Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Erődítések
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Erődítések

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 07 17:42 #56547

  • Zeki
Köszönöm Magyarharcos.
Érzékelem az erődrendszer fontosságát.
Ha eljutsz képeket csinálj, sokat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 07 19:03 #56555

  • Magyarharcos
Nem két nap lesz, de ha össze jön, biztos nem marad le pár száz fotó.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 12 18:56 #56654

  • Gipszj
Magyarharcos írta:
Én ebbe a témában Bernard Cornwell, Sharpe... című regényei alapját tudok tájékozódni. És amúgyis, Arthur Wellesley, a későbbi Wellington gróf nem ott kezdte a katonai pálya futását, hanem évekkel korábban, és nem is Európában, hanem Ázsiában, 1798-ban, ismét kirobbant Brit India és Majszuri királyság között, utána a marátha szövetség ellen intézet hadjárattal fekteti le katonai sikerének alapjait. Portugáliába 1809-ben érkezik, ahol a franciáknak nem kis meglepetést okozva, győzelmet győzelem után halmoz.

Az erődrendszer, amire gondolsz Zeki, az a Torres Vedras erődítmény rendszer. Lisszabontól északra terült el, az Atlanti-óceántól egészen a Tagus folyó torkolatáig húzódott, egy összefüggő erődrendszer, dombokon és völgyeken át. A dombokat meredekké tették, a völgyeket pedig elárasztották, vagy az I. világháborúban is használt halál zónákká alakították, ahol az ellenség megakad, és egyszerűen lemészárolják őket.

Itt is van egy kép, szemléltetés gyanánt, hogy ezt megkerülni lehetetlen:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-05-06 19:39

Megnéztem a Google Earth-ön az erődvonalakat ami a fenti térképen van. Jelenleg csak a Tajo parti erődök léteznek, elég sűrűn, de a legtöbbjét átépítették szállodává. A többiről nincs ma is látható maradvány. Portugálul nem tudok, de találtam egy linket ahol a világon előforduló (előfordult) portugál erőd rajta van. Biztos igaz ha az mondja aki írta. Ennek alapján és a francia nyelvtudásommal próbáltam a szövegeket megfejteni. Nekem úgy tűnt (nem biztos!), hogy az 1940 és 1960 közötti időszakban a még meglévők nagy részét lebontották ha nem volt rá vevő.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 12 19:07 #56655

  • Gipszj
Magyarharcos írta:
Én ebbe a témában Bernard Cornwell, Sharpe... című regényei alapját tudok tájékozódni. És amúgyis, Arthur Wellesley, a későbbi Wellington gróf nem ott kezdte a katonai pálya futását, hanem évekkel korábban, és nem is Európában, hanem Ázsiában, 1798-ban, ismét kirobbant Brit India és Majszuri királyság között, utána a marátha szövetség ellen intézet hadjárattal fekteti le katonai sikerének alapjait. Portugáliába 1809-ben érkezik, ahol a franciáknak nem kis meglepetést okozva, győzelmet győzelem után halmoz.

Az erődrendszer, amire gondolsz Zeki, az a Torres Vedras erődítmény rendszer. Lisszabontól északra terült el, az Atlanti-óceántól egészen a Tagus folyó torkolatáig húzódott, egy összefüggő erődrendszer, dombokon és völgyeken át. A dombokat meredekké tették, a völgyeket pedig elárasztották, vagy az I. világháborúban is használt halál zónákká alakították, ahol az ellenség megakad, és egyszerűen lemészárolják őket.

Itt is van egy kép, szemléltetés gyanánt, hogy ezt megkerülni lehetetlen:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-05-06 19:39

Megnéztem a Google Earth-ön az erődvonalakat ami a fenti térképen van. Jelenleg csak a Tajo parti erődök léteznek, elég sűrűn, de a legtöbbjét átépítették szállodává. A többiről nincs ma is látható maradvány. Portugálul nem tudok, de találtam egy linket ahol a világon előforduló (előfordult) portugál erőd rajta van. Biztos igaz ha az mondja aki írta. Ennek alapján és a francia nyelvtudásommal próbáltam a szövegeket megfejteni. Nekem úgy tűnt (nem biztos!), hogy az 1940 és 1960 közötti időszakban a még meglévők nagy részét lebontották ha nem volt rá vevő.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 12 19:57 #56656

