Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Tankok/Harckocsik
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Tankok/Harckocsik

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 17:45 #717

  • HunBütyök
Igen, leálltak, ugyanis a T-90-is közepes harckocsi... Sőt az Abrams is az... már nincsen nehézharckocsi...
Talán a brit Challenger a ma létező legnehezebb harckocsi a maga 62 tonnájával, de az is közepes harckocsinak van titulálva...

Igen, 1957-ben készült el a T-10 széria, és azután abbahagyták a nehézharckocsikkal való pöcsölést... inkább nekihasaltak a T-62-nek majd a T-72-nek, a T-80-nak és a Black eagle-nek....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 17:49 #718

  • Zsukov
Bütyök megmondta a tutit;)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 17:58 #719

  • HunBütyök
Jaj, és ki van oda aTigrisért... csak a lövegről volt szó.. tudod jól, hogy én a Pershinget. Pár bajtársam mindig megszól, hogy nem a német cuccokért vagyok oda, de hát azokkal már igensokat foglalkoztam és unalmasak...

Pl. mindenki odavan az Sd.Kfz. 251-ért, mert annyiféle volt belőle... de én már a Renault R-35-ös toronnyal felszerelt változatot is ismerem amiből pár darab készült... Már az sem izgat fel...

Amúgy a lengyel harcjármúvek és a franciák még a szívem csücskei... olyan édesek... Char B1, Char B1 bis, Char B1 ter... az akkori idők (1940) legmodernebb harckocsijai voltak...
nem mindig a háború végi dolgokat kell majmolni... nekem vitázhattok a sztálinről meg a nagymacsekokról, de egyrészt sok innen-onnan összecsipegett információból építkeztek, másrészt meg ki a fenét érdekelnek a Tigrisek? Lerágott csont...
nem nagy arcom van, csak nekem már unalmas a téma, másrészt olyan dolgokról közöljünk információt, ami valóban érdekes, ujdonségként hat...
mindenki beszélt a T-34-esről, de pl. miért nem esett szó a BT-kről?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 18:02 #720

  • koszta
Mert a Tigrishez és a T-34-hez mindenki ért
Egyébként szerintem pedig nehéz összevetni pl a T-34-est és a Tigrist.
A tigrist sokkal később gyártották és sokkal nagyobb, modernebb volt, mint a szovjet.
Hogy melyik a jobb mindenkinek szíve joga eldönteni, de az biztos, hogy mindkét harckocsi nagyon ott volt a szeren

Az amcsi Persching pedig túl későn jött ahhoz, hogy igazán a Tigrisik ellen mehetett volna...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 18:16 #723

  • HunBütyök
A pershinggel már 1941-ben kacérkodtak, de nem foglalkoztak vele... Még 37 mm-es ágyút akartak beleépíteni...
Amúgy 1944-ben már a csendes óceánon használtak párat, ott tesztelték...

Én mondjuk rájöttem, minden páncélost egyformán szeretek... 1916-tól napjainkig...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 18:18 #724

  • HunBütyök
Tudjátok mit? Beszéljünk a BT-kről... végül is ebből lett aT-34-es... gakorlatilag a modern orosz harckocsik ükapukái voltak...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 18:20 #725

  • Major
amúgy igazi nagy kedvencem a Botondharkocsi bár ez egy kis szerény magyar gyártmán 2-3 személyes gyors páncéltörése hát igen alacsony de csak Magyar gyártmán és ez ráad a listára
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 18:28 #727

  • Zsukov
Csak egy apróság Bütyök....ez az \"innen-onnan összecsipegetett információkból építkeztek\" és nincs nagy arcod...áhh dehogy:laugh: Az elmúlt 2 évben körülbelül 35-40 könyvet olvastam ki, ami II. világháború valamely témájáról szól,esetleg az egészet összefoglalja, és bizony a száraz haditechnikai adatok és miegymás nem mindenkit érdekel annyira.Jó persze a főbb paramétereket megjegyeztem a fontosabb harkocsi típusoknál de minden apró mm-es kütyüt nem...

