Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Tüzérség

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 22 16:05 #56184

  • Panther
Hát, én egy krakkóból hozott aranyszínű sárkányszobrocskát vittem magammal érettségire .

De a tárgytól már olyan messze járunk, hogy nem is látom, merre van.

Ha már úgyis szóba jött a \"Gyalog Stuka\", van egy érdekes sztorim:

Ha boltokban (ez esetben a Tescoban) járok, mindíg megnézem a játék osztályt a makettek miatt, és persze (szórakozásból ) egyebet is. Egyik nap volt egy készlet egy érdekes párosítással (nem makett, amolyan akcióhősös marhaság), ahol egy tulajdonképpen egész jól megcsinált műanyag M3 White half truck oldalán fedeztem fel a \"Gyalog stuka\" rakétavetőit. Majdnem homlokoncsaptam magam. Bár már azt is érdekesnek tartottamn, amikor az Airfix Stug. III. készletére az volt írva, hogy:

German 75 mm SP gun
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 22 17:19 #56190

  • Com. Hakapeszi
Panther írta:
Hát, én egy krakkóból hozott aranyszínű sárkányszobrocskát vittem magammal érettségire .

De a tárgytól már olyan messze járunk, hogy nem is látom, merre van.

Ha már úgyis szóba jött a \"Gyalog Stuka\", van egy érdekes sztorim:

Ha boltokban (ez esetben a Tescoban) járok, mindíg megnézem a játék osztályt a makettek miatt, és persze (szórakozásból ) egyebet is. Egyik nap volt egy készlet egy érdekes párosítással (nem makett, amolyan akcióhősös marhaság), ahol egy tulajdonképpen egész jól megcsinált műanyag M3 White half truck oldalán fedeztem fel a \"Gyalog stuka\" rakétavetőit. Majdnem homlokoncsaptam magam. Bár már azt is érdekesnek tartottamn, amikor az Airfix Stug. III. készletére az volt írva, hogy:

German 75 mm SP gun



A rakettás M3-ra nem tok mit mondani, mondjuk igaz, hogy sok filmben helyettesített a jó öreg 251-est, de makettben minek?

A German SP gun-n meg már azért se lepődök meg mert a britek szeretnek a Panzer III, IV, V stb. helyett Mark IV, V stb.-t használni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 22 19:22 #56203

  • HunBütyök
Panther írta:
Hát, én egy krakkóból hozott aranyszínű sárkányszobrocskát vittem magammal érettségire .

De a tárgytól már olyan messze járunk, hogy nem is látom, merre van.

Ha már úgyis szóba jött a \"Gyalog Stuka\", van egy érdekes sztorim:

Ha boltokban (ez esetben a Tescoban) járok, mindíg megnézem a játék osztályt a makettek miatt, és persze (szórakozásból ) egyebet is. Egyik nap volt egy készlet egy érdekes párosítással (nem makett, amolyan akcióhősös marhaság), ahol egy tulajdonképpen egész jól megcsinált műanyag M3 White half truck oldalán fedeztem fel a \"Gyalog stuka\" rakétavetőit. Majdnem homlokoncsaptam magam. Bár már azt is érdekesnek tartottamn, amikor az Airfix Stug. III. készletére az volt írva, hogy:

German 75 mm SP gun



Zsákmányolt M3-asra simán rakhattak a németek Stuka zu Fussot, ahogy az amerikaiak is szereltek zsákmányolt Sd.Kfz. 151-re Calliope-ot.

Amúgy tuti hogy White volt? Mert aAutocar és Diamond T is gyártott M3-ast, és akármilyen meglepő ugyanaz a jármű volt. A White Scout Car is M3-as volt de az négykerekű kis autó volt. Ne keverjük a kettőt ha kérhetem.
Továbbá nem half truck hanem half track... A half truck az Fél Teherkocsit jelent, a half Track meg féllánctalpast (félhernyót).

A Stug rohamlöveg végül is egy német önjáró ágyú volt. A German SP gun simán jó áltaéláno skifejezés, gondolom a makettet angolok vag yamerikaiak gyártották.. Nincs ezzel semmi baj... Assault gun, vagy SP gun simán király ha angolszázok írják, sőt még ha oroszok írják az is belefér.

Majdnem bevágtam ide egy teletabbiet panthernek de mivel bírom a búráját, ezért csak egy ejnye-bejnyével jutalmazom a kapitális bakijait... A Half Truck, és a ránézésre WHite M3-as nagyot ütött!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 05:51 #56207

  • banditos
Amúgy ezek a játékok gyerekeknek készültek,hogy ha Panther úgy értetted!Ha makett akor meg helyt álló Hunbütyük véleménye:huh:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 05:59 #56208

  • Magyarharcos
\"Gyalog stuka\"?!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 07:10 #56210

  • Panther
Mi a meglepő a \"Gyalog stukában\"?

Azért írtam White-ot, mert tudtommal ez a cég tervezte. Igen, gyerekjáték, de mindíg jót mosolygok az ilyeneken. Az A-U betűcsere megintcsak elírás.

Csak azért említettem a Stug esetét, mert amellett, hoigy rövidebb, szerintem többen is ismerik Stug. III. néven. Ha azt nem vesszük, hogy a fél világ angolul beszél.

