Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tankok/Harckocsik
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tankok/Harckocsik

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 14 12:43 #61582

  • Zhadorr
Azért én megnéztem volna a levegőből támadó harckocsi dandárt. Siklás közben már lőhettek volna.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 14 15:38 #61585

  • Panther
Gipszj, azt én sem írtam sehol, hogy sikeres lett volna.

De azt garantálom, hogy ha már siklás közben elkezdtek volna lőni, akkor leestek volna, mint egy darab kő, mert a hátrarúgás eléggé lelassította volna a szerkezetet, átesett volna.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 14 19:24 #61590

  • Gipszj
Zhadorr beküldte:
Azért én megnéztem volna a levegőből támadó harckocsi dandárt. Siklás közben már lőhettek volna.

A lövés nem csak lefékezte volna mint ahogy az előttem szóló írta, hanem ha nem megy át a lövegcső tengelye a rendszer súlypontján akkor egy forgatónyomaték is keletkezik, amitől biztosan leesik ha addig nem tette volna meg. Nem véletlen, hogy az A-10 gépágyúja a repülőgép hossztengelyével egybeesik, de még így is külön program korrigálja a lövés hatását.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 15 08:52 #61591

  • Panther
Igen, pedig az A-10-nek még hajtóműve is van.

Egy vitorlázó alkalmatosságon nem érdemes lőni még nyíllal sem . Amúgy sem találsz el semmit vele. De egy T-60-ason 12,7 mm-es géppuska volt, ha jól rémlik, és aki lőtt már hozzám hasonlóan sörétessel, az sejti, milyen hatása lehet egy nehéz géppuska sorozatának egy vitorlázó szerkezetre, ami már amúgy is meg van terhelve. De egyébként ez már csak azért is lehetetlen lett volna, mert a legénység nem a tankban ét volna földet, hanem ernyővel, mivel garantáltan nem élték volna túl a landolást egy olyan járműben, amit az oroszok már amúgy is csak úgy emlegettek, hogy a "kétszemélyes testvéri sír".
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 15 18:36 #61596

  • Magyarharcos
És, ezeket a sikló harckocsikat nem próbálták esetleg vitorlázó gépekbe beterelni?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 15 19:50 #61615

  • banditos
Zeki beküldte:
És értelmetlen... már akkor eléggé kétséges volt, hiszen a levegőben veszélyben LETTEK volna a harckocsik. Ma meg már a harckocsik ideje lejárt.

Nem járt le,a gyalogságnak mindig kelleni fog egy olyan eszköz amit bármikor közvetlen fedezetre lehet használni.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 16 06:34 #61618

  • Zhadorr
Aki birtokolja a légi uralmat, az tudja alkalmazni a harckocsit. Aki nem, annak gáz. A második iraki háborúban a legtöbb hk-t a levegőből lőtték ki. Már a II. vh idején is jelentős veszélyt jelentetek a repülők. pl. A németek azért nem értek oda időben Normadiába a páncélosokkal, mert csak éjszaka haladhattak a repülők miatt.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 16 09:55 #61625

  • Bazooka Joe
Zhadorr beküldte:
Skóciában milyen látnivaló van?


Whisky lepárló üzemek.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 16 10:08 #61627

  • Bazooka Joe
Magyarharcos beküldte:
Sztálint és palytársait leszámítva, más nem foglalkozott repülő harckocsik fejlesztésével?


A németek deszantoltak és szállítottak (vagy csak terveztek) még harckocsikat Me-321-es nehéz tehervitorlázóval ill. Arado Ar 232-es közepes szállító repülőgéppel.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 16 10:13 #61630

  • Zeki
Hát szerintem akkor is a légierő és a különböző rakéták, bombák dominálnak... jöhet bármilyen harckocsi...
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 16 10:34 #61634

  • Gipszj
Zeki beküldte:
Hát szerintem akkor is a légierő és a különböző rakéták, bombák dominálnak... jöhet bármilyen harckocsi...

A rakétának (főleg a nagy hatótávolságúnak) szerintem van egy nagy hibája. Többé-kevésbé vak. Meg mire odaér már minden megváltozott.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 16 15:38 #61641

  • Zhadorr
Egy országot szét lehet lőni a levegőből, meg hajókról, de elfoglalni nem lehet. Ahhoz be kell vonulni a gyalogsággal. Azt pedig védeni kell valahogy. Ezért nem mennek ki a páncélosok a divatból egy darabig még. Persze, ha kitalálnak olyan személyi páncélt, ami megvédi a viselőjét a kézi fegyverek ellen, akkor már veszélyben a harckocsi.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 16 15:41 #61642

  • Zhadorr
Deszantolni más, mint szárnyakon röptetni. Az lenne az igazi. Ha nanofiberből kötegelik a harckocsikat, tán még ezt is megérjük.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 17 11:34 #61648

  • Panther
Az Me-323 Gigant nem egy Mardert vitt át a földközi tengeren Afrikába.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 17 11:57 #61650

  • Bazooka Joe
Csak éppen a Marder nem tartozik a harckocsi kategóriába.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.30 másodperc
Joomla templates by a4joomla