Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Mi lett volna, ha....
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Mi lett volna, ha....

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 17 15:01 #563

  • koszta
Hát ami most itt van magyarországon, arra szerintem senki se lehet büszke, egyedül a múltunkra lehetünk büszkék.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 17 18:48 #568

  • bereszoo
A Remény hal meg utoljára. Hinni kell benne, hogy jobb is lesz egyszer. Én igenis büszke vagyok arra, hogy itt élek, Magyar vagyok. Nehézségek mindig is voltak, lesznek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 18 18:32 #569

  • művésznő
Magyarnak lenni adottság, nem érdem, de én is büszke vagyok egy csomó mindenre, pl. szép ez a föld, változatos (hegyek, síkság, vizek, erdők, mezők stb.) az emberek is szépek (köszönhetően a sokoldalú nemzetközi kapcsolatainknak ) meg tehetségesek, talpraesettek. Ott vagyunk a tudósok, feltalálók, művészek, sportolók legjobbjai közt. Megáldott minket az Isten minden jóval, csak még nem sikerült minden téren kihozni magunkból a maximumot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 20 15:50 #580

  • Marder
Szerintem is büszkének kell lennünk magyarságunkra, hiszen akárhonnan is nézzük legalább ezer éve szerves részei voltunk Európa történelmének. (Egyes források szerint, már sokal korábban is)
Egyetértek abban, hogy egy területileg kis ország is lehet Nagy, ennek egyszerű példája Lettország amely számos viszontagsága után képes volt egy emberként szinte 100 százalékos egyetértésben összefogni, és megújulni.
Sajnos el kell ismerni, hogy egy igen csak hosszú ideig fennálló rendszer, igencsak meg tudja változtatni egyesek gondolkodásmódját, és máris megosztottságról beszélhetünk.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 20 18:10 #587

  • koszta
Így van, szerintem is.
Felvetek akkor újabb témát, hogy legyen miről beszélni, ne mondjátok, hogy unatkoztok
Az amerikaiak ledobták 1645-ben Nagaszakira és Hirosimára az atombombát. Olyan országra ami már kapitulált volna. Ez mennyire sportszerű? Hogy próbáljuk ki alapon ledobják az atombombát?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 21 10:32 #593

  • művésznő
Had kanyarodjak vissza még egy szóra az előbbiekhez! Van egy német barátnőm aki itt tanult, itt diplomázott, aztán visszaköltözött Németországba. Most írta, hogy arról álmodozik, hogy visszatelepül hozzánk. Ilyen is van. Csak van valami szerethető ebben az országban is ezek szerint!
Az atombombás felvetés elég provokatív, mert ugye jóváhagyni semmiképp sem lehet, marad a \"szemét amcsik\" minősítés.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 21 11:51 #595

  • Marder
koszta írta::
Így van, szerintem is.
Felvetek akkor újabb témát, hogy legyen miről beszélni, ne mondjátok, hogy unatkoztok
Az amerikaiak ledobták 1645-ben Nagaszakira és Hirosimára az atombombát. Olyan országra ami már kapitulált volna. Ez mennyire sportszerű? Hogy próbáljuk ki alapon ledobják az atombombát?



Ez egyértelmű erőfitogtatás volt az USA részéről, hiszen tévedés, hogy nem tudták milyen hatása van, és milyen pusztítást végez, pontosan tudták. Nem értem azt, hogy a háború legvégső stádiumában miért volt arra szükség, hogy civillakta városokat tegyenek a földel egyenlővé? Szerintem ez túlmegy mindenféle stratégiai megfélemlítő demoralizáló határon is, hiszen azt megtehették volna sima bombázásokkal is mint az Európai háború esetén oly sokszor meg is történt. Nem igaz az sem hogy bár tudták, hogy győzni fognak, de ezzel csak a háború minél gyorsabb befejezését kívánták elérni. Kérdem én, akkor miért nem katonai támaszpontokat támadtak? Erre nincs mentségük.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 21 12:10 #597

  • bereszoo
A bombák ledobására NINCS semmilyen mentség. Előhozakodtak olyan érvekkel, hogy \"a rengeteg amerikai katona életét megmentendő,\" dobták le a két városra, de ez megbocsáthatatlan. (Koszta. Valószínűleg elírtad véletlenül az évszámot.)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 22 06:59 #601

  • koszta
Igen évszám 1945 akart lenni, bocsi az elírásért.
De talán a legérdekesebb, hogy az atombombát Magyarországra, és Németországra szánták először, csak ugye akkorra már vége lett az Európai hadszíntérnek...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 22 13:59 #607

  • Marder
Azt nem tudtam, hogy Németországra szánták-e, de az biztos ha megtették volna az valószínűleg nem marad annyiban. Nem Németország bosszújára gondolok, hanem inkább Európára, benne Angliával és Franciaországgal, a világpolitika merőben változott volna meg, Németország ilyen mértékű tönkrezúzása Nagy-Britannia, és egész Európa gazdaságára lesúlytóan hatott volna, hogy milyen mértékben azt természetesen nem tudom. Azt viszont nem értem hogy Magyarországra miért, hiszen azzal hogy ott nem kellet harcolniuk mosolyogva nézték a szovjetek nehézkes előretörését.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 22 13:59 #608

  • Marder
Azt nem tudtam, hogy Németországra szánták-e, de az biztos ha megtették volna az valószínűleg nem marad annyiban. Nem Németország bosszújára gondolok, hanem inkább Európára, benne Angliával és Franciaországgal, a világpolitika merőben változott volna meg, Németország ilyen mértékű tönkrezúzása Nagy-Britannia, és egész Európa gazdaságára lesúlytóan hatott volna, hogy milyen mértékben azt természetesen nem tudom. Azt viszont nem értem hogy Magyarországra miért, hiszen azzal hogy ott nem kellet harcolniuk mosolyogva nézték a szovjetek nehézkes előretörését.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 25 16:27 #620

  • Liberator
Szerintem akkor szánták volna Magyarországnak az atombombát, ha jóval előbb elkészül (1-2 évvel). Gondolom akkor Németország is kapott volna 2-3 darabot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 25 19:35 #623

  • koszta
Liberator írta::
Szerintem akkor szánták volna Magyarországnak az atombombát, ha jóval előbb elkészül (1-2 évvel). Gondolom akkor Németország is kapott volna 2-3 darabot.

Szerintem 2-3 darabot biztos nem, azért azt szerintem nem merték volna megtenni, hogy ledobnak Európára 4-5 atombombát. Akkor abba már jelentősen beleszólt volna szerintem a Szovjetunió is, vagy franciao. anglia, stb. Úgyhogy az egy érdekes kimenetelett volna.
Mondjuk én igazából arra lennék kíváncsi, hogyha a Szovjetunió tegyük fel Tengelyhatalmi oldalon áll. Na ebben az esetben vajon ki nyerte meg volna a háborút???
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 26 19:00 #628

  • művésznő
koszta írta::
Liberator írta::
Szerintem akkor szánták volna Magyarországnak az atombombát, ha jóval előbb elkészül (1-2 évvel). Gondolom akkor Németország is kapott volna 2-3 darabot.

Szerintem 2-3 darabot biztos nem, azért azt szerintem nem merték volna megtenni, hogy ledobnak Európára 4-5 atombombát. Akkor abba már jelentősen beleszólt volna szerintem a Szovjetunió is, vagy franciao. anglia, stb. Úgyhogy az egy érdekes kimenetelett volna.
Mondjuk én igazából arra lennék kíváncsi, hogyha a Szovjetunió tegyük fel Tengelyhatalmi oldalon áll. Na ebben az esetben vajon ki nyerte meg volna a háborút???


Nem is olyan elrugaszkodott ötlet! Bár ellentétes előjelű ideológiák képviselői voltak a németek és az oroszok, de nekem az az érzésem, hogy a mozgató rugóik egy ütemre jártak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2007 szep. 27 15:22 #631

  • Marder
Érdekes felvetés, de ne tévesszen meg senkit a német-szovjet gazdasági, majd katonai együttműködés. Szerény véleményem szerint (és néhány neves történészé) Németország semmiképpen sem akart nyugaton harci konfliktusba kerülni Franciaországgal és Angliával. Többször hangoztatták, hogy milyen előnyös lenne, ha a németek a franciákkal, és angolokkal együtt lépnének fel a \&quot;közös\&quot; ellenséggel a kommunizmussal szemben. Ezt Anglia sem tagadta sarkalatosan, - a lengyel-német kérdésben pedig végig Németország mellett állt ki és nem értette Beck makacsságát (ez számomra is érthetetlen, Benes sokkal logikusabban cselekedett a cseh válság ideján) - bár nem is foglalt ilyen mértékű bartátkozást Németországgal. Mindenesetre az már bizonyos, hogy Franciaország szerette volna legjobban, ha a szovjeteket sikerülne Németországgal háborús konfliktusba keverni. Ezért még Lenygyelországot sem sajnálták feláldozni, mint ahogy a cseheket sem sajnálták azelőtt...szóval szerintem az akkori politikai helyzetben egy komolyabb német szovjet összefogás lehetelen lett volna, rövid távon viszont nagyszerűen működött.<br><br>Szerkesztette: Marder, Időpont: 2007-09-27 17:27
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla