Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Tüzérség

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 23 17:56 #56238

  • Hayate
banditos írta:
portillo írta:
banditos írta:
n egyszer az Interspar-ban láttam ilyet.Nézek egy makettes képet,amin van egy tigris meg egy párduc.A tigrisre az volt írva,hogy Pz.Kpfw.V Ausf.D
Míg a párducra az hogy Pz.Kpfw.VI.Ausf.E.
Megkérdeztem az eladót hogy ez jól van e,ő azt mondta hogy igen.Azóta nevetek az ilyeneken!


Most egy eladó, főleg egy tescós szerencsétlen tanulatlan honnan tudná hogy 5ös vagy 6os széria? Úgy mondod mintha alapműveltség lenne.

Nem alapműveltség de elméletileg ezek a termékek a szakterülete!
Elötted járok portillo barátom,ha hívhatlak így!


Persze, az alkohol részleg eladója meg tudja mi a különbség a Siklósi, és a Debrői Hárslevelű között. Ilyen részletekbe menő tudást nem szabad elvárni. Egy kifejezetten makettboltban még talán, de egy sparban tescoban nem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 03:46 #56241

  • Panther
Igen, makettesnél még meg sem lepne igazán. De a Tescoban vagy a Corában már igen.

Volt már közületek valaki Budán a Citadellában? Úgy tudom, ott van pár szovjet löveg, Zis- biztos. A többi milyen?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 05:26 #56242

  • HunBütyök
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 05:31 #56243

  • HunBütyök
Azért pofánverék pár citadellás dilettánst, a D-44 az 85 mm nem 95...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 06:27 #56244

  • banditos
HunBütyök írta:
Azért pofánverék pár citadellás dilettánst, a D-44 az 85 mm nem 95...

Ahogy a boltosok esetében,ezek se tudnak semmit.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 06:43 #56245

  • HunBütyök
Nem hát! Profitorientált kommersz patkányok mind...
Van a Citadellán valami műzeum is, fogadjunk belépőt kell fizetni! Hát én olyan helyre tuti nem megyek ahol 95 mm-es a D-44 páncéltörő ágyú (ami amúgy hidegháborús, hiába 1944-es keltezésű).
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 09:08 #56250

  • Com. Hakapeszi
HunBütyök írta:
Nem hát! Profitorientált kommersz patkányok mind...
Van a Citadellán valami műzeum is, fogadjunk belépőt kell fizetni! Hát én olyan helyre tuti nem megyek ahol 95 mm-es a D-44 páncéltörő ágyú (ami amúgy hidegháborús, hiába 1944-es keltezésű).


És akkor még az Sz-60-t nem is említetted, ami nem csak, hogy háború utáni, de szerintem nem nevezhető éppen könnyű légvédelmi lövegnek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 11:09 #56252

  • Panther
Ez a kettő speciell nekem is új infó. De ettől föggetlenül, ha egyszer arra járok, megpróbálok benézni többek közt oda is. Mifelénk a hortobágyi T-34/85-ösön kívül nincs hasonló.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 11:56 #56255

  • Magyarharcos
Ó, az itt van egy köpésre. Csak sokszor kell elkapni, és újra köpni!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 16:13 #56262

  • HunBütyök
Com. Hakapeszi írta:
HunBütyök írta:
Nem hát! Profitorientált kommersz patkányok mind...
Van a Citadellán valami műzeum is, fogadjunk belépőt kell fizetni! Hát én olyan helyre tuti nem megyek ahol 95 mm-es a D-44 páncéltörő ágyú (ami amúgy hidegháborús, hiába 1944-es keltezésű).


És akkor még az Sz-60-t nem is említetted, ami nem csak, hogy háború utáni, de szerintem nem nevezhető éppen könnyű légvédelmi lövegnek.


De említettem mert a linken rajta van amit bemásoltam.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 17:00 #56264

Jövőhéten felnézek már citadellára, hátha kiraktak egy 88 ast, vagy pak 40est. A szovjet szörnyek is nézhetőek azért.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 17:52 #56265

  • Com. Hakapeszi
HunBütyök írta:
Com. Hakapeszi írta:
HunBütyök írta:
Nem hát! Profitorientált kommersz patkányok mind...
Van a Citadellán valami műzeum is, fogadjunk belépőt kell fizetni! Hát én olyan helyre tuti nem megyek ahol 95 mm-es a D-44 páncéltörő ágyú (ami amúgy hidegháborús, hiába 1944-es keltezésű).


És akkor még az Sz-60-t nem is említetted, ami nem csak, hogy háború utáni, de szerintem nem nevezhető éppen könnyű légvédelmi lövegnek.


De említettem mert a linken rajta van amit bemásoltam.


Azt nem említetted amit leírtam róla, arra gondoltam, nem arra hogy van egy a citadellán.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 24 18:58 #56266

  • HunBütyök
Ja az igaz. Amúgy az SZ-60 a német 5 cm FlaK 41-ből lett lekoppitnva ami meg világháborús. Ebből kevés készült a nácik* által...

Ilyen téren második vh-s az Sz-60 is, ha eredetét nézzük.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 25 15:21 #56272

  • Panther
Meg a T-54/55 is, hisz majdnem egyenesági leszármazottja a T-44-esnek. Hortobány légvonalban van nekem közel, amúgy nagy kerülő, de évente párszor kinézek. A legnagyobb német háborús darab, amit valaha láttam, az a Schwimmwagen, ami a hadtörténetiben van kiállítva.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Tüzérség 2011 ápr. 26 05:57 #56282

  • Com. Hakapeszi
HunBütyök írta:
Ja az igaz. Amúgy az SZ-60 a német 5 cm FlaK 41-ből lett lekoppitnva ami meg világháborús. Ebből kevés készült a nácik* által...

Ilyen téren második vh-s az Sz-60 is, ha eredetét nézzük.


Ennyi erővel a D-44 se hidegháborús hisz 44-ben lett tervezve.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.33 másodperc
Joomla templates by a4joomla