Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tankok/Harckocsik
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tankok/Harckocsik

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 02 10:34 #331

  • Dimitrij
Jó nem baj akkor olvasd át egy kicsitaz oldalt...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 02 13:56 #332

  • művésznő
Megnéztem a kínálatot a honlapon és nekem az angol gépek tetszettek. Azon belül is az Mk.IV Churchill a kedvencem. Impozáns, erőteljes, férfias megjelenése van, olyan tekintélyt parancsoló. Azon kívül nincs az a mesztelen, csavarom-szögecsem-mindenem kilátszik hatása. (Archetípus, ilyet rajzolnak a kisfiúk is az oviban.)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 02 14:58 #333

  • Dimitrij
Igen! Tényleg jól néz ki! Nekem azért nem tetszenek a Brit tankok, mert általában gyengék egy pár dologban ez pl.: 28km/h, 145km-es hatótáv......
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 02 15:07 #334

  • Dimitrij
Amúgy most kérdeztem a testvéremet neki az amerikaiak M3 Grant/Lee-jetetszik...<br><br>Szerkesztette: Dimitrij, Időpont: 2007-08-02 17:22
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 02 18:08 #336

  • koszta
Igen, ez így van az angol tankok nem voltak nagyon hatásosak. De mi azért is megemlítettük
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 03 06:14 #337

  • Dimitrij
Figyelj, nézd meg ehez képest a Párduct vagy a Tigrist... De még a szovjet \&quot;monstrum\&quot; a T-35-ös is gyorsabb.....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 03 15:05 #340

  • wandam
nekem a kedvencem a Maus(PZ VIII)Csak kár hogy soha nem volt bevetésen
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 03 16:42 #341

  • Dimitrij
Ja, végül is nem rossz tank...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 03 18:04 #342

  • Liberator
Kicsit nehéz tank volt
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 03 18:13 #343

  • Dimitrij
Ugyan hisz alig volt 100-120 tonnás....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 05 08:34 #350

  • wandam
Én ugy tom hogy 180 tannás volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 05 10:43 #352

  • koszta
Érdekességek -&gt; Érdekességek -&gt; Maus
Tessék olvasgatni ha érdekel
És örülök, hogy új fóromozónk van <br><br>Szerkesztette: koszta, Időpont: 2007-08-05 12:49
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 05 12:19 #354

  • Dimitrij
Igen, csak én lusta vagyok ennyit olvasni( ) ezért ezt a szöveget csak átfutottam (eleve a német tankok nem annyira érdekelnek... ) és ami úgy érdekelt azt elolvastam és a számokat csak átnézve láttam, de volt ott 100, 120, 150 és 180 t is....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 aug. 29 20:49 #518

  • Stuka
Kedvenc tankjaim: Tigris, Párduc (II.vh német)
Merkava IV (napjaink, izraeli)
Leopard 2 (napjaink, NATO)
M1A2 Abrams (napjaink, USA)


...és hogy a filmes kérdéshez is legyen átutalás M4A3 Sherman (II.vh USA). Miért? Mert:
\&quot;Egy Sherman álomszép...háttér...\&quot; - Csodabogár:laugh:<br><br>Szerkesztette: Stuka, Időpont: 2007-08-29 22:50
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 szep. 29 08:21 #642

  • Zsukov
Kedvenc tankom: T-34-es

És egy kis történet:

\&quot;T-34-esek Tigrisekkel és Párducokkal szemben a prokhorovkai(kurszki) ütközetben/1943 júliusa/:

Hothnak több mint 500 Tigrise és Párduca volt a Prokhorovka felé történő előrenyomuláshoz, amelyek fel tudták venni a harcot a szovjet T-34-esekkel.A Szovjetek a 400 km-es utat Prokhorovkába 3 nap alatt tették meg, miközben páncéltörő ágyukkal felszerelt Ju 87-es Stukák támadták őket folyamatosan.Július 10-én érkeztek, és készen álltak a harcra.HOgy legyőzhessék a fölényben lévő Tigriseket és a Párducokat, a T-34-esket utasították, hogy próbáljanak olyan közelségbe kerülni a németekhez, hogy lövegeikkel ki tudják lőni azokat.A T-34-eseknek maximálisan ki kellett használniuk manőverezőképességüket, hogy a német harckocsik gyengébb oldal- és farpáncélját támadhassák.Július 12-én reggel a két hadsereg felsorakozott egymással szemben Prokhorovkánál.850 Szovjet harckocsi nézett szembe 600 Német harckocsival.A T-34-esek előregördültek a frontális támadáshoz a több, mint 4,8 km-es arcvonalom, majd nagy sebességgel, oldalzva rohanták meg a német vonalat.Ez ellentmondott a harcászati szabályzatnak, de megakadályozta, hogy a német nehéz harckocsik nagy távolságról kilőjék őket 88 mm-es lövegeikkel.Ez megakadályozta az ellenséget abban, hogy irányítsa egységeit és alegységeit.A közelharc megfosztotta a Tigriseket hatalmas lövegük és páncélzatuk előnyétől, és a T-34-esek halomra lőtték őket.A harckocsik hamar összekeveredtek a harcmezőn, sem idő, sem hely nem volt arra, hogy kivonják és újból csatasorba állítsák őket.A kis távolságról kilőtt lövedékek belefúródtak a homlok- és oldalpáncélba.Amikor a lőszer felrobbant, a harckocsik lövegtornyai több tíz méterre repültek a járműtől....A felperzselt fekete földön a szétlőtt harckocsik fáklyákként lobogtak.Nem lehetett megmondani, ki támad és ki védekezik.Füst és por borította a harcteret.A harckocsik összekeveredtek, így nem lehetett tüzérségi vagy légi támogatást kérni.A T-34-esek egészen megközelítették az ellenséges harckocsikat, és lövedékeikkel feltépték a Tigrisek és Párducok oldal- és farrészeit.Amikor elfogyott lőszerük, nekivezették járműveiket a németeknek.A T-34-esek kezelőszemélyzete kiszállt, és gyalogosan folytatta a harcot.A harckocsi-hadviselés történetében egyedülállő nap végére 700 harckocsi állt a harcmezőn megrongálódva,szétzúzva vagy lángba borulva.Az átfúrt páncéltestek és leszakadt lövegtornyok látványa döbbenetes volt.Szénné égett vagy még égő holttestek ezrei hevertek szanaszét.De a szovjetek győztek, mivel a német támadást döntő módon lelassították, és a németek nem értek el áttörést.A győzelem nagymértékben köszönhető a T-34-eseknek,főleg a szovjet kezelőszemélyzet elszántságának és bátorságának, hisz anélkül aligha tudtak volna ilyen közelről szembeszállni a németekkel\&quot;

Forrás: Dr. Matthew Hughes és Dr. Chris Mann:A T-34-es közepes harckocsi

A T-34-es háborús eredményei és hosszú szolgálata bizonyítja a német parancsnok, Edwald von Kleist szavainak igazát, aki azt vallotta:\&quot; A T-34-es a legjobb harckocsi a világon\&quot;

Bizonyára sokan ismeritek a www.artofwar.hu oldalt, ha mégse látogassátok meg,sok érdekes cikk van,egyikből idéznék:
\&quot;A Military Channel tévécsatorna folytatja a XX. század legjobb fegyvereinek, haditechnikai eszközeinek értékelését és ezzel egy rangsor felállítását. Mint arról már korábban beszámoltunk, a kézifegyverek között a Kalasnyikov diadalmaskodott. Most a harckocsikat vették górcső alá, és talán nem is meglepő, hogy újra egy orosz (volt szovjet) típus győzött. Ez pedig nem más, mint a T-34.Most is amerikai és brit katonai és fegyverszakértőknek feltett körkérdés alapján állították fel a rangsort. Az értékelés szempontjai a következők voltak: tűzerő, védettség, mozgékonyság, gyártásbevezetés és \&quot;híre\&quot; az ellenség körében (félelmi tényező).

Lássuk, hogyan alakult a szakértők értékelése alapján a harckocsik rangsora.

Minden idők legjobb harckocsijának a szovjet gyártmányú T-34 típus bizonyult. Tűzerő, védettség, mozgékonyság kategóriákban közel, míg a gyártásbevezetésre a legmagasabb értékeléseket kapta. A hírnév, amit a harctéren vívott ki a T-34, biztosította számára az utolsó kategóriában is a magas pontszámot.

A második helyre a nyugati szakértők az amerikai gyártmányú M1 Abrams harckocsit tették, amely két háborúban, a Perzsa-öbölben és NATO afganisztáni hadműveleteiben bizonyított.A képzeletbeli dobogó harmadik fokán a német Pz-VI Tiger-1 (Tigris) áll, amely a legmagasabb pontszámot félelmetes hírnevének köszönheti.\&quot;

Köszönöm Mindenkinek aki végigolvasta, csak gondoltam, hogy megindoklom miért is a T-34-es a kedvencem.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla