Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Páncélvadászok
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Páncélvadászok

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2010 nov. 30 18:33 #49440

  • koi
Metalljacket írta:
koi Az úgy nézett ki,mint egy hordó,tehát nem volt fejnehéz.


Gondosan elolvasni, megérteni, aztán hozzászólni!

A Wallis féle kacsázó bomba volt olyan mint egy hordó, időzített gyújtószerkezettel.

A továbbiakban közönséges, széria repülőbombáról van szó, ami nem szokott hordó alakú lenni. Tudod, az a hosszúkás hengeres test, aminek az egyik vége hegyes a másik végén meg stabilizáló szárnyacskák vannak. Ez bizony fejnehéz hogy a becsapódáskor lehetőleg függőlegesen álljon, méghozzá orral előre, mert csak így robbant fel. Néha még így sem.
A Wallis-ra gondoltam,csak azt a kacsázót ismerem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2010 nov. 30 18:36 #49441

  • koi
HunBütyök írta:
Einer spinnt immer! írta:
Ez érdekes, mert még Olaszország érdemeiről eddig sehol se hallottam. Mindig csak szidták őket, hogy Németország a legsz*rabb szövetségeseket választotta, stb...


Gondolom az olasz cannone da 90/53 légvédelmi ágyúról sem hallottál, igaz? Olyan volt mint a 88-as.
Nem az rakták a Semovente M.41-be?Tudtommal az az ágyú 90 mm-es.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2010 dec. 02 16:23 #49582

  • Metalljacket
koi írta: A Wallis-ra gondoltam,csak azt a kacsázót ismerem.


Ez így rendben is van. A Wallis féle bomba volt az egyetlen erre a célra tervezett speciális bomba. Megint csak kénytelen vagyok ismételni: elolvasni, megérteni...
Azt a részt hogy \'a továbbiakban közönséges bombákról volt szó\', valószínűleg nem olvastad hozzá. Nem kell annyira sietni! Előtted az egész élet, nem késel le semmiről. A pörgés remek dolog, csak nem veszitek észre, hogy felszínes. Lényeges részletek fölött \'pörögtök\' el, és nem tudjátok - tulajdonképpen hova is siettek? Csak egy életet élhetsz végig, hiába sietsz, nem lesz belőle kettő! Bocsi a filozofálásért, nem akarlak sem bírálni sem kioktatni. Csak leírtam a gondolataimat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2010 dec. 02 19:45 #49616

  • koi
A tanácsokat mindik elfogadom,bármily meglepő is,de ez nem téma,mert még valaki szólni fog.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2010 dec. 02 20:17 #49621

  • Metalljacket
Nem hinném hogy bármennyire Off-nak tűnik is, kimodizná valaki. Bizony meglepő (mert nem jellemző), de ha komolyan így gondolod, még nagy jövő várhat Rád! Sok sikert kívánok neked így Karácsony közeledtével is, meg úgy általában.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2011 jan. 23 08:45 #51657

A háborúban a Csehszlovák felkelők(akiket a Szovjetúnióban képeztek ki,és orosz oldalon,orosz felszereléssel harcoltak)használtak Su-100-as páncélvadászt?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2011 jan. 23 08:52 #51660

  • HunBütyök
Csak T-34/85-ről tudok amit a cheszlovák önkéntesek hazsnáltak a szovjetek oldalán 1943 után.

Ennyire rácuppantál a Su-100-ra?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2011 jan. 23 09:12 #51664

  • Számvéber Norbert
101.Légideszant írta:
A háborúban a Csehszlovák felkelők(akiket a Szovjetúnióban képeztek ki,és orosz oldalon,orosz felszereléssel harcoltak)használtak Su-100-as páncélvadászt?


Három SzU-85 önjáró lövegük azért volt. Ezekből egyet veszített 1945. május 9-ig.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2011 jan. 23 10:27 #51673

Igen,rácuppantam.
És köszönöm a válaszaitokat!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2011 ápr. 02 18:09 #55287

  • Panther
A Szu-85-öt csak D5T löveggel gyártották, vagy azzal is, ami később leváltotta a T-34/85-nél?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 25 18:06 #57637

  • cs.d.
Nekem a Nimród magyar páncélvadász a kedvenc páncélvadászom.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 26 13:53 #57650

  • HunBütyök
cs.d. írta:
Nekem a Nimród magyar páncélvadász a kedvenc páncélvadászom.


Annyira magyar mint a Coca-cola... A Nimród is svéd licensz volt. L-62 önjáró légvédelmi gápágyú.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 26 15:16 #57651

  • Panther
Igen, a torony esett át némi átalakításon. De páncélvadásznak amúgy sem volt valami jó, esetleg a T-60-asok és 70-esek ellen tehetett valamit, vagy mondjuk a Szu-76-osokkal. Van egy acéllemezem, ami egy Szu-76M orrán helyezkedett el anno. 25 mm vastag. Jópár nyom van rajta kézifegyverektől (olyanok, mint az esőcseppek noma a sárban...) és egy nagy a közepén, aminek a helyén normál esetben egy fogantyúnak kéne lennie, ami hiányzik. Lehet, hogy épp egy Bofors nyoma...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 26 16:47 #57657

  • Zeki
... vagy lehet Pali bácsi volt egy forrasztópisztollyal és egy Samu-kalapáccsal. Csupán az, aminek látni akarjuk. De mindenesetre a Bofors is benne van a pakliban, ez tény.

De mint tudjuk 1 : 2.000.000 az esélye annak, hogy a vidámpark előtt halsz meg, vagy odamenet, mint benne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 27 07:21 #57664

  • cs.d.
Kössz az adatokat.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.27 másodperc
Joomla templates by a4joomla