Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Tüzérség

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 dec. 19 19:57 #22936

A Sturmtiger a hitleri megalománia legőrültebb terméke volt, nagyjából használhatatlan.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 dec. 23 09:31 #23569

  • PanzerfaustHans
Talán 38 készült belőle?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 dec. 23 11:50 #23605

  • HunBütyök
PanzerfaustHans írta:
Talán 38 készült belőle?


sturmtigerből?

14 db.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 12:15 #24662

hitleri megalománia nekem erröl mindig a dora jut eszembe azt bevetették valahol vagy csak diszvolt maus mellett?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 14:37 #24668

Luger írta:
hitleri megalománia nekem erröl mindig a dora jut eszembe azt bevetették valahol vagy csak diszvolt maus mellett?


Használták rendesen azért a vasúti ágyuikat. Szevasztopol ostroma, Leningrád ostroma, majd amikro megnyílt az olasz front, oda is vittek néhányat. Itt úgy használták őket hogy a sínjeik egy hegyben lévő alagútba vezettek be. Lőttek, majd behúzták az ágyút az alagútba, így a szövetségesek légiereje nem találta meg őket. KÉsőbb meg teljesen ép, otthagyott darabok kerültek az amerikaiak kezére.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 15:41 #24673

  • HunBütyök
A francia hadsereg is használt vasúti ágyúkat. Sajnos ezekről senki nem szktt beszélni. Mindig csak a Dora meg a Dora meg a Leopold, meg a blablablabla...
A szovjetek is használtak vasúti ágyúkat, de arról sem beszélnek.
nem tudom miért... mindig ez a kommerszség.

ja a brit, a japán és kínai vasúti ágyúkról nem is beszélve.

Ki szereti a vasúti ágyúkat? Tegye fel a kezét akit érdekel! mert ha gondoljták írock róluk pár sort, hogy ne csak a Leopold és Dora maradjon meg emlékezetekben.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-01-05 16:43
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 15:44 #24674

Erről se beszél szerintem senki, egy kis érdekesség:
www.netlabor.hu/roncskutatas/modules/mya.../photo.php?lid=16250

Elsővilágháborús német önjáró löveg. Micsoda szépség. De tényleg tettszik...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 15:48 #24676

Írhatnál nem zavarna szerintem senkit:) De én bevetés alatt nem a vasuti ágyúkra gondoltam ha nem magára a Dorára mert szerintem nem sok értelme van egy dupla sínpáron mozgatható hatalmas lövegnek ..... De a leopold az hasznos volt példáúl azzal lötték leningrád fegyvergyárait
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 16:05 #24680

  • HunBütyök
Amúgy a második világháború leghíresebb vasúti ágyúi nem a német ágyúk, hanem a legendás brit 13.5 hüvelykes ágyúk. 3 darab volt belőlük és Lydden és Shepershem (lehet a városok nevét nem jól írom de nem emlékszem pontosan) környékén állomásoztak és igen. barlangban bújtatták őket. A La Manche csatornát védték.
A három 343 mm-es nehézfiú neve: Gladiátor, Piece Maker, és Scene Shifter.

Ezebnkívül hadrendben tartzották a britek az első világháború talán legíhresebb fegyverét, a vasúti kocsikr aszerelt 9,2 hüvelykes ágyúkat, s ezek is barlangokban bújkáltak 1945-ig Centerbury és Hythe környékén.
A világháború legíhresebb nehéz vasúti lövege pedig a híres-hírhedt Boche Buster volt, ami az Elham völgyi vasútvonalon mászkált. Ez egy 18 hüvelykes szupernehéz ágyú volt.

Franciaország 170 mmes, 240 mm-es 370 mm-es vasúti lövegeket tartott hadrendben. hgy hazsnálták vlna a második világhábrúban, az elképzelhető, bár még pont sinfót nem taléáltam róluk. A szovjetek visznt annál inkább használtak pár vasúti löveget.

