Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Mi lett volna, ha....
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Mi lett volna, ha....

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 nov. 09 17:23 #59825

  • Zeki
Szerintem, ha Spanyolország nyíltan belépett volna, akkor egy partraszállást láthattunk volna a szövésegesek részéről Spanyolország partjainál. Habár függ attól, mikor tették volna meg a belépést.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 nov. 09 18:22 #59827

  • Gipszj
marcell1995 írta:

Véleményem szerint,ha Spanyolország belép akkor végrehajtották volna a Németekkel együtt a Félix hadműveletet,ami megkönnyítette volna a tengely dolgát Észak,-és Kelet Afrikában,valamint hozzájárult volna a Málta elleni támadás végrehajtásához,a balkánon egyszerűbb lett volna a tengely helyzete,a brit flotta rövid időn belül kiszorult volna a térségből.....Valószínüleg Egyiptomot a tengely elfoglalta volna,a Szuezi csatorna lezárása pedig, egy Brit kapitulációhoz vezetetthetett volna.


Szerény véleményem szerint a brit flotta nem szorult volna ki a Földközi tengerről, legföljebb a nyugati medencéjéből. A Szövetségesek bőven rendelkeztek annyi hajótérrel, hogy a Jóreménység fok megkerülésével lássák el Máltát. Azt nem egészen értem a korábban leírtakból, hogy miért lett volna jó megtámadni Máltát ha úgysem tudják elfoglalni. Halkan megjegyzem, hogy a britek úgy harcoltak Máltán, hogy a Tengely repülőgépei egyfolytában támadták a konvojokat. Mérsékelt (látszat) sikerrel.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-11-09 19:22
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 nov. 09 19:25 #59829

  • marcell1995
Giblaltár elfoglalása lezárta volna a Földközi tenger Angliához legközelebb eső részét,Dél Spanyolországból,a már megszállt Giblaltárból,és Spanyol Marokkóból német-spanyol légi kötelékek,valamint a szoros mindkét oldalán tevékenykedő német,olasz és spanyol tengeralattjárók biztosíthatták volna a blokádot.Így már tényleg csak a Jóreménység fokát megkerülve tudtak volna a britek utánpótlást juttatni a térségbe(és persze Máltára is),de a Giblaltári szoros lezárása lehetővé tette volna az olasz felszíni flottának,valamint a tengely tengeralattjáróinak azt a luxust,hogy csak a Szuezi csatorna felől érkező konvojokra,és a Földközi tenger nyugati szektorára kelljen koncentrálniuk.Ez vezetett volna a Málta elleni támadás biztos,és sikeres végrehajtásához,azután Ciprus,és észak Afrika elvesztéséhez.
Mussolini már 1938-ban vizsgálta Málta megtámadásának lehetőségeit a Plan DG10/42 terv keretén belül.1940 nyarán még viszonylag könnyedén elfoglalhatták volna az olaszok Máltát,de túl becsülték a brit védelmet.Amikor Németország is bekapcsolódott a harcokba a Földközi térségben ismét napirendre került Málta. 1941.júniusában Hitler és Mussolini tervei alapján először 3 olasz ejtőernyős ezred,és egy német ejtőernyős hadosztály támad,ezután pedig a tengeri erők.
Ez a támadás 1941-ben nem valósult meg,1942-ben újra kezdték a tervezést,és már komoly előkészületek folytak Szicíliában és dél Olaszországban a Herkules hadművelet végrehajtására,amit júliusra terveztek ,de ismét elmaradt,és a Pedestal hadművelet után a tengelyhatalmak légitámadásai aláfagytak a sziget ellen,novemberben pedig törölték a terveket.
Szerintem a fentebb leírt 3 alkalom,bármelyikén is hajtották volna végre a támadást,az sikerrel járt volna,pláne Giblaltár elfoglalása után
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 nov. 17 18:32 #59864

  • Gipszj
Aki látta Máltát egy pillanatig sem hiszi, hogy el lehetett volna foglalni. Még ma sem nagyon lehet, pedig a repülőterek és erődítések egy jelentős részét lebontották. Nem véletlen, hogy Németország sem merte megtámadni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 13:49 #59985

  • marcell1995
Igen, Aki már volt Máltán jobban meg tudja állapítani, én még nem voltam, így \&quot;látatlanban\&quot; még az a véleményem, hogy egy erős, lendületes, jól szervezett támadással el lehetett volna foglalni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 18:23 #59986

  • Gipszj
Málta -az összes sziget, három nagy és több kicsi- akkora összesen mint Budapest fele. A legnagyobb sziget Málta. Ezen a szigeten a második világháború idején volt három szárazföldi repülőtér és egy hidroplán kikötő. A főváros egy félszigeten van, ez kb. akkora mint a Margit sziget (vagy kisebb). Ezen a félszigeten van két(!) város, ezek összeérnek.A félsziget két oldalán van a Nagy kikötő és a Marxamxet (remélem jól írom) öböl.A nagy kikötő volt a hadi kikötő elsősorban. Az öblök bejáratánál és a partjaik mentén volt hat-nyolc erőd, amelyek egymást tudták támogatni, de nem voltak összeépítve. A sziget partjain még további erődök voltak, én nem számoltam össze, de úgy húsz-harmincra teszem a számukat. Lehet hogy több volt. Ezek az erődök különböző korban épültek, de mindegyik az örökkévalóságnak. Tizenöt-húsz méter magas és majdnem ugyanilyen vastag falak. Két háromszáz méterenként egy erőd a kikötők körül. Kikötésre összesen három hely alkalmas Máltán (a fő szigeten) máshol húsz-harminc méter magas sziklafal áll ki a tengerből. Itt még akkor is nehéz kijutni a partra ha nem lőnek. Strandolásra összesen kb. 0,5-1 km hosszú partszakasz alkalmas, ezért van majd minden szálloda tetején medence. Ráadásul a sziget közepén keresztben egy fal húzódik lövegállásokkal. A repülőtér annyi volt, hogy a pályákat most útnak használják, elég nagy részét teszi ki a sziget úthálózatának. Szerintem -az a gyanúm, hogy ezzel nem vagyok egyedül- a szigetet nem lehet elfoglalni, csak elpusztítani vagy kiéheztetni. A németek megpróbálták az utóbbi kettőt, de nem sikerült. Miután az erődök nincsenek összeépítve ezért meglepetésszerűen egyet-egyet talán el lehet foglalni, de mi lesz a többivel. Majd teszek fel róla képeket, akkor jobban lehet érzékelni ezeket.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-12-04 19:34
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:01 #59987

  • marcell1995
Igen, az ilyen bunkerek nagy segítséget nyújthattak volna a védőknek. A támadóknak pedig a későbbi sztálingrádi-csatához hasonló véres küzdelemben kellett volna elfoglalniuk az erődöket.
Ha sikerült volna elfoglalni a szigetet, akkor is csak hatalmas veszteségek árán, de Krétát (bár én itt sem voltam, tehát adottsági viszonylatban nem tudom az Általad Máltáról írtakhoz hasonlítani)sikerült elfoglalni, az pedig jóval nagyobb Máltánál. Kréta gyakorlatilag száz százalékban német vállalkozás volt, tengeri deszantok csak kis számban érkeztek. Málta inváziójában német és olasz ejtőernyősök, valamint feltehetően túlnyomórészt olasz tengeri deszantok vettek volna részt.
Az 1942-ben tervezett rajtaütés első részét képező német ejtőernyős hadosztály, és a 3 olasz ejtőernyős ezred számszerűleg a kréta elfoglalására küldött erők majdnem háromnegyedét kiteszik, és akkor a tengeri deszantokat még nem számítottam bele.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:09 #59988

  • Gipszj
Itt van néhány kép Máltáról A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:11 #59989

  • Gipszj
Na még A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:12 #59990

  • Gipszj
még 1 A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:13 #59991

  • Gipszj
még 1 A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:13 #59992

  • Gipszj
még 1 A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:14 #59993

  • Gipszj
még 1 A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:15 #59994

  • Gipszj
még 1 A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 04 20:15 #59995

  • Gipszj
még 1 A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.29 másodperc
Joomla templates by a4joomla