Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tankok/Harckocsik
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tankok/Harckocsik

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 22 10:49 #61735

Zhadorr beküldte:
Jelenleg a mindent eldöntő fegyver a légierő. A harckocsi az nélkülözhetetlen. Ha megnézed az iraki háborút láthatod, a repülőgépek harcoltak max. fél évig, aztán elvitték őket. Azóta ott a vannak a szárazföldi erők, aminek fő ereje a gyalogság, a legfőbb támogatója a hk. Ha valami ismeretlen helyre kell bemenni, azok mennek elöl. Védettek a legtöbb kézi fegyver ellen, így ha a nehézfegyvereket már megsemmisítették (pl. a repülők) akkor a hk. lép elő döntő erővé.


Ez teljesen így van, teljesen helyzet/terep függő a gyalogság/harckocsik szerepeltetése, még hozzátenném hogy az Abramseket is kivonták miután elpusztult a Saddam géppark.

Én a jövőt az exo típusú emberre ölthető ruhákban látom. Megnövelt erő, páncélzat, és tűzerő, a kulcs. A gyalogság és a harckocsi összegyúrása hozza a tökéletes ötvözetet.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 22 19:31 #61738

  • Magyarharcos
andy50 beküldte:
Magyarharcos beküldte:


Erre gondoltok?



Ilyen gépről sem hallottam még ! Mit tudtok róla ?


www.masodikvh.hu/haditechnika/kiserleti-...-me-321-vitorlazogep

Itt van az elődje, de úgy emlékeztem mintha lett volna külön is a Me 323-nak.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 22 19:35 #61739

  • Magyarharcos
portillo beküldte:
Zhadorr beküldte:
Jelenleg a mindent eldöntő fegyver a légierő. A harckocsi az nélkülözhetetlen. Ha megnézed az iraki háborút láthatod, a repülőgépek harcoltak max. fél évig, aztán elvitték őket. Azóta ott a vannak a szárazföldi erők, aminek fő ereje a gyalogság, a legfőbb támogatója a hk. Ha valami ismeretlen helyre kell bemenni, azok mennek elöl. Védettek a legtöbb kézi fegyver ellen, így ha a nehézfegyvereket már megsemmisítették (pl. a repülők) akkor a hk. lép elő döntő erővé.


Ez teljesen így van, teljesen helyzet/terep függő a gyalogság/harckocsik szerepeltetése, még hozzátenném hogy az Abramseket is kivonták miután elpusztult a Saddam géppark.

Én a jövőt az exo típusú emberre ölthető ruhákban látom. Megnövelt erő, páncélzat, és tűzerő, a kulcs. A gyalogság és a harckocsi összegyúrása hozza a tökéletes ötvözetet.


Exo?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 22 20:56 #61744

Magyarharcos beküldte:
portillo beküldte:
Zhadorr beküldte:
Jelenleg a mindent eldöntő fegyver a légierő. A harckocsi az nélkülözhetetlen. Ha megnézed az iraki háborút láthatod, a repülőgépek harcoltak max. fél évig, aztán elvitték őket. Azóta ott a vannak a szárazföldi erők, aminek fő ereje a gyalogság, a legfőbb támogatója a hk. Ha valami ismeretlen helyre kell bemenni, azok mennek elöl. Védettek a legtöbb kézi fegyver ellen, így ha a nehézfegyvereket már megsemmisítették (pl. a repülők) akkor a hk. lép elő döntő erővé.


Ez teljesen így van, teljesen helyzet/terep függő a gyalogság/harckocsik szerepeltetése, még hozzátenném hogy az Abramseket is kivonták miután elpusztult a Saddam géppark.

Én a jövőt az exo típusú emberre ölthető ruhákban látom. Megnövelt erő, páncélzat, és tűzerő, a kulcs. A gyalogság és a harckocsi összegyúrása hozza a tökéletes ötvözetet.


Exo?


Exoskeleton technológia.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 23 20:59 #61752

  • koi
Magyarharcos beküldte:
andy50 beküldte:
Magyarharcos beküldte:


Erre gondoltok?



Ilyen gépről sem hallottam még ! Mit tudtok róla ?


www.masodikvh.hu/haditechnika/kiserleti-...-me-321-vitorlazogep

Itt van az elődje, de úgy emlékeztem mintha lett volna külön is a Me 323-nak.
Azt azért megnéztem volna,hogy London mellett leszáll pár száz ilyen, kicsapódik az orra, és kimasíroznak rajta a krautok...
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 25 05:57 #61762

  • Panther
Van benne valami. Annyi szent, hogy ha az exopáncél elterjed, a tankoknak lőttek, DE a légierő nem igen veszélyezteti a harckocsik szárazföldi dominanciáját.

Amúgy ha minden évben jönne ki új tank, akkor nem sok pénz maradna másra, a hadseregek költségvetését a világ számos országában megnyirbálták erősen. Ha valami bevált, addíg nem kell utód, amíg használható. De amúgy nem ülnek a babérjaikon, a fejlesztések nagy részéről valószínűleg fogalmunk sincs.

Mint nagy animés, én is az Exoskeleton technológiában látom a jövőt

Nézzetek csak bele a Full Metal panic-be!
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 25 09:47 #61765

  • Zhadorr
Nem a szárazföldi dominanciát veszélyezteti a légierő, hanem a harckocsit. Ha van légiuralmad, akkor tudsz harckocsit alkalmazni, ha nincs akkor nem.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 25 11:44 #61767

  • koi
És a légvédelem? Másik...Milyen harcjárművek voltak Halhin-Golnál?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 25 16:12 #61771

  • Magyarharcos
Panther beküldte:
Van benne valami. Annyi szent, hogy ha az exopáncél elterjed, a tankoknak lőttek, DE a légierő nem igen veszélyezteti a harckocsik szárazföldi dominanciáját.

Amúgy ha minden évben jönne ki új tank, akkor nem sok pénz maradna másra, a hadseregek költségvetését a világ számos országában megnyirbálták erősen. Ha valami bevált, addíg nem kell utód, amíg használható. De amúgy nem ülnek a babérjaikon, a fejlesztések nagy részéről valószínűleg fogalmunk sincs.

Mint nagy animés, én is az Exoskeleton technológiában látom a jövőt

Nézzetek csak bele a Full Metal panic-be!


Hát, nem tudom mivel fogják védeni őket, de egy AP lövedéket kibírna egy emberi test? Maga a mechanikai fizika és alap fizika? Szerintem ez még nem 10 év, hanem attól kicsit több.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 25 16:14 #61772

  • Magyarharcos
koi beküldte:
És a légvédelem? Másik...Milyen harcjárművek voltak Halhin-Golnál?


Hát, nem tudom mit szedsz ki belőlük, de itt van egy pár:

hu.wikipedia.org/wiki/Halhin-goli_csata

Az angol egy kicsit részletesebb:

en.wikipedia.org/wiki/Battles_of_Khalkhin_Gol
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 25 19:05 #61780

Magyarharcos beküldte:
Panther beküldte:
Van benne valami. Annyi szent, hogy ha az exopáncél elterjed, a tankoknak lőttek, DE a légierő nem igen veszélyezteti a harckocsik szárazföldi dominanciáját.

Amúgy ha minden évben jönne ki új tank, akkor nem sok pénz maradna másra, a hadseregek költségvetését a világ számos országában megnyirbálták erősen. Ha valami bevált, addíg nem kell utód, amíg használható. De amúgy nem ülnek a babérjaikon, a fejlesztések nagy részéről valószínűleg fogalmunk sincs.

Mint nagy animés, én is az Exoskeleton technológiában látom a jövőt

Nézzetek csak bele a Full Metal panic-be!


Hát, nem tudom mivel fogják védeni őket, de egy AP lövedéket kibírna egy emberi test? Maga a mechanikai fizika és alap fizika? Szerintem ez még nem 10 év, hanem attól kicsit több.


Az erő megsokszorozódása magával hordozza a nagy vastagságú páncélzat hordozását. AP lövedékeknél kérdéses hogy mennyire könnyű célpont egy gyorsan mozgó, jól manőverező embernél sokkal nem nagyobb objektum. Van egy olyan érzésem ez AT rakéták/fegyverek új generációit hozná létre.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 25 19:52 #61781

  • Magyarharcos
De Javu. Non?

A kis kétszemélyes Panzer I-ből is lett egy öt személyes Panzer VI.

Szó se róla, de szerintem ismered ezt nem:

"Historia repetit se"

A másik meg az, hogy említetted az erő sokszorozódását, nem?

Több erő csak is úgy lehetséges, hogy nagyobb, erősebb erőforrás, ami megint súly és méret gyarapodáshoz vezet.

"Historia repetit se"

Meg szerintem nem 10 millió dollárba fog kerülni, mint egy M1 "Abrahems", hanem egy kicsit borsosabb árba.

Na meg most gondold már végig, ha a válladnál eltalál egy géppuskából való lövedék, akár a karodat is letépheti.

Most ugyan ez, csak egy kicsit nagyobb méretben. Na meg mekkora páncél kéne hozzá, meg miből? Mint a "Amerika kapitányában"? Rezgínuim, vagy mi volt annak a fémnek a neve?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 26 04:16 #61782

  • Gipszj
portillo beküldte:
Magyarharcos beküldte:
Panther beküldte:
Van benne valami. Annyi szent, hogy ha az exopáncél elterjed, a tankoknak lőttek, DE a légierő nem igen veszélyezteti a harckocsik szárazföldi dominanciáját.

Amúgy ha minden évben jönne ki új tank, akkor nem sok pénz maradna másra, a hadseregek költségvetését a világ számos országában megnyirbálták erősen. Ha valami bevált, addíg nem kell utód, amíg használható. De amúgy nem ülnek a babérjaikon, a fejlesztések nagy részéről valószínűleg fogalmunk sincs.

Mint nagy animés, én is az Exoskeleton technológiában látom a jövőt

Nézzetek csak bele a Full Metal panic-be!


Hát, nem tudom mivel fogják védeni őket, de egy AP lövedéket kibírna egy emberi test? Maga a mechanikai fizika és alap fizika? Szerintem ez még nem 10 év, hanem attól kicsit több.


Az erő megsokszorozódása magával hordozza a nagy vastagságú páncélzat hordozását. AP lövedékeknél kérdéses hogy mennyire könnyű célpont egy gyorsan mozgó, jól manőverező embernél sokkal nem nagyobb objektum. Van egy olyan érzésem ez AT rakéták/fegyverek új generációit hozná létre.

Az előttem szólónak igaza van. A lövedéket minél rövidebb úton fékezzük le annál nagyobbat üt. A lefékezésből keletkező erőt átadja a páncélnak, a páncélt meg kell, hogy rögzítse valami. Ez vagy egy jármű, vagy az emberi test. Ha egy 8-10mm-es lövedéket egy-két centiméteres úton fékeznek le hatalmas erő keletkezik. Ez, ha nem jármű akkor átadódik az emberi testre. És vége.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 26 06:17 #61783

  • Panther
Az elmélet megvan hozzá, de a technika még nem. Főleg az erőforrásra gondolok, meg arra, hogy mindezt hogy fogják kompakt méretűre zsugorítani. Bár ha belegondolok, az 1 gb-os Mikro Sd kártyám pontosan akkora, mint a 2 gb-os

És ha azt is megnézzük, hogy egy DVD mekkora, meg a nagyobb tárhelyű Mikro Sd és SD kártya mekkora, látjuk, hogy mindent meg lehet csinálni (na jó, azért mindent talán mégsem )

És igaz, hogy szerintem még legalább 100 évig nem is fogunk efféle szörnyetegekkel találkozni a harcmezőkön. Ez pont olyan, mint a leonardo féle helikopter, megelőzi az elképzelés a korát, de hát a repülést akkor még ugyanígy lehetetlennek gondolták, ma meg már kontinensek közt utazunk repülőgépekkel nap mint nap.

De ez már a modern haditechnika topicba való, vissza a témához. Halhim Golnál tudtmmal a japánok nem sok harckocsit alkalmaztak, a típusokat nem ismerem, az oroszok viszont nagy tömegben vetettek be BT-5-ösöket, ami végül meg is hozta a győzelmet számukra.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 26 09:24 #61788

  • Zhadorr
Az én forrásom szerint a japánok 182 harckocsit vetettek be a szovjetek kb. 500-at. A minőség is a szovjetek mellett lehetett, ha nekik BT-5-ös volt. A könyv nem írja mivel rendelkeztek a felek, de japánoknak a háborúban végig csak bádogtalicskáik voltak.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.41 másodperc
Joomla templates by a4joomla