Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Mi lett volna, ha....
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Mi lett volna, ha....

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 már. 31 05:57 #61015

  • pekola
Hát azért Sztálinnak lett volna egy két ellenlépése a dologban szerintem.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 aug. 17 15:02 #62203

  • Erwin Rommel
A következő milett volna ha kérdés.
Mondjuk németország Békét köt 1943 májusában, az Amerikaiakkal, lett e volna ereje még a szovjetek és az Angolok ellen?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 aug. 17 19:30 #62204

  • Gipszj
pekola beküldte:
A következő "Mi lett volna ha..." kérdés:
Ugye Churchill terve eredetileg az volt, hogy nem Normandiában, hanem valahol a Balkánon fog partra szállni és az Alpokon átvergődve egy "modern Hannibálként" támadna az ellenségre. Abban biztos vagyok, hogy Bajorország eszményi terep lett volna a németeknek(voltam ott és egy fenomenális terület, hegyek, dombok, folyók, erdőségek, tehát minden ami a védelemhez kell). De nem ez a kérdés. Hanem:
Churchill tervében Magyarország felszabadítása is nagybetűs fejezetet kapott, amitől Sztálin bácsi kiakadt amikor (ha jól emlékszem) Teheránban megtudták. Szerintetek ha Churcill nem hallgatott volna Sztálinra, mi lett volna a végkifejlet mind Magyarország mind Németország és a szövetségesek szempontjából?

Jóska bátyánk morcos lett volna. Az Ejzenhauer öcsi nem véletlenül nem engedte elfoglalni Berlint az oroszok előtt! Ha elfoglalja abból még egy világháború is lehetett volna.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 aug. 18 18:29 #62206

  • koi
banditos beküldte:
Nem lett volna itt kommunizmus...
És akkor valószínűleg már lezajlott volna a 3. vh.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Mi lett volna, ha.... 2012 aug. 21 18:18 #62223

  • Magyarharcos
Az hogy III. világháború, az túlzás, inkább csak fólytatódott volna, csak más szövetségi rendszerben, és talán még Németország is külön békét kötött volna a Nyugatiakkal.

1943 májusa?

Talán.

Hisz végül is, az állandóvá vált éjszakai és nappali bombázások elég sokat nyomtak a latba. Gyár kapacitás csak minimálisan esett volna vissza, és a britek a veszteségeik jelentős részének pótlását Amerikának köszönheti.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.27 másodperc
Joomla templates by a4joomla