Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Páncélvadászok
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Páncélvadászok

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 jún. 14 17:09 #15711

  • Számvéber Norbert
A \"Guderian kacsa\" nem a Jagdpanzer IV volt, hanem a Panzer IV L/70, amely a hosszabb csövű 7,5 cm-es lövegtől orr-nehéz lett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 jún. 15 04:53 #15730

  • HunBütyök
Igem tudom, mert a korábbi Jadgpanzer IV az L/48-as löveggel volt felszerelve, majd a Panzer IV L/70 lett pár változatból.
Igazából a hosszú löveg volt hogy lejtőn beletúrt a földbe...

Mondjuk a sors iróniája gyakorlatilag hogy habár jagdpanzer IV-es volt, de panzer IV maradt a neve...

Amúgy nwem csupán ezért Guderian kacsa, hanem állítlag a németek várták az új tigriseket, és ehíylettük kapták ezeket. Mivel nem az ígért tigriseket kapták ezért Guderian kacsának kerezstelték el a kacsa-tigriseket. XD persze lehet hogy ez utólagos legenda.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 jún. 15 05:44 #15737

  • Számvéber Norbert
HunBütyök írta:
Igem tudom, mert a korábbi Jadgpanzer IV az L/48-as löveggel volt felszerelve, majd a Panzer IV L/70 lett pár változatból.
Igazából a hosszú löveg volt hogy lejtőn beletúrt a földbe...

Mondjuk a sors iróniája gyakorlatilag hogy habár jagdpanzer IV-es volt, de panzer IV maradt a neve...

Amúgy nwem csupán ezért Guderian kacsa, hanem állítlag a németek várták az új tigriseket, és ehíylettük kapták ezeket. Mivel nem az ígért tigriseket kapták ezért Guderian kacsának kerezstelték el a kacsa-tigriseket. XD persze lehet hogy ez utólagos legenda.


A Panzer IV L/70-et eredetileg a páncéloshadosztályok páncélvadászosztályaiknak szánták, majd a Panzer IV harckocsikkal felszerelt páncélososztályok is kaptak belőlük, hogy a Panther lövegével felszerelt gépekkel növeljék a tűzerejüket.
Tigereket ezek az alakulatok nem várhattak, mert soha sem volt nekik. A háború végén Panzer IV L/70 került a rohamlöveg- és rohamtüzérdandárokba is, illetve néhány darab egyes nehézpáncélos-osztályba.
Attól nevezték kacsának, hogy majdnem orra bukott, mint a totyogó kiskacsa.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 jún. 15 06:39 #15739

  • Oberstgruppenführer
Most erről van szó ugye?
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 jún. 15 07:02 #15740

  • Számvéber Norbert
Oberstgruppenführer írta:
Most erről van szó ugye?
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.


Igen.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 jún. 15 07:37 #15741

  • Oberstgruppenführer
Pedig ez nem tűnik orrnehéznek én mindig azt gondoltam erről ,hogy egy jó konstrukció volt úgy ránézésre.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 06:58 #16856

  • PanzerfaustHans
Nekem a Hetzer. Azért, mert... olyan kis tömzsi, és illik rá az a mondás, hogy \"Kicsi a bors, de erős.\"
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 07:29 #16863

  • marco
nekem a StuG 3,Jagdpanther,Jagdtiger,de szerintem még sok jó páncélvadász létezett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 08:37 #16873

  • Számvéber Norbert
marco írta:
nekem a StuG 3,Jagdpanther,Jagdtiger,de szerintem még sok jó páncélvadász létezett.


Minden német páncélos verziószámát római számmal írjuk. Tehát StuG. III...
Jagdpanther és a Jagdtiger nem páncélvadász (Panzerjäger), hanem vadászpáncélos (Jagdpanzer) volt.
A különbséget most nem írom le, mert ahhoz túl meleg van.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 09:55 #16888

  • marco
ok.Sajnos nem tudom így hirtelen,hogyan kell római számot írni,de remélem aki olvassa így is megérti.

koszi hogy kijavítottálB)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 09:59 #16889

  • Tomi222
Római számot nagyon egyerű irni.Csak nyomd le a shift-et es az angol betükböl válogass:side: Pl:I,II,III,IV,V,VI........
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 10:12 #16891

  • marco
jé igazad van,milyen egyszerú.

I,II,III,IV,V,VI,VII:lol:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 19:20 #16926

  • HunBütyök
Számvéber Norbert írta:
marco írta:
nekem a StuG 3,Jagdpanther,Jagdtiger,de szerintem még sok jó páncélvadász létezett.


Minden német páncélos verziószámát római számmal írjuk. Tehát StuG. III...
Jagdpanther és a Jagdtiger nem páncélvadász (Panzerjäger), hanem vadászpáncélos (Jagdpanzer) volt.
A különbséget most nem írom le, mert ahhoz túl meleg van.



Ezt a lasztit én akartam lecsapni...

Nekem aktuális kedvenc páncélvadászom ez:

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A képen egy némteke által zsákmányolt Laffly W15TCC páncélvadász látható.
Megláttam és megszerettem eme jószágot.
A kiváló 6X6-os kerekképletű Laffly W15 teherkocsi alvázára hátrafelé néző, lövegpajzzsal ellátott 47 mm-es SA MLE. 1937 ágyút helyeztek. 70 darab készült belőlük. 1940 májusában keröltek a csapatokhoz.


Ez egynagyon ritka fotó, és valószínűleg a könyvemhez fel is használom.

U.I.: Észrevették-e? Sztorija nagyon hasonlít a Jagdtigeréhez: 70 darab készült belőle (na jó: JT-ből 77 db), és a háború kései szakaszában jelent meg és bár kiváló löveggel volt ellátva, nem tudta befolyásolni a háború kimenetelét.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 19:21 #16927

  • HunBütyök
Amúgy egy fogas kérdés Norbihoz: be lehetne azonosítani, hogy eme kedvenc páncélvadéászom kihez tartozott? Melyik német alakulat használhatta?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 júl. 17 19:33 #16929

  • Számvéber Norbert
HunBütyök írta:
Amúgy egy fogas kérdés Norbihoz: be lehetne azonosítani, hogy eme kedvenc páncélvadéászom kihez tartozott? Melyik német alakulat használhatta?


Utánanézek, de leginkább valamelyik nyugaton maradt gyaloghadosztály páncélvadászosztályára tippelek.

Na, és ez mi?

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla