Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Páncélvadászok
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Páncélvadászok

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 19:02 #57818

Számvéber Norbert írta:
portillo írta:
Hány KV-1-et kilőtt a 2.hadsereg, és ha igen mivel? Volt egyáltalán hatékony eszköz ellen?


A szovjet csapatok csak KV-1-ből 16 darabot veszítettek január 15-ig.


Elvesztés körülményei?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 19:05 #57819

  • Oberstgruppenführer
Akkor kb ugyanannyi T-34 rohamozott mint T-60/70. Komoly, hogy te ilyen adatokat csak így leakasztasz a falról

Köszönjük szépen Norbi, hogy leírtad ezeket nekünk kíváncsiskodóknak
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 19:07 #57820

  • Számvéber Norbert
portillo írta:
Számvéber Norbert írta:
portillo írta:
Hány KV-1-et kilőtt a 2.hadsereg, és ha igen mivel? Volt egyáltalán hatékony eszköz ellen?


A szovjet csapatok csak KV-1-ből 16 darabot veszítettek január 15-ig.


Elvesztés körülményei?


Kis telhetetlen. Meghagyom neked házi feladatnak...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 19:11 #57821

  • Számvéber Norbert
Oberstgruppenführer írta:
Akkor kb ugyanannyi T-34 rohamozott mint T-60/70. Komoly, hogy te ilyen adatokat csak így leakasztasz a falról

Köszönjük szépen Norbi, hogy leírtad ezeket nekünk kíváncsiskodóknak


Nincs mit! Csak aztán nehogy 2. vh-zombinak nézzenek...

Nem a falról akasztottam le, hanem a feltüntetett forrásokból. Közkönyvtárban elérhető...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 19:20 #57822

Számvéber Norbert írta:


Nincs mit! Csak aztán nehogy 2. vh-zombinak nézzenek...




Annak nem, csak egy enciklopédiának aki kikeres nekünk minden csiricsáré dolgot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 19:25 #57823

  • HunBütyök
A 192. páncélosdandár a 61. hadsereg kötelékében lévő önálló páncélosdandárt jelenti? Nekik volt Matildájuk is ha jól tévedek. 1942 augusztusában legalábbis tutibiztos. Képem is van róla...

Azt tudni amúg yhog ymelyik M3-as változat vagy alítpus szolgált náluk? Nornbi csak M3-ast írt, de hát az olyan snassz, mert nemmindegy hogy melyik. Négy félét kaptak a szovjetek és nagyjából egy időben mindet. M3 könnyűharckocsi korai változatát, kései változatás és az M3A1-nek is két változatát. orai M3-ból kb 900 darab 1942 tavaszán, a kései M3-ról nincsenek számadataim, de ebből zsákmányoltunk 1942 nyarán egy darabot.
Korai M3A1-ből 40 darab érkezett meg 1942 őszén. A kései M3A1-ek meg valamikor 1942 végén, 43 elején érkezhettek, a németek és románok találkoztak velük amikor a partraszállásuk meghiúsult és mind a 30 kései M3Aq odaveszett. A románok is mintha szereztek volna belőle azért egy-kettőt... de erre nem esküszöm meg. Imádom a kis M3-asokat, annyira fürge, mozgékony, megbízható kis masinák voltak hogy csak na.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 19:27 #57824

  • HunBütyök
Amúgy tök jó hogy előjöttek a Doni lend-lease dolgok, régen olvastammár lend-lease dolgokról, pedig az a kedvenc témaköröm a szovjeteknél.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 19:53 #57826

  • Számvéber Norbert
HunBütyök írta:
A 192. páncélosdandár a 61. hadsereg kötelékében lévő önálló páncélosdandárt jelenti? Nekik volt Matildájuk is ha jól tévedek. 1942 augusztusában legalábbis tutibiztos. Képem is van róla...

Azt tudni amúg yhog ymelyik M3-as változat vagy alítpus szolgált náluk? Nornbi csak M3-ast írt, de hát az olyan snassz, mert nemmindegy hogy melyik. Négy félét kaptak a szovjetek és nagyjából egy időben mindet. M3 könnyűharckocsi korai változatát, kései változatás és az M3A1-nek is két változatát. orai M3-ból kb 900 darab 1942 tavaszán, a kései M3-ról nincsenek számadataim, de ebből zsákmányoltunk 1942 nyarán egy darabot.
Korai M3A1-ből 40 darab érkezett meg 1942 őszén. A kései M3A1-ek meg valamikor 1942 végén, 43 elején érkezhettek, a németek és románok találkoztak velük amikor a partraszállásuk meghiúsult és mind a 30 kései M3Aq odaveszett. A románok is mintha szereztek volna belőle azért egy-kettőt... de erre nem esküszöm meg. Imádom a kis M3-asokat, annyira fürge, mozgékony, megbízható kis masinák voltak hogy csak na.


A 192. harckocsidandár 1942. október 1-jén a 38. hadsereg, 1943 januárjában a 40. hadsereg állományában harcolt. 1942. október 1-jén három Matildája volt.

A csapatok állományjelentései sajnos csak a legritkább esetben tüntetik fel egy adott típus különféle változatait. Ezt is csak akkor, ha a fegyverzet űrmérete, kaliberhossza, a lőszer típusa vagy az üzemanyag adott típuson belül eltér.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 jún. 30 23:30 #57830

Számvéber Norbert írta:
Mit is a baj az előző hozzászólásom fogalmazásával?


Így már semmi, ezzel kellett volna kezdeni

Azért ezek nem egyszerű források, 1982-es HK épp nincs a polcomon - nem sok mindent csináltam akkoriban - a HL-ban sem mostanság jártam utoljára...
A polcomon elérhető könyvek - Szabó Don-kanyarja, kettőtök Keleti hadszíntere, Ungváry, Gosztonyi, Dombrády-Tóth általános munkái - meg nem részletezik ezeket.
De szerencsére itt vagy nekünk te, csak egy kis piszkálgatás és máris ömlik az információ
Mégegyszer köszi!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 júl. 01 04:03 #57836

  • Zeki
Norbi, így visszaolvasva nem lehettem valami udvarias és racionális. Elnézést. Sajnos öntörvényű vagyok, és nehéz beismernem, mert egoista is vagyok sajnos.
És ezeket is nehéz kimondanom, olyan íze van ezeknek a szavaknak mint az ecetnek.

\"Quod licet Iovi non licet bovi\" bizonyára ismered, így nem kell mondanom a szereposztást.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 júl. 01 04:54 #57837

  • HunBütyök
Érdekes, hogy mégsem tüntették fel. Monduk én az orosz (akkor ugye szovjet) forrásokat mindig kétséggel kezelem. Ugyanis a 192. önálló harckocsidandárt a Brijanszki fronton a 61. hadseregben írják. Vagy lehet hogy volt kettő 192.? Amiről én bezsélek az 1942 április 9-én lett felállítva. Csupa lend-lease harckocsikból. Egy független és egy nem független 192. létezhetett? Mondjuk passzolom. Érdekes a típusrészletezésről írt dolog is a szovjeteknél. Ugyanis az M3 könnyűharckocsik közül több dízel motorral bírt, míg a más társaik benzinnel. Igazából a szövetségesek igyekeztek gázolaj üzemű harcjárműveket adni a szovjeteknek.
Na meg ne feledjük hogy az M3A1 fegyverzete erősebb volt, hiszem 37 mm M6 harckocsiágyút kapott, ami jobb volt mint az M5-ös.

Annyit tudok még hogy volt 6 darab Valentine is ami 1942 augusztusában volt ennél a 192. önálló harckocsidandárnál. Ugyanekkor 31 darab M3 is, valószínűleg korai változatú M3 könny.hk., illetve volt 14 darab M3 közepes harckocsi is. Viszont továbbra is 61th Army-t azaz 61. hadsereget írnak.. Szerintem ez egy nagyban hasonló de másik dandár volt...<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2011-07-01 06:57
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 júl. 01 05:57 #57840

  • Számvéber Norbert
Zeki írta:
Norbi, így visszaolvasva nem lehettem valami udvarias és racionális. Elnézést. Sajnos öntörvényű vagyok, és nehéz beismernem, mert egoista is vagyok sajnos.
És ezeket is nehéz kimondanom, olyan íze van ezeknek a szavaknak mint az ecetnek.

\&quot;Quod licet Iovi non licet bovi\&quot; bizonyára ismered, így nem kell mondanom a szereposztást.


Spongyát rá!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 júl. 01 06:00 #57841

  • Számvéber Norbert
HunBütyök írta:
Érdekes, hogy mégsem tüntették fel. Monduk én az orosz (akkor ugye szovjet) forrásokat mindig kétséggel kezelem. Ugyanis a 192. önálló harckocsidandárt a Brijanszki fronton a 61. hadseregben írják. Vagy lehet hogy volt kettő 192.? Amiről én bezsélek az 1942 április 9-én lett felállítva. Csupa lend-lease harckocsikból. Egy független és egy nem független 192. létezhetett? Mondjuk passzolom. Érdekes a típusrészletezésről írt dolog is a szovjeteknél. Ugyanis az M3 könnyűharckocsik közül több dízel motorral bírt, míg a más társaik benzinnel. Igazából a szövetségesek igyekeztek gázolaj üzemű harcjárműveket adni a szovjeteknek.
Na meg ne feledjük hogy az M3A1 fegyverzete erősebb volt, hiszem 37 mm M6 harckocsiágyút kapott, ami jobb volt mint az M5-ös.

Annyit tudok még hogy volt 6 darab Valentine is ami 1942 augusztusában volt ennél a 192. önálló harckocsidandárnál. Ugyanekkor 31 darab M3 is, valószínűleg korai változatú M3 könny.hk., illetve volt 14 darab M3 közepes harckocsi is. Viszont továbbra is 61th Army-t azaz 61. hadsereget írnak.. Szerintem ez egy nagyban hasonló de másik dandár volt...&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2011-07-01 06:57


A 192. harckocsidandár, mint a lövészcsapatokat támogató önálló alakulatot, különféle hadseregek alárendeltségében vetették be. Íme a dandár alárendeltsége 1942. augusztus 1-jén (61. hds.), dec. 1-jén (Voronyezsi Front közvetlen) és 1943. jan. 1-jén (40. hds.). A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2011-07-01 08:04
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 júl. 01 06:05 #57842

  • Számvéber Norbert
Voronyezsi Front közvetlenként 1942. dec. 1-jén A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Páncélvadászok 2011 júl. 01 06:07 #57843

  • Számvéber Norbert
1943. jan. 1-ján 40. hds.-ben

(A harckocsicsapatok mindig a jobb szélső oszlopban láthatók, rövidítve. A 192 tbr. a 192. hk. dd. neve.) A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.29 másodperc
Joomla templates by a4joomla