És ha már itt tartunk, itt ki mennyi idős?Erre nagyon kíváncsi lennék...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 18:48 #728

  • HunBütyök
Zsukov, akinek nem inge...

Én már 1997 óta foglalkozom páncélosokkal és csak szárazföldi járművekkel, az események nem is annyira mennek... pl. mikor támadat meg Németország Franciaországot? nem tudom... de tusom, hogy 1940 május 17-és 19 között nagy hepajkodás volt Montcornet-nál, mert ott De Gaulle összevont páncéloserői megszívatták a németeket.
Pl. nem tudom mikor volt a Rajnai átkelés pontosan, de tudom hogy egy Pershing veszett oda és egy nNashorn lőtte ki 237 méterről. A Nashorn sérült volt, egy ház ráomlott. Pár német lepucolta az ágyút és elsütötte... a Pershinget baloldalról kapta el.

Én ilyeneket tudok...
Még általános 7-be jártam amikor megszédítettek a berregő, csörgő-zörgő műalkotások...
Most jelenleg eg yszámítógélpes játék modifikálásában segítkezek ami hobby-m is. A játék célja a tökéletesen valósághű adatokkal operáló Real Time strategy. Amúgy a játék járműveit igazi adatokkalláttuk el, kiszámítottunk sok mindent és tényleg 10 Sherman kell egy Tigrishez...

Amúgy az avatarom is ebből a játékból van: francia Laffly 36S teherautó sebesültszállító változata...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 19:18 #730

  • Zsukov
Ha már Real Time Strategy akkor Acélszív vagy PanzerGeneral II,bár az utóbbiban túlságosan erősek a németek,de ha csak sima stratégia II.vh-s akkor Blitrkrieg 2.A Sudden Strikeért soha nem voltam oda...<br><br>Szerkesztette: Zsukov, Időpont: 2007-10-02 21:19
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 19:29 #731

  • HunBütyök
Hát nem tudom, én csak futólag ismerem a többi játékot, de most hogy minden egység a valósághoz van igazítva ez így tetszik, már a sudden original verziói engem sem dobnak fel...
Amúgy ez a mi modunk ez valami tökély... meg a többiben csak nélmet-orosz-amcsi-angol egységek vannak és nem is valósághűek... Itt lehetsz lengyelekkel, magyarokkal, olaszokkal, franciákkal, földön-vízen, levegőben. Van benzin. A hangok igazi hangok: pl. hagyományúrzúktől van igazio MG-42 hang, igazi páncéltörő puska hang, igazi Tigris és T-34-es hang... meg csomó más hang: Stuka, Bf-109, Mustang... Amúgy szerintem az egységek valósághűségét (tulajdonságait) mi találtuk el legjobban. Ezt nem tudja sem a Blitzkrieg, sem más... Meg itt nem 20 emberrel és 5 tankkal kolbászolsz a pályán, hanem egy pl. állománytábla alapján felállított csapattal: tüzérség, légierő, gyalogság, teherkocsik, ellátmány, harckocsik stb... na de ne offoljunk.. kinek a pap, kinek a papné...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 02 19:31 #732

  • HunBütyök
Mi ez a Botond? Én csak V-3-asról és V-4-esről tudok...
Botond az katonai tehergépjármű volt nem?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 03 12:53 #735

  • Major
volt katonai szálító is de mivel ebbe nem löveg volt hanem gépágyu azért volt csak harkocsi nem pedig páncélos de V széria se rosz
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 03 14:30 #738

  • HunBütyök
Major!

Ezt kérlek fejtsd ki mert fogalmam sincs róla mire gondolsz...
Amúgy most ugratsz ugye? Forrást tudnál megnevezni ahonnan az infóid vannak? Képed van róla?

Szerintem nem is létezett ilyen harckocsink...
Azt vtudom hogy a hetzert pl. néhányszor nevezték Hajdúnak, de csak katonai szlengben...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc tankok 2007 okt. 04 14:15 #742

  • Major
Harkocsi egy olyan járgány mint pl a német páncélos hernyó katonai szálító és van rajta géppuska
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.21 másodperc
Joomla templates by a4joomla