írta:
Ha jól értem akkor csak egyes megkopott vissza emlékezések tanúsítják azt, hogy a szövik végig bombázták hazánkat \'44 április harmadikától \'44 decemberéig, Szolnoktól Győrig?
Lehet benne valami,de azért Szolnok túlzás.Azt tudom,hogy a Balaton felett Mustangok harcoltak Bf-109-esekkel.

Ööööööö...
Nem, ugyan is Szolnoknak van/volt egy szép nagy pályaudvara amit a szövik min. egyszer szőnyegbombáztak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 02 04:06 #55247

  • KzL
Félre értés ne essék én tudom, hogy bombázták magyarországot az amcsik nappal a britek éjjel a ruszkik éjjel-nappal. Ki szerint nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 02 07:06 #55254

  • Gipszj
KzL írta:
koi írta:
KzL írta:
Ha jól értem akkor csak egyes megkopott vissza emlékezések tanúsítják azt, hogy a szövik végig bombázták hazánkat \'44 április harmadikától \'44 decemberéig, Szolnoktól Győrig?
Lehet benne valami,de azért Szolnok túlzás.Azt tudom,hogy a Balaton felett Mustangok harcoltak Bf-109-esekkel.

Ööööööö...
Nem, ugyan is Szolnoknak van/volt egy szép nagy pályaudvara amit a szövik min. egyszer szőnyegbombáztak.

Én nem a hiteles, bizonyítható tényeket vontam kétségbe, hanem az ilyen idős emberek harmadkézből származó homályos emlékeinek a megbízhatóságát. Az emberek nagy része nem szakember, hallott valahol valamit, aztán továbbadja. Erre legjobb példa Andersen meséje a kistyúkról, meg a kihullott tolláról. Végtelenül ajánlom az urak figyelmébe, rengeteg hasznos dolgot lehet tanulni belőle. Erre a témára vonatkozóan is. Amiről én hallottam az óvóhely telitalálatával kapcsolatban, az az, hogy tilos volt a falnak támaszkodni. Amikor eltalálták az ovóhelyet két ember nekitámaszkodott a falnak, ezeket agyonütötte a rezgés ami a falban keletkezett. Ez dokumentálva van. Kigyulladt óvóhelyről, amiben bennfulladtak arról nem hallottam. Ez szerintem a városi legendák közé tartozik, mert ezek az óvóhelyek olyan szellőzőrendszerrel voltak ellátva ami ezt lehetetlenné tette. És vészkijárat is volt, ha az egyik ajtót nem lehetett kinyitni, akkor ki lehetett jönni a másikon. Én nem tartom valószínűnek. Valószínűleg azt színezték ki, hogy ezek gázbiztos óvóhelyek voltak, ezért az ajtók légmentesen zártak és ha nem gondoskodtak benn a széndioxid lekötéséről akkor egy idő után megfulladhattak. Csak el kell olvasni a vonatkozó előírásokat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 20 14:55 #56101

Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 20 17:50 #56115

Ami a képen van,az a bunker rejtett ki-bejárata?<br><br>Szerkesztette: 101.Légideszant, Időpont: 2011-04-20 19:51
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 20 21:06 #56124

  • Nix
Gipszj írta:
101.Légideszant írta:
Annyit tudok róla,hogy 1944-ben bombázták amerikai gépek.Ezt egy ott dolgozó bácsitól hallottam.

Amikor munkám során épületeket vizsgálok (vizsgáltam) arra a sajnálatos megállapításra jutottam, hogy a szemtanúk elmondásában a valóság ritkán haladja meg az öt százalékot, a tizet gyakorlatilag soha.
Nem hazudnak, csak így emlékeznek, ha másért nem, hogy néhány percre a figyelem középpontjába kerüljenek.
Minden további nélkül elhiszem, hogy bombáztak, azt is 1944-ben, sőt könnyen lehet, hogy az amerikaiak. Mindenesetre ennek a korosztálynak minden kisebb repülőgép Rata, nagyobb meg Liberator. A különösen jól tájékozottak még valami légierődről is hallottak.


A mi családi legendáriumunk arról szól, hogy dédnagyanyám, aki 1943-\'44-ben a csepeli WM-ben dolgozott a háború alatt szintén átélt jópár légitámadást, főleg az amerikaiakat \&quot;szerették\&quot;... Az egyik bombázás során túlélték egy lőszerraktár felrobbanását is, valamint nálunk is maradtak emlékek egy ilyen tömeges fulladásos esetről, az üzem egyik légóbunkerében, amit füstmérgezés (??) okozott... sajnos tényleg nagyon homályosak a részletek, azt viszont kiemeli a legenda, hogy a falak a közvetlen találatokat is vígan bírták.
Majd igyekszem még utánanyomozni a dolgoknak alaposabban, amíg a tanúk velünk vannak...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 21 04:16 #56126

  • HunBütyök
Ne feledjük, hogy a libsi* és bolsi* légiterroristák micsoda eszmei károkat is okoztak. Keszthely vasútállomása csak egy-két gombócot kapott a bombijaikról, ellenben Zalaegerszegen a rendezőpályaudvaron a Székely Nemzeti Múzeum összes bolsevikok* elől menekített műkincse odaveszett.


*Múlt Kor nyomán
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 ápr. 21 18:42 #56167

  • Gipszj
Debrecen térképe (az állomás környékén) teljes megváltozott az amerikai bombázás után.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 06 14:08 #56489

Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 06 15:54 #56498

  • Zeki
Gipszijhez fordulok elsősorban, mert őt ismerem, mint járatos embert a témában. Jártál a Portugáliában, és ott láttad a napóleoni Franciaország ellen épített erődrendszert, ahol Wellington kezdte gyakorlatilag a pályafutását? Mert tv-ben láttam, de csupán részleteket, és ott a brit történész azt magyarázta hogy egy az Atlanti-óceántól a Lisszabontól Északkeletre lévő tavakig nyúl, ergo Lisszabonnál van, ott is attól nem sokkal északra. Milyen? Tényleg monumentális és megkerülhetetlen? Vagy a franciák csupán rossz helyen próbálkoztak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 06 17:38 #56504

  • Magyarharcos
Én ebbe a témában Bernard Cornwell, Sharpe... című regényei alapját tudok tájékozódni. És amúgyis, Arthur Wellesley, a későbbi Wellington gróf nem ott kezdte a katonai pálya futását, hanem évekkel korábban, és nem is Európában, hanem Ázsiában, 1798-ban, ismét kirobbant Brit India és Majszuri királyság között, utána a marátha szövetség ellen intézet hadjárattal fekteti le katonai sikerének alapjait. Portugáliába 1809-ben érkezik, ahol a franciáknak nem kis meglepetést okozva, győzelmet győzelem után halmoz.

Az erődrendszer, amire gondolsz Zeki, az a Torres Vedras erődítmény rendszer. Lisszabontól északra terült el, az Atlanti-óceántól egészen a Tagus folyó torkolatáig húzódott, egy összefüggő erődrendszer, dombokon és völgyeken át. A dombokat meredekké tették, a völgyeket pedig elárasztották, vagy az I. világháborúban is használt halál zónákká alakították, ahol az ellenség megakad, és egyszerűen lemészárolják őket.

Itt is van egy kép, szemléltetés gyanánt, hogy ezt megkerülni lehetetlen:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-05-06 19:39
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 06 18:57 #56507

  • Gipszj
Wellington repülőgép és herceg volt, nem gróf. Sajnos eléggé el nem ítélhető módon Portugáliában nem jártam, de ha sikerül akkor most május végén eljutok. Amit én láttam az Atlanti óceánnál az az Atlanti fal volt. Ha összejön a dolog (későn jelentkeztem, már csak várólistára vettek fel) az építész kamara által szervezett útra, akkor ha látok belőle valamit arról beszámolok majd.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-05-06 20:58
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 06 20:56 #56512

  • Magyarharcos
Gipszj írta:
Wellington repülőgép és herceg volt, nem gróf. Sajnos eléggé el nem ítélhető módon Portugáliában nem jártam, de ha sikerül akkor most május végén eljutok. Amit én láttam az Atlanti óceánnál az az Atlanti fal volt. Ha összejön a dolog (későn jelentkeztem, már csak várólistára vettek fel) az építész kamara által szervezett útra, akkor ha látok belőle valamit arról beszámolok majd.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-05-06 20:58


A mázlista!
Mióta olvasom a Sharpe könyveket, azóta álmodok arról, hogy a könyvekben leírt helyszíneket bejárnám.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.26 másodperc
Joomla templates by a4joomla