Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tankok/Harckocsik
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tankok/Harckocsik

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 21 11:07 #62009

  • koi
Tényleg...A tankokat általában kisméretű legénységhez fejlesztették ki, akkor a SS-nek át kellett alakítani? Mert 180 centis minimummagassághoz...
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 21 17:30 #62012

  • Panther
Tudod, a német tankok az oroszokhoz viszonyítva kifejezetten tágasak voltak belülről, úgyhogy szerintem ez nem okozhatott problémát.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 21 19:04 #62015

  • Zhadorr
Ezt mondom én is. Németeknek tervezték. Valami állítási lehetőség itt volt valószínűleg. Egyik jó barátom harckocsizó tiszt, majdnem 190 cm magas. Minden probléma nélkül elfért a T-72-ben. Még nem is kellett a legalsó állásba tenni az ülést. Igaz én azért könnyebben mozogtam a küzdőtérben a 169 centimmel.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 21 19:12 #62019

  • Magyarharcos
Na jó, de én vagyok 2m, és császárszalonnával burkolt hasizomzattal rendelkezzem. Anyámék Skoda Felicía típusú személygépjárművébe úgy férek be, hogy a sofőr ülés max. hatul, de a combommal még fogom a kormányt így is! XD
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 21 19:21 #62021

  • Zhadorr
Találtam egy jó képet. Lehet, hogy Neked szűkös lenne, és állítási lehetőség nincs.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 21 19:30 #62028

  • Magyarharcos
Ezért gondoltam azt, hogy egy inkább után gyártottat, ami legalább rám van szabva, na meg egy kis benzin kortyólgató motorra gondolta.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 29 19:32 #62073

  • Magyarharcos
Mi ez a nagy csend erre fele?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 29 20:04 #62078

  • Zhadorr
Szóhoz sem jutunk a hihetetlen ötletedtől. Mit szólnál inkább egy swimmwagenhez?
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Ez valamivel bővebbnek látszik.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 29 20:26 #62088

  • Magyarharcos
Nem rossz ez se, akkor legyen mind kettőből egy!
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 29 20:49 #62095

  • Zhadorr
Szólj ha meglesz, segítünk kipróbálni.
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 31 10:11 #62102

  • Panther
Nekem is kéne egy Schwimmwagen, olyan festéssel, mint az, amelyik a hadtörténetiben van kiállítva, meg kéne mellé egy Kettenkrad is
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 júl. 31 22:23 #62104

Nem tudtok olyan harckocsis múzeumokat a Világban de legfőképp Európában ?
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 aug. 01 04:49 #62105

  • Gipszj
andy50 beküldte:
Nem tudtok olyan harckocsis múzeumokat a Világban de legfőképp Európában ?

Milyen harckocsi múzeumot a világban?
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 aug. 01 07:36 #62106

  • Panther
Szerintem a legközelebbi Belgrád, nekik néhány német és egyéb járművük is van ( Panzer IV, Stug III, Panzer 38(T), Fiat Ansaldo, M3 Stuart, stb.), van egy hasonló intézmény valahol Szlovániában is, aztán ott van az Auto und Technik Múzeum Ausztriában, és rengeteg hasonló múzeum van Németországban, és Lengyelországban is vannak. De ha nagyot akarsz harapni, a Saumuri vagy a Kubinkai múzeumot látogatod meg.


Mellesleg sajnos én egyikben sem jártam....
Téma zárolva.

Válasz: Tankok/Harckocsik 2012 aug. 01 19:16 #62109

  • Gipszj
Panther beküldte:
Szerintem a legközelebbi Belgrád, nekik néhány német és egyéb járművük is van ( Panzer IV, Stug III, Panzer 38(T), Fiat Ansaldo, M3 Stuart, stb.), van egy hasonló intézmény valahol Szlovániában is, aztán ott van az Auto und Technik Múzeum Ausztriában, és rengeteg hasonló múzeum van Németországban, és Lengyelországban is vannak. De ha nagyot akarsz harapni, a Saumuri vagy a Kubinkai múzeumot látogatod meg.


Mellesleg sajnos én egyikben sem jártam....

Tartok tőle. hogy az Auto und Technik Museum az nem Ausztriában van, hanem Németországban, Sinsheimben. Van egy kisebb Spyerben is. Ezekben jártam, a sinsheimiben egy csatatér is van, balról a Szövetségesek, jobbról a Tengely. (Ha átmegyek a másik oldalra akkor fordítva) Még páncéltörő állások is vannak, a csarnok kb. 200x80m.
Németországban van még több is(azt hiszem Koblenz-ben is van egy, talán az a legnagyobb, de ez a hadseregé). Láttam a cairoit és a belgrádit is (igaz a belgrádit 1964-ben!), ezek nem nagy számok.
A saumuri és Nagy-Britaniában a bowingtoni már sokkal jobb, ezekben nem jártam. Láttam viszont Londonban az Imperial War múzeumot, itt volt néhány harckocsi és egy kilőtt Vadászpárduc. Mindközött messze a legjobb a kubinkai.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.31 másodperc
Joomla templates by a4joomla