Vettem két ilyen készletet, és ez az egy van, amit valóban kivállóan raktam össze. Később, amikor volt festék is, csaltam csöppet: egy barátom nak adtam át gyakorlásra, és nekiadtam az egyikat, ha az enyémet szépn megcsinálja. Nem lett semmi, annyit mondhatok. És a festéket tartó vékony műanyaglapokból kiválló kötényezést is fabrikált, úgyhogy rá sem lehet ismerni, hogy az Airfix készlete.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 08:41 #56213

  • Magyarharcos
Úgy értetem miaz?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 09:22 #56216

  • banditos
n egyszer az Interspar-ban láttam ilyet.Nézek egy makettes képet,amin van egy tigris meg egy párduc.A tigrisre az volt írva,hogy Pz.Kpfw.V Ausf.D
Míg a párducra az hogy Pz.Kpfw.VI.Ausf.E.
Megkérdeztem az eladót hogy ez jól van e,ő azt mondta hogy igen.Azóta nevetek az ilyeneken!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 09:43 #56217

Panther írta:


Ebből a korszakból csak egy előadást tartottam, a D-napról (mimásról is). De a többiek imádtak, mert minimum fél órásak voltak, a hátralévő időt meg ők hózták el .


Ilyen középiskolai előadást én is tartottam a D-napról. Persze az egész jó kis német éltető, Rommel éljenező előadás. Már akkor is tudtam melyik oldalon álljak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 09:43 #56218

  • Com. Hakapeszi
Magyarharcos írta:
Úgy értetem miaz?


Bütyöknek igaza volt, néhány M-3 kapott Wurfrahment.

beute.narod.ru/Beutepanzer/us/M3_halftrack/wurframen.htm

A gyalog stuka (Németül Stuka zu Fuss) vagy bőgő tehén (Heulende Kuh) egy Sdkfz. 251 féllánctalpas volt felszerelve hat vetőkerettel, amiből Wurfkörper rakétákat lőttek ki. A vetőkereteket szerelték más járművekre, amint fennt látható M-3-ra is. A rakéták elég pontatlanok voltak, de annál nagyobb volt az erejük, a 32 cm-s Wurfkörper gyújtórakéta pl. 45 kiló gyújtóanyagot tartalmazott.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 09:45 #56219

banditos írta:
n egyszer az Interspar-ban láttam ilyet.Nézek egy makettes képet,amin van egy tigris meg egy párduc.A tigrisre az volt írva,hogy Pz.Kpfw.V Ausf.D
Míg a párducra az hogy Pz.Kpfw.VI.Ausf.E.
Megkérdeztem az eladót hogy ez jól van e,ő azt mondta hogy igen.Azóta nevetek az ilyeneken!


Most egy eladó, főleg egy tescós szerencsétlen tanulatlan honnan tudná hogy 5ös vagy 6os széria? Úgy mondod mintha alapműveltség lenne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 11:18 #56221

  • Magyarharcos
Com. Hakapeszi írta:
Magyarharcos írta:
Úgy értetem miaz?


Bütyöknek igaza volt, néhány M-3 kapott Wurfrahment.

beute.narod.ru/Beutepanzer/us/M3_halftrack/wurframen.htm

A gyalog stuka (Németül Stuka zu Fuss) vagy bőgő tehén (Heulende Kuh) egy Sdkfz. 251 féllánctalpas volt felszerelve hat vetőkerettel, amiből Wurfkörper rakétákat lőttek ki. A vetőkereteket szerelték más járművekre, amint fennt látható M-3-ra is. A rakéták elég pontatlanok voltak, de annál nagyobb volt az erejük, a 32 cm-s Wurfkörper gyújtórakéta pl. 45 kiló gyújtóanyagot tartalmazott.


Dánke sün!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 12:08 #56223

  • Panther
Messze nem az.

De hogy ezt Bőgő tehénnek is hívták, azt még nem tudtam. Állati .
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 17:22 #56235

  • banditos
portillo írta:
banditos írta:
n egyszer az Interspar-ban láttam ilyet.Nézek egy makettes képet,amin van egy tigris meg egy párduc.A tigrisre az volt írva,hogy Pz.Kpfw.V Ausf.D
Míg a párducra az hogy Pz.Kpfw.VI.Ausf.E.
Megkérdeztem az eladót hogy ez jól van e,ő azt mondta hogy igen.Azóta nevetek az ilyeneken!


Most egy eladó, főleg egy tescós szerencsétlen tanulatlan honnan tudná hogy 5ös vagy 6os széria? Úgy mondod mintha alapműveltség lenne.

Nem alapműveltség de elméletileg ezek a termékek a szakterülete!
Elötted járok portillo barátom,ha hívhatlak így!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 17:29 #56236

banditos írta:
portillo írta:
banditos írta:
n egyszer az Interspar-ban láttam ilyet.Nézek egy makettes képet,amin van egy tigris meg egy párduc.A tigrisre az volt írva,hogy Pz.Kpfw.V Ausf.D
Míg a párducra az hogy Pz.Kpfw.VI.Ausf.E.
Megkérdeztem az eladót hogy ez jól van e,ő azt mondta hogy igen.Azóta nevetek az ilyeneken!


Most egy eladó, főleg egy tescós szerencsétlen tanulatlan honnan tudná hogy 5ös vagy 6os széria? Úgy mondod mintha alapműveltség lenne.

Nem alapműveltség de elméletileg ezek a termékek a szakterülete!
Elötted járok portillo barátom,ha hívhatlak így!


Felőlem hívhatsz bajszos csibecsőrnek is. De ez olyan dolog hogy mennék az útszélen aztán azon röhögnék az út szélén álló tehén nem tud beszélni, én meg tudok.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.27 másodperc
Joomla templates by a4joomla