Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Mi lett volna, ha....
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Mi lett volna, ha....

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 11 20:14 #60058

És már megint, eret vágok... <br><br>Szerkesztette: karoton, Időpont: 2011-12-11 21:16
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 12 20:08 #60065

Ha a háború elhúzódik akkor sem fejlődött volna sokat a haditechnika, mivel Hitler 1941-ben leállított minden fejlesztést. Ha nem kapott volna egy pofont a szövetségesektől még ma is sok eséllyel rotoros gépek őriznék a légteret.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 12 20:09 #60066

amúgy mi lett volna ha: az olaszok nem vonulnak vissza a donnál?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 12 20:39 #60068

  • marcell1995
atosz írta:
amúgy mi lett volna ha: az olaszok nem vonulnak vissza a donnál?


A Sztálingrád térségében harcolt 2. magyar, 8. olasz, 3. román és 4. román hadseregek sorsa azonos volt (bár a 4. román hadseregnek maradt 4 majdnem teljes értékű hadosztálya): gyakorlatilag megsemmisültek. Mind a 4 említett hadseregre igaz, hogy gyakorlatilag visszavonulás során semmisültek meg. Abban a fagyos télben az emberek nagy része a visszavonulás közben meghalt, megadta magát, megsérült (megfagyott, golyó találta el, stb...)vagy ritkább esetekben dezertált. Ha akár a magyarok akár a románok, ebben az esetben az olaszok maradnak akkor talán pár nappal tovább tartották volna a frontot, de a 8. olasz hadsereg esetében is kevesebb lett volna a hadifogoly és több a halott. Mondjuk egy 1000 fős egység a valóságban 250 halottat, 500 hadifoglyot, 125 sérültet írt le veszteségként (tehát 125 harcképes túlélő maradt), akkor kb. 2-szer annyi halottat és fele annyi hadifoglyot vesztett volna.
Persze attól is függ, hogy meddig maradnak, én most úgy gondoltam, hogy mondjuk még 3-4 napig.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 13 17:35 #60076

marcell1995 írta:
atosz írta:
amúgy mi lett volna ha: az olaszok nem vonulnak vissza a donnál?


A Sztálingrád térségében harcolt 2. magyar, 8. olasz, 3. román és 4. román hadseregek sorsa azonos volt (bár a 4. román hadseregnek maradt 4 majdnem teljes értékű hadosztálya): gyakorlatilag megsemmisültek. Mind a 4 említett hadseregre igaz, hogy gyakorlatilag visszavonulás során semmisültek meg. Abban a fagyos télben az emberek nagy része a visszavonulás közben meghalt, megadta magát, megsérült (megfagyott, golyó találta el, stb...)vagy ritkább esetekben dezertált. Ha akár a magyarok akár a románok, ebben az esetben az olaszok maradnak akkor talán pár nappal tovább tartották volna a frontot, de a 8. olasz hadsereg esetében is kevesebb lett volna a hadifogoly és több a halott. Mondjuk egy 1000 fős egység a valóságban 250 halottat, 500 hadifoglyot, 125 sérültet írt le veszteségként (tehát 125 harcképes túlélő maradt), akkor kb. 2-szer annyi halottat és fele annyi hadifoglyot vesztett volna.
Persze attól is függ, hogy meddig maradnak, én most úgy gondoltam, hogy mondjuk még 3-4 napig.



jól mondod: \&quot;visszavonulás közben\&quot;. ha a hadseregek tartották volna az állásokat, akkor (és ez csak feltételezés) eléggé le tudták volna gyengíteni a Vörös Hadsereget ahhoz, hogy a következő tavasz beköszöntével a német hadigépezet \'acélkarmai\' felmorzsolják őket. Bár az áldozatok száma valóban 2-3szorosára rúgott volna.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 13 19:03 #60082

  • Gipszj
atosz írta:
marcell1995 írta:
atosz írta:
amúgy mi lett volna ha: az olaszok nem vonulnak vissza a donnál?


A Sztálingrád térségében harcolt 2. magyar, 8. olasz, 3. román és 4. román hadseregek sorsa azonos volt (bár a 4. román hadseregnek maradt 4 majdnem teljes értékű hadosztálya): gyakorlatilag megsemmisültek. Mind a 4 említett hadseregre igaz, hogy gyakorlatilag visszavonulás során semmisültek meg. Abban a fagyos télben az emberek nagy része a visszavonulás közben meghalt, megadta magát, megsérült (megfagyott, golyó találta el, stb...)vagy ritkább esetekben dezertált. Ha akár a magyarok akár a románok, ebben az esetben az olaszok maradnak akkor talán pár nappal tovább tartották volna a frontot, de a 8. olasz hadsereg esetében is kevesebb lett volna a hadifogoly és több a halott. Mondjuk egy 1000 fős egység a valóságban 250 halottat, 500 hadifoglyot, 125 sérültet írt le veszteségként (tehát 125 harcképes túlélő maradt), akkor kb. 2-szer annyi halottat és fele annyi hadifoglyot vesztett volna.
Persze attól is függ, hogy meddig maradnak, én most úgy gondoltam, hogy mondjuk még 3-4 napig.



jól mondod: \&quot;visszavonulás közben\&quot;. ha a hadseregek tartották volna az állásokat, akkor (és ez csak feltételezés) eléggé le tudták volna gyengíteni a Vörös Hadsereget ahhoz, hogy a következő tavasz beköszöntével a német hadigépezet \'acélkarmai\' felmorzsolják őket. Bár az áldozatok száma valóban 2-3szorosára rúgott volna.


A következő tavaszon a német hadsereg legyőzhette volna a szovjet hadsereget. Ha addig az oroszok és a többi szövetséges türelmesen várt volna.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 21 18:18 #60210

  • Dezsőőőke
Az én nagyapám bátyja is az Árpád vonalnál esett fogságba(vagy legalább is valami \&quot;vonalnál\&quot;).Igazából kicsit vicces módon: este mondták nekik a németek hogy \&quot;aludjanak nyugodtan mert már rég óta vannak itt.\&quot;Így is tettek csak reggel egy usankás faszi pps-szel a kezében ébresztette őket hogy \&quot;davaj,davaj\&quot;.Ő legalábbis így mesélte, nem 100% hogy így történt.

Nem fűződik szorosan ide de a tulajdonomba került a katonaládája eléggé szép állapotba, még az eredeti festés maradványa is rajta van.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2011 dec. 23 20:56 #60234

  • Panther
Gipszj írta:
atosz írta:
marcell1995 írta:
atosz írta:
amúgy mi lett volna ha: az olaszok nem vonulnak vissza a donnál?


A Sztálingrád térségében harcolt 2. magyar, 8. olasz, 3. román és 4. román hadseregek sorsa azonos volt (bár a 4. román hadseregnek maradt 4 majdnem teljes értékű hadosztálya): gyakorlatilag megsemmisültek. Mind a 4 említett hadseregre igaz, hogy gyakorlatilag visszavonulás során semmisültek meg. Abban a fagyos télben az emberek nagy része a visszavonulás közben meghalt, megadta magát, megsérült (megfagyott, golyó találta el, stb...)vagy ritkább esetekben dezertált. Ha akár a magyarok akár a románok, ebben az esetben az olaszok maradnak akkor talán pár nappal tovább tartották volna a frontot, de a 8. olasz hadsereg esetében is kevesebb lett volna a hadifogoly és több a halott. Mondjuk egy 1000 fős egység a valóságban 250 halottat, 500 hadifoglyot, 125 sérültet írt le veszteségként (tehát 125 harcképes túlélő maradt), akkor kb. 2-szer annyi halottat és fele annyi hadifoglyot vesztett volna.
Persze attól is függ, hogy meddig maradnak, én most úgy gondoltam, hogy mondjuk még 3-4 napig.



jól mondod: \&quot;visszavonulás közben\&quot;. ha a hadseregek tartották volna az állásokat, akkor (és ez csak feltételezés) eléggé le tudták volna gyengíteni a Vörös Hadsereget ahhoz, hogy a következő tavasz beköszöntével a német hadigépezet \'acélkarmai\' felmorzsolják őket. Bár az áldozatok száma valóban 2-3szorosára rúgott volna.


A következő tavaszon a német hadsereg legyőzhette volna a szovjet hadsereget. Ha addig az oroszok és a többi szövetséges türelmesen várt volna.




Azért az nagy Luxus lett volna. Addigra talán meg is fagy a fél német hadsereg, vagy éhen hal.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 jan. 06 08:25 #60450

  • Magyarharcos
Vagy megkapják a megfelelő felszereléseket.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 jan. 12 14:51 #60529

  • Molnos Márton
Talán kicsit primitív kérdés:blush: , de mi lett volna ha a Leyte-öböli csatát megnyerik a japánok és azt a 100-200 amcsi hajót elsüllyesztik, a rajtuk lévő kb.30 000 emberrel?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 jan. 12 17:47 #60530

  • Gipszj
Tömegsír lett volna az öböl, meg a roncsvadászok paradicsoma. Bár 30.000 ember ekkora területen elég ritkásan lett volna.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2012-01-12 18:47
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 már. 23 21:31 #60989

  • Molnos Márton
Van egy érdekesebb kérdésem. A németek sokszor emlegették a Szuezi-csatorna elfoglalását (még a palesztin zsidók likvidálására is létrehoztak egy csoportot). Persze közbejött az El Alameini döntő vereség. Én azonban nem hiszem hogy ha meg is nyerték volna a csatát tovább vonulhettak volna előre. Szerintem már Alexandriánál elakadtak volna. Nektek (vagy önöknek) mi a véleményetek(vagy véleményük, ha magázódok) e kapcsán?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 már. 24 12:26 #60991

  • Gipszj
A britek nem voltak népszerűek mindenkinél, Szadat elnök (aki 1982-ben vagy 92-ben természetes halállal halt, természetesen kinyírták), a háború idején németbarát volt. Várhatóan nagy kavarodás lett volna belőle, ha a németek a Szuezi-csatorna közelébe érnek. Bár amíg nem érnek oda a britek sokkal előnyösebb helyzetben vannak az utánpótlás szempontjából. Ha elérik akkor már nem. De még akkor is előnyben lettek volna addig amíg Málta fenn tudja tartani magát. (Alexandrából és Gibraltárból kapta az utánpótlást, de Alexandriából egyszerűbb lett volna). Amit ítt leírtam azt a britek is tudhatták, tehát mindent megtettek volna azért, hogy ne sikerüljön.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 már. 30 12:38 #61010

  • pekola
A következő "Mi lett volna ha..." kérdés:
Ugye Churchill terve eredetileg az volt, hogy nem Normandiában, hanem valahol a Balkánon fog partra szállni és az Alpokon átvergődve egy "modern Hannibálként" támadna az ellenségre. Abban biztos vagyok, hogy Bajorország eszményi terep lett volna a németeknek(voltam ott és egy fenomenális terület, hegyek, dombok, folyók, erdőségek, tehát minden ami a védelemhez kell). De nem ez a kérdés. Hanem:
Churchill tervében Magyarország felszabadítása is nagybetűs fejezetet kapott, amitől Sztálin bácsi kiakadt amikor (ha jól emlékszem) Teheránban megtudták. Szerintetek ha Churcill nem hallgatott volna Sztálinra, mi lett volna a végkifejlet mind Magyarország mind Németország és a szövetségesek szempontjából?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 már. 30 13:46 #61011

  • banditos
Nem lett volna itt kommunizmus...
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.38 másodperc
Joomla templates by a4joomla