Szevasztoplnál nem a csak a magazinokból ismert német dögunalom vasúti ágyúk szolgáltak, hanem a keleti fron tleghíresebb vasúti ágyúj ais. Na mi ez? Szerintem, mindenkinek egyből beugrik: a TM-1-180. Minden számítógépes játékban benne van ez a monstrum (Sudden Strike II és Resource war) A másik szovjet híresség, a TM-3-12, ami Finnország megtámadásánál lett használva.

A TM-1-180 egy körbeforgatható 180 mm-es ágyúval ellátott vasúti kcsi volt. a TM-3-12 pedig egy 305 mm-es csúzli volt, ami két lövést tudtt leadni percenként.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 16:42 #24686

Bütyök nem értem hogy mondhatod valamire hogy a leghíresebb ha a tudatlanok csak a dorát meg a leopoldot ismerik nem az számít hogy mi felsőbbrendűek mit ismernek hanem az hogy a tudatlan tömeg mit ismer:)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 16:51 #24688

Luger írta:
Bütyök nem értem hogy mondhatod valamire hogy a leghíresebb ha a tudatlanok csak a dorát meg a leopoldot ismerik nem az számít hogy mi felsőbbrendűek mit ismernek hanem az hogy a tudatlan tömeg mit ismer:)


Mert Bütyök ilyen:lol: Mindíg olyanokra mondja, hogy közismert, amiről nem nagyon hallani.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 17:01 #24690

  • művésznő
Bütyök a köz és ő ismeri. És pont.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 05 17:11 #24693

  • HunBütyök
Jagdpanther írta:
Luger írta:
Bütyök nem értem hogy mondhatod valamire hogy a leghíresebb ha a tudatlanok csak a dorát meg a leopoldot ismerik nem az számít hogy mi felsőbbrendűek mit ismernek hanem az hogy a tudatlan tömeg mit ismer:)


Mert Bütyök ilyen:lol: Mindíg olyanokra mondja, hogy közismert, amiről nem nagyon hallani.


Igen mert küldetésem van ezen a honlapon! Olyan dlgokat feleleveníteni és megemlíteni amiket elhalgatnak, eltitkolnak, vagy csak szimplán kihagynak a köztudatból. Ezért kell a Tigrisek helyett Vickers MK VI.B harckocsikról beszélni, ezért kell Dora helyett TM-1-180-ról beszélni (amúgy ez tényleg rohadtul ismert dolog. Ha nem az lenne miért rakták volna bele PC-s játékokba gyárilag?)
A Bf-109-en kívül ott repkedtek a Cr-42-k is, a Bismarck melett ott úszkált a Claus Von Bevern is. A híres Farkasfalkától pár ezer kilóméterre a Dunán flotilla úszkált T-34-es toronnyal felszerelt hajókon stb stb stb... Értitek?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 06 10:42 #24766

Találtam valami Pupchen Vignette nevű könnyü páncéltöröt de valami nagyon furi aki tudrolla valamit az írjon mert nagyon érdekel milyen volt?....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2010 jan. 06 13:44 #24771

  • Oberstgruppenführer
Szerintem a leghíresebb vasúti ágyú a K(5)E Anzió-s szereplése miatt. Egy ágyútól sem féltek annyira az ellenfél katonái mint ettől.
A legdurvább és monumentálisabb pedig kétség kívül a Dora 800mm-es löveg 7,2/4,8-tonnás lőszerek több mint 3000 fős kezelő/kiszolgáló-személyzet. És ugyan a Dora csak Szevasztolpolnál lépett fel bizonyíthatóan de ott egyetlen lövésének hatására 100 méteres körzetben a becsapódástól minden ház összedőlt.

A Brit vasúti ágyuknak nem volt igazi haszna mivel nem következett be a partraszállás. Az oroszok meg tudjuk hogyan használták az eszközeiket a harckocsizó egységeiknek is sokszor nem volt megfelelő mennyiségű lőszer alkatrész és üzemanyag a teljes feltöltésükhoz a rosz logisztika és hozzá nem értés miatt. Szerintem ugyan ez jellemző a páncélvonatjaikra is.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla