Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Antik Militária
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Antik Militária

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 26 17:42 #43385

  • Roland
Hajcihő írta:
koi írta:
Hajcihő írta:
Zeki írta:
Ámulok és bámulok, a Luger pisztoly milyen élőben?


Fegyverolaj szaga van.
hosszú a csöve


Mihez képest? Legfeljebb úgy tűnik, mert a csőszán nem takarja el.


Nem semmi.
A Német VH.-s maroklőfegyverekhez nehéz hozzájutni.

Egyik barátomnak egy első világháborús Mauser puskája van. Illetve egy-két darab töltőléce.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 26 21:45 #43414

  • ecuplein
Hello!
Nekem két német keresztem van bár az első világháborúból .Az egyik egy Hindenburg emlékkereszt kardokkal.A másikat nem tudom mi tudnátok segíteni benne hogy mi lehet? Köszi! A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 26 22:09 #43416

  • ecuplein
...na mégegyszer most már biztos jó a méret. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 26 22:10 #43417

  • ecuplein
A másik oldal. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 26 23:50 #43418

Felirat van rajta?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 00:08 #43419

Nekem van pl. ilyenem:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Ferenc József Rend Nagykeresztje
Meg ilyenem:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Magyar Érdemrend Nagykeresztje a csillaggal.

(Bocsi a tré képminőségért. )
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 00:18 #43420

Roland írta:
Hajcihő írta:
koi írta:
Hajcihő írta:
Zeki írta:
Ámulok és bámulok, a Luger pisztoly milyen élőben?


Fegyverolaj szaga van.
hosszú a csöve


Mihez képest? Legfeljebb úgy tűnik, mert a csőszán nem takarja el.


Nem semmi.
A Német VH.-s maroklőfegyverekhez nehéz hozzájutni.

Egyik barátomnak egy első világháborús Mauser puskája van. Illetve egy-két darab töltőléce.


Az enyém egy I. világháborús 9 mm-es szabvány parabellum lőszeres, 1917-es DVM Reichsmarine
változat.

Egy ilyen:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-09-27 02:21
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 03:17 #43421

Nagyon szép kitüntetések
Nekem tábori lapok vannak meg rengeteg fénykép
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 11:03 #43445

ecuplein írta:
és a kép A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

És még egy kérdés közben szokás ezt alkohollal esetleg valami mással tisztítgatni?&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: ecuplein, Időpont: 2010-09-27 00:13


Bronz kitüntetéshez nem szabad nyúlni... Ahogy látom mintha súrolva lett volna, a kereszt szélei kopottabbak a kelleténél. Oxidáció esetén műanyag max sárgaréz fogú kefével, de pl a tiédhez nem szabad nyúlni.


Nekem Délvidékért, Felvidékért kitüntetés (ásott), meg milliónyi mannlicher, mauser, nagant, király, mp40, ppsh stb stb. lőszerhüvelyem volt, mind roncskutatásból. De mindezt az isteni szüleim kidobták egyszerre, (mert úgyse kell bla bla) x ftot kaptak érte a méhben... Persze a megkérdezésem nélkül.
Marardt 3 12.7 mmes szovjet repfedélzeti.

Van egy ritkább nemzeti hadsereg sapkajelvényem, wehrmacht gombom, horthy gombok, hindenburg márka, horogkeresztes bankjegyek meg ilyen apróságok.

Szerkesztette: portillo, Időpont: 2010-09-27 13:04<br><br>Szerkesztette: portillo, Időpont: 2010-09-27 13:05
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 13:49 #43455

  • ecuplein
Hajcihő írta:
Felirat van rajta?

Igen ,illetve nem.Az egyik oldalonegy dátum 1914-1916 ,egy korona alul pedig egy címer ,a másik (hát)oldalon középen egy cirádás F betű tetején egy picike koronával.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 15:39 #43457

Hajcihő írta:
Roland írta:
Hajcihő írta:
koi írta:
Hajcihő írta:
Zeki írta:
Ámulok és bámulok, a Luger pisztoly milyen élőben?


Fegyverolaj szaga van.
hosszú a csöve


Mihez képest? Legfeljebb úgy tűnik, mert a csőszán nem takarja el.


Nem semmi.
A Német VH.-s maroklőfegyverekhez nehéz hozzájutni.

Egyik barátomnak egy első világháborús Mauser puskája van. Illetve egy-két darab töltőléce.


Az enyém egy I. világháborús 9 mm-es szabvány parabellum lőszeres, 1917-es DVM Reichsmarine
változat.

Egy ilyen:
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-09-27 02:21


Csodás!!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 15:44 #43458

  • Zeki
Na Hajcihő, a pisztoly az nem semmi, valahonnan szereznem kell.
Nekem egy XIX. szd. második feléből származó mongol pisztolyom, egy XIX. szd. első feléből származó amerikai indián vadász puskám, egy XIX szd. francia ezüst órám, egy 1934-es emlékiratom van ami most eszembe jutott, de ha minden jól megy hamarosan szerzek két XIX. szd-beli honvéd, lovas-tiszti kardot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 18:02 #43481

  • Roland
Zeki írta:
Na Hajcihő, a pisztoly az nem semmi, valahonnan szereznem kell.
Nekem egy XIX. szd. második feléből származó mongol pisztolyom, egy XIX. szd. első feléből származó amerikai indián vadász puskám, egy XIX szd. francia ezüst órám, egy 1934-es emlékiratom van ami most eszembe jutott, de ha minden jól megy hamarosan szerzek két XIX. szd-beli honvéd, lovas-tiszti kardot.


Klasz. Sisakjaid vannak?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 18:13 #43486

Zeki írta:
Na Hajcihő, a pisztoly az nem semmi, valahonnan szereznem kell.
Nekem egy XIX. szd. második feléből származó mongol pisztolyom, egy XIX. szd. első feléből származó amerikai indián vadász puskám, egy XIX szd. francia ezüst órám, egy 1934-es emlékiratom van ami most eszembe jutott, de ha minden jól megy hamarosan szerzek két XIX. szd-beli honvéd, lovas-tiszti kardot.


Ezek bizony klassz dolgok!
Az az indián vadászpuska az milyen? Hol gyártották, melyik műhelyben?

Én nem sorolom, hogy mi mindenem van, mert felvágni sem akarok, de pl. az avataromon látható páncél, és lópáncél is az enyém. Meg a kőből faragott címer is amit látsz rajta.
Meg van teljes díszmagyarom, meg szablyám, meg \&quot;disznóláb\&quot; pisztolyaim, stb., stb., stb.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Antik militária 2010 szep. 27 18:23 #43493

  • koi
Hajcihő írta:
Zeki írta:
Na Hajcihő, a pisztoly az nem semmi, valahonnan szereznem kell.
Nekem egy XIX. szd. második feléből származó mongol pisztolyom, egy XIX. szd. első feléből származó amerikai indián vadász puskám, egy XIX szd. francia ezüst órám, egy 1934-es emlékiratom van ami most eszembe jutott, de ha minden jól megy hamarosan szerzek két XIX. szd-beli honvéd, lovas-tiszti kardot.


Ezek bizony klassz dolgok!
Az az indián vadászpuska az milyen? Hol gyártották, melyik műhelyben?

Én nem sorolom, hogy mi mindenem van, mert felvágni sem akarok, de pl. az avataromon látható páncél, és lópáncél is az enyém. Meg a kőből faragott címer is amit látsz rajta.
Meg van teljes díszmagyarom, meg szablyám, meg \&quot;disznóláb\&quot; pisztolyaim, stb., stb., stb.
Azon a képen akkor te vagy?
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.26 másodperc
Joomla templates by a4joomla