Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Tüzérség

Válasz/Re:Tüzérség! 2008 dec. 09 16:09 #7318

  • vargyul
Ha már tüzérség :rakéta-vagy csöves,ez is bontható:huzagolt,vagy sima csövü.Ez utóbbiak közé tartoznak az aknavetők.Jól mondom Bütyök?Találtam egy fura szerzetet.Forrás:Militartechnische Hefte.1986.DDR.Neve:37-mm-Granatwerfer in Feldspaten.Szóval egy utász lapát nyele a cső,talpa az ásó lapja egy betétcső.Letámasztja és bumm..Célozni sacimetrikusan lehet.A repeszhatás a lényeg.Későbbi változatában kapott egy három pontos támasztékot,valószinüleg az 50-mm-s aknavető állványát.Ez utóbbi a német és magyar terminológiában:gránátvető.Igy már lehetett pontosabban irányozni.Nem csak az amcsik osztották az eszet...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2008 dec. 23 07:14 #8219

  • HunBütyök
Hogy jól mondod-e azt nem tudom, de szerintem az aknavető nem löveg. Sokkal inkább egy kisebb lőtávú, ellenséges támpontok és előerő szétzúzásában használatos gyalogsági fegyver.
Sajnos én nem értek annyira az aknavetőkhöz, de jópárat ismerek közülük. Azt is onnan hogy a játékunkba be kellett rakni. Az olasz 81 mm-es Brixia aknavető, a francia 50 mm-es könnyű aknavető nag ykedvencem. De az angol 2 inches is szívet melengető, vagy a 8 cm. GW a német oldlaon. Mi magyarok azt hiszem hazsnáltunk 50és 82 mm-es aknavetőket is.
De tényleg nem akarok butaságot írni, nem a szakterületem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2008 dec. 25 19:51 #8358

  • vargyul
Az bizony magas szögcsoportban tüzelő támogató tűzfegyver,a tűzérség egyik ezköze.Mortar,mörser-azaz mozsár néven is ismert.Mivel nagy repeszhatása volt a gyalogság nagyon szivesen alkalmazta.A boldog emlékezetű Magyar Néphadsereg újonc válogató \"káderei\"ránézésre állapitották meg:lövegtalp hordozására alkalmas egyén-vagyis -milyen buta,milyen erőserős,ez lesz a jó aknavetős.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2008 dec. 26 10:06 #8361

  • HunBütyök
Akkor a tüzérség része, most már ezt is tudom. Köszi!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2008 dec. 26 10:15 #8362

  • HunBütyök
Amúgy volt ilyen kis súlyú hegyi ágyúnk. Mondjuk cseh gyártmány volt a Skoda cég gyártotta. Azt hiszem 1915/35 M volt a neve és 7,5 cm-es űrmérete volt. Első világháborús eredetű volt, de szétszedve málházva lehetett szállítani. Bár kiszolgáló személyzete 16 fő volt... De lovacskák hátán meg szamarak hátán lehetett szállítani. Ami a hegyi harcokban roppant praktikus.
Amúgy volt ennek az ágyúnak fogatolt verziója is, amit négyesfogat húzott.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2008 dec. 26 11:19 #8364

  • Ailles da Colon
Hello

Szevasz Bütyök komám

Az ágyú olyan hosszú csövű !löveg!, amelyből a skuló magas csőtorkolati sebességgel halad, lapos röppályán, elég nagy távolságra...
A taracknak nem olyan nagy a hatótávolsága, mint az ágyúnka, de mivel ez akár +- szögtartományba is képes lőni, ezért terepakadályokat is képes leküzdeni, amit az ágyú lapos röppálya miatt nem..

a mozsárnak ma már sztem nincs nagy hasna, mert nagy állásszöggel lő, kicsi a lövedék sebessége, de épületromboláshoz ideális..

Összefüggések. A csőhossz és a kaliber között.. ágyú-30-50 szeres, tarack 20-25 szörös, a mozsáré pedig 15 szöröse a löveghossza az űrmérethez képest.. kb ennyi sztem
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2008 dec. 27 17:24 #8505

  • Ailles da Colon
haldoklik a téma??
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 jan. 01 10:23 #9054

  • GIXeRCool
Ailles da Colon írta::
haldoklik a téma??


Nem, csak számoljuk a kalibereket...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 jan. 01 11:33 #9065

  • Ailles da Colon
ja. akkor értem. matekom nekem se valami erős.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 ápr. 14 15:43 #14179

  • koszta
Érkezett egy üzenet, mely a következőt tartalmazza:

\"A kezdőknek szánt kvízkérdések között találkoztam egy olyannal, hogy mi a katyusa megnevezése és a megoldás az önjáró löveg, ez viszont hibás, mert egyáltalán nem löveg, hanem rakéta-sorozatvető.\"

Mi is pontosan a katyusa? Esetleg Norbi, mint szakember?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 ápr. 14 18:10 #14181

  • Számvéber Norbert
koszta írta:
Érkezett egy üzenet, mely a következőt tartalmazza:

\"A kezdőknek szánt kvízkérdések között találkoztam egy olyannal, hogy mi a katyusa megnevezése és a megoldás az önjáró löveg, ez viszont hibás, mert egyáltalán nem löveg, hanem rakéta-sorozatvető.\"

Mi is pontosan a katyusa? Esetleg Norbi, mint szakember?


Noha nem vagyok tüzérségi szakember, a Katyusa valóban rakéta-sorozatvető. A szovjetek egyébként hivatalosan \"reaktív gárdaaknavetőnek\" nevezték.

Üdv
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 szep. 14 19:07 #18629

  • HunBütyök
Norbihoz lenne egy tiszteletteljes kérdésem:

A német 10 cm-es Schwere Kanone 18-ról szeretnék kérdezni pár dolgot. vagyis midnent. észak-Afrikában volt belőle pár darab de ponto sinfo-k kellenének. Lövedéktípus, kezdősebesség, súly, méretek stb...

Köszi szépen!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 szep. 15 17:39 #18670

  • Számvéber Norbert
HunBütyök írta:
Norbihoz lenne egy tiszteletteljes kérdésem:

A német 10 cm-es Schwere Kanone 18-ról szeretnék kérdezni pár dolgot. vagyis midnent. észak-Afrikában volt belőle pár darab de ponto sinfo-k kellenének. Lövedéktípus, kezdősebesség, súly, méretek stb...

Köszi szépen!


Tömeg: 5642 kg
Csőhossz: 5460 mm
Gránát tömege: 15,1 kg
Ebből robbanóanyag: 1,8 kg
Gránát kezdősebessége: 835 m/s
Hatásos lőtávolság: 19 075 m

Volt ám 10 cm-es schwere Kanone 18/40 is. Ezt később átnevezték 10 cm-es schwere Kanone 42-re. Ennek adatai:

Tömeg: 5720 kg
Csőhossz: 6300 mm
Gránát tömege: 15,1 kg
Ebből robbanóanyag: 1,8 kg
Gránát kezdősebessége: 915 m/s
Hatásos lőtávolság: 21 150 m
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 szep. 15 18:32 #18677

  • HunBütyök
Köszi szépen!

A legyártott mennyiségről valami titkos információd esetleg?

Amúgy az új Megadeth milyen lett? Még nem volt alkalmam hallani.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség! 2009 szep. 15 18:37 #18680

  • Számvéber Norbert
HunBütyök írta:
Köszi szépen!

A legyártott mennyiségről valami titkos információd esetleg?

Amúgy az új Megadeth milyen lett? Még nem volt alkalmam hallani.


A s. 10-cm-K. 18 gyártási adatai:

1940: 35 db
1941: 108 db
1942: 135 db
1943: 454 db
1944: 701 db
1945: 74 db

A Megadeth lemezről a rövid, de velős véleményem a \"Zenék\" topicban.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla