Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tankok/Harckocsik
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tankok/Harckocsik

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 26 19:24 #61797

  • Zeki
Jó-jó, de azok a "bádogtalicskák" inkább a gyalogság támogatására voltak alkalmasak. A japánok nem harckocsi csatákban gondolkodtak. Arra sem számítottak, hogy Zorge már előre értesítette Sztálin bácsit a támadásról... így nem csoda, hogy vereség lett. De ott volt minden szovjet könnyű harckocsi.. T-26, BT-2/3/7 .. etc

A japán harckocsiknak megvolt a maguk szépsége. A kínai-japán háborúban kifejezetten jól jött a mobilitás - persze a kínaiak nem nagyon tudtak ellenállni páncélosok híján.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 26 19:49 #61800

  • Zhadorr
Az igaz, hogy a távol-keleten nem volt meg az a verseny, amit a T-34-es és 88-as flak generált. Mindig erősebb ágyú, mindig vastagabb páncél...
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 27 20:33 #61809

  • Bazooka Joe
A huzagolt lövegcső egyre inkább háttérbe szorult, a mai harckocsiknál legalábbis nem nagyon látom. Ez azt jelenti, hogy nagyon nem is számít a megléte? Vagy mi egyéb oka van annak, hogy nem használja a többség?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 28 04:07 #61810

  • Gipszj
Bazooka Joe beküldte:
A huzagolt lövegcső egyre inkább háttérbe szorult, a mai harckocsiknál legalábbis nem nagyon látom. Ez azt jelenti, hogy nagyon nem is számít a megléte? Vagy mi egyéb oka van annak, hogy nem használja a többség?

Nem indítható belőle rakéta, űrméret alatti lövedék és a kumulatív lövedékre sincs jó hatással, bár indítható belőle. A kumulatív lövedékkel az a gond, hogy forgással stabilizált lövedéknél nagyobb lesz a kumulatív sugár átmérője, így csökken az átüthető páncél vastagsága.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 jún. 28 06:29 #61811

  • Bazooka Joe
Köszi!
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 13 11:28 #61890

  • Zhadorr
Azt hallottam, hogy valaki(k) restaurálnak egy zrínyit itthon. Tudtok ti erről?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 13 17:52 #61893

  • Panther
Az egyetlen Zrínyi Kubinkában van, nálunk egy sem maradt. Talán replikát építenek, de én ilyesmiről nem hallottam még.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 13 19:03 #61896

  • Magyarharcos
Zhadorr beküldte:
Azt hallottam, hogy valaki(k) restaurálnak egy zrínyit itthon. Tudtok ti erről?


Még én se, pedig érdekes lehetne!
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 14 16:31 #61918

  • Zhadorr
Lehet, hogy replika...
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 15 08:48 #61926

  • Panther
Az túl bonyolult lenne. Egy új komplett alvázat kéne létrehozni, ami már a tiger teamnek is sok bonyodalmat okozott, csakhogy ők találtak egy hasonló alvázat, viszont a skoda alvázához hasonlót nem igen lelnek a nagyvilágban.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 15 19:28 #61937

  • Zhadorr
Jó lenne, ha nem csak kacsa.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 16 06:12 #61942

  • Panther
Szerintem a hír egyértelműen kacsa lesz. Annyi pénz kéne egy jármű komplett újraépítéséhez a semmiből, hiányos adatokkal, hogy azt ebben az országban nem igen engedhetné meg magának senki. Ez nem olyan egyszerű, mint amikor a Tigert, a Panthert vagy a Hetzert csinálták, ott megvolt alváz kiindulási alapnak, amin csak minimálisan kellett változtatni. De itt egy teljesen új alvázat kéne létrehozni. Talán akkor, ha találnak egy régi szakembert a Skodától, aki segít, akkor van rá esély, de ez meg gondolom szintén nem lenne ingyen.

Hiába, a pénz beszél, mi ugatunk...

Ha ennek ellenére megcsinálják, hát elismerésem HAJRÁ!
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 20 19:58 #61988

  • Magyarharcos
Hát, nekem kéne egy "Kübelwagen", csak szerintem elég kicsi a sofőr ülés és a kormány közötti távolság. Valaki nem tudja pontosan mekkora is?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 20 20:51 #61997

  • Zhadorr
Mivel németeknek tervezték szerintem Te is elférnél benne.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 21 07:40 #62004

  • Panther
Az attól függ. Én elég pocakos vagyok, tehát valószínűleg elég kényelmetlen lenne. De szerintem azért azon is lehetett valamelyest állítani, nem minden német katona volt egyforma.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.30 másodperc
Joomla templates by a4joomla