Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Páncélvadászok
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Páncélvadászok

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 03 08:35 #17491

Hát szerintem a nehéz páncélosok nem illenek a városba, ha egy Hetzer nehezen fordul akkor egy Tigris beszorul az 1. utcán meg szerintem a 88se fér el .
Bütyök mondtad hogy varsoban nem váltak be a páncélosok de a hetzerek alacsony felépítése miatt jól használható volt és még a zsidó lázadók is elfoglaltak pár példányt és felhasználták sikeresen a németek ellen ....
De szerintem minden országnak meg van a városi harcban is használható rohamlövege Német Brummbar orosz Su-122
Amerikai 105 mm löveggel szerelt sherman vagy M7 Priest stb
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 03 09:12 #17493

  • Számvéber Norbert
Ne keverjük már össze az 1943-as varsói gettólázadást az 1944-es Honi Hadsereg-féle felkeléssel!!!!

A németek városi harcra csak a Sturmpanzer IV-et és a Sturmtigert tervezték. Harckocsik, vadászpáncélosok, rohamlövegek és páncélvadászok nem oda valók. Igaz, hogy szükségből ilyenekt is használtak városharcban, de akkor sem ere valók.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 04 13:33 #17505

Ne keverjük már össze az 1943-as varsói gettólázadást az 1944-es Honi Hadsereg-féle felkeléssel!!!!
Már bocs de mit kevertünk össze 1944-es Honi felkelésben is használtak Hetzert és a Varsóban a gettó lázadás leverésében is bevetették őket .
A másik hogy nem azt beszéltük hogy mit terveztek városi harcra hanem hogy mit használtak .
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 04 15:05 #17508

  • Számvéber Norbert
A varsói gettólázadás 1943. április 13-án tört ki és május 16-ig verték le. Hetzert nem is használhattak a németek, mert még nem is volt (1944 áprilisától gyártották). Mindösszesen két-három francia zsákmány harckocsit és néhány lövészpáncélost használtak a zsidó felkelők ellen.

Jürgen Stroop jelentése elérhető a neten is németül és angolul is.

Ajánlott olvasmány: Kazimierz Moczarski: Beszélgetések a hóhérral. Budapest, 1981.<br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2009-08-04 17:05
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 04 15:47 #17509

Ebben van valami bocsi. Teljes zavarba vagyok biztos ismered azt a könyvet hogy A III. Birodalom páncélosai és ott van 2 kép az egyik alatt :Hetzer egy varsói utcán:városi harcmodor sem volt idegen a könnyű páncélvadásztól
a másik alatt :A varsói gettólázadás során a lengyel felkelők több Hetzert is zsákmányoltak, amiket a német gyalogság ellen fordítottak. Lehet hogy 2 lázadás volt vagy az író tévedett?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 04 17:39 #17510

  • Számvéber Norbert
Luger írta:
Ebben van valami bocsi. Teljes zavarba vagyok biztos ismered azt a könyvet hogy A III. Birodalom páncélosai és ott van 2 kép az egyik alatt :Hetzer egy varsói utcán:városi harcmodor sem volt idegen a könnyű páncélvadásztól
a másik alatt :A varsói gettólázadás során a lengyel felkelők több Hetzert is zsákmányoltak, amiket a német gyalogság ellen fordítottak. Lehet hogy 2 lázadás volt vagy az író tévedett?


A szerző összekeverte a szezont a fazonnal. A varsói gettólázadás 1943. április-május folyamán, a varsói felkelés pedig 1944. augusztus-október folyamán zajlott. Hetzer vadászpáncélost CSAK az utóbbiban vetettek be a németek és zsákmányoltak a lengyelek.

Ezért írom én úton-útfélen, hogy sok a gagyi könyv, vigyázni kell!!!!

Üdv

UI: Csak a rend kedvéért: nem egy újabb Kurt Rieder-könyvben olvastad?<br><br>Szerkesztette: Számvéber Norbert, Időpont: 2009-08-04 20:05
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 05 06:50 #17512

  • Álmos97
Luger írta:
Ebben van valami bocsi. Teljes zavarba vagyok biztos ismered azt a könyvet hogy A III. Birodalom páncélosai és ott van 2 kép az egyik alatt :Hetzer egy varsói utcán:városi harcmodor sem volt idegen a könnyű páncélvadásztól
a másik alatt :A varsói gettólázadás során a lengyel felkelők több Hetzert is zsákmányoltak, amiket a német gyalogság ellen fordítottak. Lehet hogy 2 lázadás volt vagy az író tévedett?


Nem így néz ki a borító?
Csak azért kérdezem mert nekem ilyen borítójú a könyv,és már kétszer kiolvastam! A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 05 09:04 #17515

  • Bazooka Joe
Hajaj mi lesz itt! Ez csak nem egy KR könyv?! Egyébként az én meglátásom az ha már így írtad, Bütyök, hogy \&quot;Tigris kell a városi harchoz\&quot; , hogy azok a páncélosok kifejezetten nyílt terepre valók. Még ha nagy a lövegük is. Mivel lomhák a városban nehezen tudnának - tudtak manőverezni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 06 09:52 #17525

Igen ebben olvastam 109 és 110 oldalon .
Egyébként a 2. vh után a páncélvadászok megszűntek vagy volt még néhány újdonság ?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 06 16:13 #17532

  • Oberstgruppenführer
Az Oroszok még 1956-ban is harcoltak ISU 152-vel úgyhogy nem szűntek meg de lassan kimaradtak a csatamezőkről.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 06 16:45 #17536

  • Számvéber Norbert
Luger írta:
Igen ebben olvastam 109 és 110 oldalon .
Egyébként a 2. vh után a páncélvadászok megszűntek vagy volt még néhány újdonság ?


A (nyugat-) németek még fejlesztették újat is:

de.wikipedia.org/wiki/Kanonenjagdpanzer

Később, nagyjából az 1960-as évek végén az irányított páncéltörő rakéták korszerűtlenné tették a löveges vadászpáncélosokat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 06 19:15 #17542

  • HunBütyök
Amúgy az első irányított rakétás páncélvadász nem a Hornet malkara volt? Humber teherautón két rakéta amit valami távvezetékkel irányítottak...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 10 15:52 #17597

Kicsit olvastam róla és azt írta hogy a britek 1. ilyen páncélvadásza de azt nem tom hogy a világon ez volt e az 1.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 17 09:06 #17678

  • PanzerfaustHans
Oberstgruppenführer írta:
Az Oroszok még 1956-ban is harcoltak ISU 152-vel úgyhogy nem szűntek meg de lassan kimaradtak a csatamezőkről.

Ja Budapesten.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc páncélvadászok 2009 aug. 21 14:22 #17732

na ezt a hszt kihagyhattad volna mert már most felment bennem a pumpa
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.32 másodperc
Joomla templates by a4joomla