Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Páncélvadászok
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Páncélvadászok

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 27 07:42 #57666

  • banditos
Ha már a magyar dolgoknál vagyunk,akkor kérdeznék.A németek akartak a japcsiknak adni kb. 1945 vége felé Tigrist adni,erről szerintem mindenki tud.Nekünk semmit sem akartak adni?(Jó tudom 1944-től már nem tekintettek minket szövetségesnek ugyanis megszáltak minket.)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 27 07:48 #57669

banditos írta:
Ha már a magyar dolgoknál vagyunk,akkor kérdeznék.A németek akartak a japcsiknak adni kb. 1945 vége felé Tigrist adni,erről szerintem mindenki tud.Nekünk semmit sem akartak adni?(Jó tudom 1944-től már nem tekintettek minket szövetségesnek ugyanis megszáltak minket.)


Szerintem képzelgés volt ez a németeknél. De ha igaz, az azért lehet talán, mert őket paktum kötötte össze.
Mi csak azért lettünk szövetségesek, mert további területek adományozásával kecsegtettek minket. 1944. előtt sem voltunk egyenrangú szövetségesek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 27 16:05 #57684

  • Zeki
Hát nem mondanám, 1942-43-ban, főleg utóbbi telén 22 db Pz. IV Ausf F, 1942-ben 108 db Pz 38(t) jelzésű páncélost, és 11000 db 41M közepes tehergépkocsit kaptunk vagy például Pak 40-est (75 mm L/48), Sd.kfz 7, 1942-ben 75-80 db StuG 40. G típusú rohamlöveget, 1943-ban 50-60 db Panzer IV. H típusú harckocsit, vagy pl, Hetzert. De volt hogy páncélautót, vagy BMW motorkerékpárt kaptak a magyarok... 1944-ben meg már mi szem-szájnak ingere.

Azt azért ne feledjük, el hogy a magyarok voltak a negyedikek akik csatlakoztak Berlin-Róma-Tokió szövetségéhez. Gömbös, már akkor felvetette a csatlakozást, amikor Mussolini és Hitler aláírta az antikomintern-paktumot. Nem volt kérdéses, hogy részt veszünk e a világháborúba. Horthy és Hitler találkozóin azért úgy tudom, Hitler nem lépett fel Horthy ellen, a magyarokat a németet kiszolgáló nemzetként kezelte. A magyarok csak Jugoszláviánál, a kiugrási kísérletnél, és a front áthaladásakor voltak Hitler látókörében, ja meg a folyamatos létszámnövelési törekvés a Keleti fronton.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 27 19:46 #57689

  • HunBütyök
11 000 db 41.M? Ez nagyon soknak hangzik. És mit jelölnek 41.M-nek? Opel-Blitz 3,6-6700A? Az 1941-es és közepes teherbírású...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 05:11 #57697

  • Zeki
Jaj, rosszat néztem ,ennyi készült belőle a habárú alatt 1941-1944 között. 11 000 darabból csupán elenyésző mennyiségűt használt a Magyar Hadsereg.
41 Klockner-Humboldt-Deutz 330A/S (Magirus 3000), az Opel-Blitz 3,6-6700A még a feltételezést is visszautasítom.
Ez a Deutz gyár tök kafa, ma is létezik, traktorocskákat is gyártogat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 05:49 #57704

  • Számvéber Norbert
Zeki írta:
Hát nem mondanám, 1942-43-ban, főleg utóbbi telén 22 db Pz. IV Ausf F, 1942-ben 108 db Pz 38(t) jelzésű páncélost, és 11000 db 41M közepes tehergépkocsit kaptunk vagy például Pak 40-est (75 mm L/48), Sd.kfz 7, 1942-ben 75-80 db StuG 40. G típusú rohamlöveget, 1943-ban 50-60 db Panzer IV. H típusú harckocsit, vagy pl, Hetzert. De volt hogy páncélautót, vagy BMW motorkerékpárt kaptak a magyarok... 1944-ben meg már mi szem-szájnak ingere.



Teljesen rossz a listád.
Miért kell félre tájékoztatni a jónépet?
A Keleti hadszíntér és Mo. I-II-ben közreadtuk a helyes adatokat.
Annyi korrekcióval, hogy 1942-ben összesen 114 Pz. 38(t) harckocsit kapott a Magyar Királyi Honvédség, csak hat itthon maradt kiképzésére, három pedig 1943-ban visszatért a frontról (Varga Imre friss kutatási eredménye).
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 14:09 #57707

  • Zeki
Rossz, hát rossz, akkor rossz a forrásom... de nem arról volt, szó, hogy nem írsz addig amíg moderátor vagyok?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 15:12 #57708

  • Zeki
PS: A második felét, csak azért tettem hozzá, hogy én is mint a többi ember, halandó vagyok, a \"jó nép tagja\", így születési jogom ,a tévedés... ... de nem tévednék ha napra kész anyagok lennének előttem, és olyan helyen dolgoznék ahol nap, mint nap hozzáférek, ezért hacsak nem egy levéltárban - nem tervezem - fogok dolgozni, addig... mea culpa.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 16:10 #57709

  • Számvéber Norbert
Zeki írta:
Rossz, hát rossz, akkor rossz a forrásom... de nem arról volt, szó, hogy nem írsz addig amíg moderátor vagyok?


Ha sületlenségeket ír valaki, legyen az akár egy \"moderátor\", azt nehéz szó nélkül hagynom.
Ne gyere azzal, hogy én hol dolgozom! Ezer éve ezer helyen olvashatóak azok az adatok, amiket rosszul írtál.
Ehhez már régen nem kell levéltár. Könyvtár kell hozzá, az pedig még a levéltáraknál is könnyebben elérhető közintézmény...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 18:11 #57713

  • Zeki
De teszem azt pont egy könyvből néztem, akkor most dobjam tűzre? Most fellapozok egy másikat az ír valamit... és ha az is rossz, mert ezek szerint a könyveimmel előfordulhat hogy butaságokat tartalmaz, akkor mi legyen... menjek a boltba és próbáljam megvenni a tiedet. Mert elvileg az a jókat tartalmazza.

Semmi köze a moderátor dolognak ehhez, azt csupán megjegyeztem, hisz általában ha egy ember mond valamit én odafigyelek rá, és amit mond, azt úgy kezelem.

A miért kell félretájékoztatni a \"jó népet\", az nagyon fontos volt a hozzászólásba, ezzel is éreztetni, hogy ki az aki igazán ért a dolgokhoz... Nehéz lett volna, azt írni, hogy nem ez így nem pontos, vagy nem ez rossz, neked muszáj éreztetni, hogy mi a szitu... Majd ha le tudsz alacsonyodni hozzám, hogy a lekezelő stílus kimarad, örülni fogok.

Jajj, de szeretlek téged... már nem is tom elképzelni a napjaimat nélküled....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 18:44 #57721

  • Számvéber Norbert
Zeki írta:
De teszem azt pont egy könyvből néztem, akkor most dobjam tűzre? Most fellapozok egy másikat az ír valamit... és ha az is rossz, mert ezek szerint a könyveimmel előfordulhat hogy butaságokat tartalmaz, akkor mi legyen... menjek a boltba és próbáljam megvenni a tiedet. Mert elvileg az a jókat tartalmazza.

Semmi köze a moderátor dolognak ehhez, azt csupán megjegyeztem, hisz általában ha egy ember mond valamit én odafigyelek rá, és amit mond, azt úgy kezelem.

A miért kell félretájékoztatni a \"jó népet\", az nagyon fontos volt a hozzászólásba, ezzel is éreztetni, hogy ki az aki igazán ért a dolgokhoz... Nehéz lett volna, azt írni, hogy nem ez így nem pontos, vagy nem ez rossz, neked muszáj éreztetni, hogy mi a szitu... Majd ha le tudsz alacsonyodni hozzám, hogy a lekezelő stílus kimarad, örülni fogok.

Jajj, de szeretlek téged... már nem is tom elképzelni a napjaimat nélküled....


Ha személyeskedni akarsz, felőlem folytathatod. Kamu számokat írtál és kész. Ezt kár ragozni. Nem kell az én könyveimet megvenni, csak normális szakirodalmat kell forgatni. Ennyi.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 19:14 #57723

Furcsa dolog azon összekapni hogy a magyarok 143 vagy 141 pz38(t)-t kaptak-e. Normális ember fogja a fejét hogy ilyeneken vitáztok( amikor máson is lehetne. )
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 19:17 #57724

  • HunBütyök
Ne civakodjatok már! Olyan dedós dolog...

Én is volt, hogy rossz forrást használtam, illetve hallgattam olyanokra akik téves információkat szolgáltattak. Na és? Ha valaki kijavított én örültem neki. Pedig aztán nekem van egóm!
Norbit is kijavítottam már, és ő sem sértődött meg.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 28 19:18 #57725

  • HunBütyök
portillo írta:
Furcsa dolog azon összekapni hogy a magyarok 143 vagy 141 pz38(t)-t kaptak-e. Normális ember fogja a fejét hogy ilyeneken vitáztok( amikor máson is lehetne. )


Bizony, miközben sok sok érdekes dologról beszélgethetnénk! Pl. a Polikarpov R-5 repülőgépről ami az új kedvencem...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 29 05:48 #57736

  • Számvéber Norbert
portillo írta:
Furcsa dolog azon összekapni hogy a magyarok 143 vagy 141 pz38(t)-t kaptak-e. Normális ember fogja a fejét hogy ilyeneken vitáztok( amikor máson is lehetne. )


Éppen nem a Pz. 38(t) harckocsik mennyisége volt a lényeg. Sem az évszámok, sem a mennyiségek nem stimmeltek, és nem +/- három darabbal...

Ha már \"páncélvadászok\" topic: hol maradt pl. az öt Marder, amit 1942 végén kapott a magyar 1. tábori pc. ho. 1. ö. pcv. szd-a kint a Don-kanyarban?
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.24 másodperc
Joomla templates by a4joomla