  • Com. Hakapeszi
Magyarharcos írta:
Én ebbe a témában Bernard Cornwell, Sharpe... című regényei alapját tudok tájékozódni. És amúgyis, Arthur Wellesley, a későbbi Wellington gróf nem ott kezdte a katonai pálya futását, hanem évekkel korábban, és nem is Európában, hanem Ázsiában, 1798-ban, ismét kirobbant Brit India és Majszuri királyság között, utána a marátha szövetség ellen intézet hadjárattal fekteti le katonai sikerének alapjait. Portugáliába 1809-ben érkezik, ahol a franciáknak nem kis meglepetést okozva, győzelmet győzelem után halmoz.


Wellington Európában kezdett, azt hiszem 1793-ban, németalföldön, mármint ekkor volt élete első ütközete. DE. A katonai pályafutást általában nem az első ütközettől, hanem a kiképzés illetve seregbe beállás időpontjától nézzük ami ő esetében még előbb történt, szintén Európában.

A Sharpe sorozatot utálom, Wellingtont még jobban. A katonai tehetségét nem kétlem, de mint ember sok jót nem hallottam róla. Azt sajnálom, hogy kéntelen vagy ezt olvasni, mer nincs hasonló sorozat a háborúk magyar és osztrák bakáiról. Inkább ők érdemelnék meg a tiszteletet, akik a helyzetnek nem épp magaslatán levő vezetés ellenére is derekasan küzdöttek számtalan csatában a franciák ellen, nem az angolok akik egyrészt szokás szerint mellékhadszíntereken rohangáltak majd jöttek leavatni a babért Waterloonál.

Nem kétlem Waterloo jelentőségét és hogy nehéz csata volt, azt sem, hogy Wellington megérdemli az elismerést érte és minden katonája (főleg a németek), de az biztos, hogy az a francia hadsereg ami ott harcolt, nem Austerlitz és Wagram hadserege volt (mint ahogy a spanyolországi sem épp) és hogyha Arthi ki is kap, Blücher szépen hazamegy bevárja a oroszokat meg Ferenc császár fehér kabátos őrangyalait és lesöprik Bónit a térképről......
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 12 20:28 #56657

  • Gipszj
Wellington herceg volt, mint mondtam. Egyébként Anglia a tengeri háborút preferálta, ott a főhadszintéren szerepelt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 máj. 12 20:35 #56658

  • Com. Hakapeszi
Gipszj írta:
Wellington herceg volt, mint mondtam. Egyébként Anglia a tengeri háborút preferálta, ott a főhadszintéren szerepelt.


Nem igazán látom, hol állítottam ÉN, hogy nem volt herceg.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 aug. 31 15:01 #58879

Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 szep. 01 15:33 #58892

  • Gipszj
Magyarharcos írta:
Én ebbe a témában Bernard Cornwell, Sharpe... című regényei alapját tudok tájékozódni. És amúgyis, Arthur Wellesley, a későbbi Wellington gróf nem ott kezdte a katonai pálya futását, hanem évekkel korábban, és nem is Európában, hanem Ázsiában, 1798-ban,

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-05-06 19:39

Itt szerepel mint gróf<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-09-01 17:34
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 szep. 01 17:11 #58898

  • Com. Hakapeszi
Gipszj írta:
Magyarharcos írta:
Én ebbe a témában Bernard Cornwell, Sharpe... című regényei alapját tudok tájékozódni. És amúgyis, Arthur Wellesley, a későbbi Wellington gróf nem ott kezdte a katonai pálya futását, hanem évekkel korábban, és nem is Európában, hanem Ázsiában, 1798-ban,

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-05-06 19:39

Itt szerepel mint gróf&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-09-01 17:34


Szóval tényleg nem én állítottam, bocsánat a magamra vételért!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 szep. 02 11:24 #58905

Com. Hakapeszi írta:


Wellington Európában kezdett, azt hiszem 1793-ban, németalföldön, mármint ekkor volt élete első ütközete. DE. A katonai pályafutást általában nem az első ütközettől, hanem a kiképzés illetve seregbe beállás időpontjától nézzük ami ő esetében még előbb történt, szintén Európában.

A Sharpe sorozatot utálom, Wellingtont még jobban. A katonai tehetségét nem kétlem, de mint ember sok jót nem hallottam róla. Azt sajnálom, hogy kéntelen vagy ezt olvasni, mer nincs hasonló sorozat a háborúk magyar és osztrák bakáiról. Inkább ők érdemelnék meg a tiszteletet, akik a helyzetnek nem épp magaslatán levő vezetés ellenére is derekasan küzdöttek számtalan csatában a franciák ellen, nem az angolok akik egyrészt szokás szerint mellékhadszíntereken rohangáltak majd jöttek leavatni a babért Waterloonál.

Nem kétlem Waterloo jelentőségét és hogy nehéz csata volt, azt sem, hogy Wellington megérdemli az elismerést érte és minden katonája (főleg a németek), de az biztos, hogy az a francia hadsereg ami ott harcolt, nem Austerlitz és Wagram hadserege volt (mint ahogy a spanyolországi sem épp) és hogyha Arthi ki is kap, Blücher szépen hazamegy bevárja a oroszokat meg Ferenc császár fehér kabátos őrangyalait és lesöprik Bónit a térképről......


Azért ennyire nem egyszerű a történet.
Az angolok voltak az összes Napóleon elleni koalíció motorja, diplomáciailag összefogták, anyagilag támogatták a szövetségeseiket, megbénították a franciák tengerentúli kereskedelmét, elfoglalták a gyarmataikat, fenntartották a spanyol \&quot;fekélyt\&quot; ami több százezer francia katonát kötött le, az ellenük létrehozott blokád válságba sodorta a francia gazdaságot, ráadásul a megszegése közvetlen kiváltója volt a végzetessé váló orosz hadjáratnak...
Szóval vastagon benne voltak a franciák bukásában, sőt mondhatjuk, hogy döntő szerepük volt benne, még ha nem is feltétlenül a harctereken.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 szep. 02 13:25 #58907

  • Com. Hakapeszi
karoton írta:
Com. Hakapeszi írta:


Wellington Európában kezdett, azt hiszem 1793-ban, németalföldön, mármint ekkor volt élete első ütközete. DE. A katonai pályafutást általában nem az első ütközettől, hanem a kiképzés illetve seregbe beállás időpontjától nézzük ami ő esetében még előbb történt, szintén Európában.

A Sharpe sorozatot utálom, Wellingtont még jobban. A katonai tehetségét nem kétlem, de mint ember sok jót nem hallottam róla. Azt sajnálom, hogy kéntelen vagy ezt olvasni, mer nincs hasonló sorozat a háborúk magyar és osztrák bakáiról. Inkább ők érdemelnék meg a tiszteletet, akik a helyzetnek nem épp magaslatán levő vezetés ellenére is derekasan küzdöttek számtalan csatában a franciák ellen, nem az angolok akik egyrészt szokás szerint mellékhadszíntereken rohangáltak majd jöttek leavatni a babért Waterloonál.

Nem kétlem Waterloo jelentőségét és hogy nehéz csata volt, azt sem, hogy Wellington megérdemli az elismerést érte és minden katonája (főleg a németek), de az biztos, hogy az a francia hadsereg ami ott harcolt, nem Austerlitz és Wagram hadserege volt (mint ahogy a spanyolországi sem épp) és hogyha Arthi ki is kap, Blücher szépen hazamegy bevárja a oroszokat meg Ferenc császár fehér kabátos őrangyalait és lesöprik Bónit a térképről......


Azért ennyire nem egyszerű a történet.
Az angolok voltak az összes Napóleon elleni koalíció motorja, diplomáciailag összefogták, anyagilag támogatták a szövetségeseiket, megbénították a franciák tengerentúli kereskedelmét, elfoglalták a gyarmataikat, fenntartották a spanyol \&quot;fekélyt\&quot; ami több százezer francia katonát kötött le, az ellenük létrehozott blokád válságba sodorta a francia gazdaságot, ráadásul a megszegése közvetlen kiváltója volt a végzetessé váló orosz hadjáratnak...
Szóval vastagon benne voltak a franciák bukásában, sőt mondhatjuk, hogy döntő szerepük volt benne, még ha nem is feltétlenül a harctereken.


A célom nem az általános helyzet vázolása volt, pusztán csak a Sharpe sorozat meg Wellington torzításai ellen \&quot;fakadtam ki\&quot;. Természetesen minden amit fentebb megjegyeztél háborús erőfeszítéseikről igaz és vitathatatlan.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 szep. 02 15:15 #58908

Hát igen, az angol propagandagépezet mindig jól működött
Rómát csak a britek és piktek állították meg, a sötét középkorban csak Arthur jelentett némi fényt, Hastings világtörténeti jelentőségű csata volt, a kereszteshadjáratok közül csak Richárdé ért el valamit, a késő középkor csak a 100 éves háborúról szólt, csak Drake és kalózai állíthatták meg a spanyol világhódítást, Marlborough hercege zsenije egyedül törte meg a franciákat, amihez Savoyai Jenő csak asszisztált, majd Nelson és Wellington 100 év múlva újra megtette, az I.vh. gyakorlatilag csak Nyugaton folyt, ahol az angol tankok és repülők fölénye végül beérett - még esetleg Gallipoli és Arábiai Lőrinc érdekes, a második vh. fő hadszíntere meg Észak-Afrika volt, elég csak megnézni az oldalarányokat az angol szerzők által írt II.vh. történeteknél
Persze minden nemzetnek maga felé hajlik a keze, regénynél meg pláne belefér némi romantikus történetszemlélet...

Hiányolt magyar vonatkozás sok van fenn a neten, legalábbis az 1809-es magyarországi harcokról jópár kitünő munkát találni.<br><br>Szerkesztette: karoton, Időpont: 2011-09-02 17:20
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 szep. 03 05:56 #58909

Com. Hakapeszi írta:
Magyarharcos írta:
Én ebbe a témában Bernard Cornwell, Sharpe... című regényei alapját tudok tájékozódni. És amúgyis, Arthur Wellesley, a későbbi Wellington gróf nem ott kezdte a katonai pálya futását, hanem évekkel korábban, és nem is Európában, hanem Ázsiában, 1798-ban, ismét kirobbant Brit India és Majszuri királyság között, utána a marátha szövetség ellen intézet hadjárattal fekteti le katonai sikerének alapjait. Portugáliába 1809-ben érkezik, ahol a franciáknak nem kis meglepetést okozva, győzelmet győzelem után halmoz.


Wellington Európában kezdett, azt hiszem 1793-ban, németalföldön, mármint ekkor volt élete első ütközete. DE. A katonai pályafutást általában nem az első ütközettől, hanem a kiképzés illetve seregbe beállás időpontjától nézzük ami ő esetében még előbb történt, szintén Európában.

A Sharpe sorozatot utálom, Wellingtont még jobban. A katonai tehetségét nem kétlem, de mint ember sok jót nem hallottam róla. Azt sajnálom, hogy kéntelen vagy ezt olvasni, mer nincs hasonló sorozat a háborúk magyar és osztrák bakáiról. Inkább ők érdemelnék meg a tiszteletet, akik a helyzetnek nem épp magaslatán levő vezetés ellenére is derekasan küzdöttek számtalan csatában a franciák ellen, nem az angolok akik egyrészt szokás szerint mellékhadszíntereken rohangáltak majd jöttek leavatni a babért Waterloonál.

Nem kétlem Waterloo jelentőségét és hogy nehéz csata volt, azt sem, hogy Wellington megérdemli az elismerést érte és minden katonája (főleg a németek), de az biztos, hogy az a francia hadsereg ami ott harcolt, nem Austerlitz és Wagram hadserege volt (mint ahogy a spanyolországi sem épp) és hogyha Arthi ki is kap, Blücher szépen hazamegy bevárja a oroszokat meg Ferenc császár fehér kabátos őrangyalait és lesöprik Bónit a térképről......


Napóleon terve jó volt, a kivitelezéssel voltak nagy gondok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Erődítések 2011 nov. 17 18:38 #59865

  • Gipszj
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez. Most hétvégén jártam Hollandiában, elmentem megnézni Naarden-t. Ez itt egy beszkennelt képeslap, igény esetén tudok saját kezüleg készített fényképet is mellékelni.
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.34 másodperc
Joomla templates by a4joomla