Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Kézifegyverek

Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 feb. 17 16:54 #60879

  • Magyarharcos
Köszönöm a válaszokat, és elnézést a tág fogalom miatt!

Múltkorába néztem meg az \"Only the brave\" című filmet, és akkor ötlött fel bennem a kérdés. Na meg az \"Elit Alakulat\" is foglalkoztatott.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 feb. 19 05:17 #60893

  • Panther
Igen, a Band of Brothers elég hiteles film lett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 feb. 19 20:54 #60910

  • Magyarharcos
Akik régebb óta követik figyelemmel itt a fórumon az életet, az megszokhatta hogy témától eltérőjű kérdést is felteszek.

Most is az jön.

Az 1848-49-es szabadságharcban honvédjeink milyen típusú fegyvert használtak?

Már mint, nekem valami olyasmi van a memóriámban, hogy 1800-as évek, elöltöltős, furat nélküli muskéta, vagy huzagolt puska, aztán az Amerikai polgárháború Minié-féle lőszer, és a porosz államok egyesítésén a hátultöltős fegyverek. Közte lévő rész elég homályos.

Bátyám még a tavalyi évben vett egy kézi fegyvereket bemutató könyvet (szolid 4 kg), és pisztolyoktól kezdve, puskákon át, géppisztolyok, géppuskán át a gépágyúkig. És itt is, az elején a puskáknál mutatja a Indiai típusú muskétát, meg a Baker-puskát, utána meg egy 1850-es évekbeli huzagolt puskát.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 ápr. 21 17:46 #61208

  • Magyarharcos
A napokban más is kapot ilyen reklám cetlit, hogy 990Ft-ért megrendelhető egy M35 jelzésű oldal fegyver után gyártott példánya?

Szerintetek meg érné az az 1000Ft?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 ápr. 21 18:00 #61209

  • Gipszj
Mit lehet kapni 1000.-Ft-ért? Gondold végig, ha van fölösleges 1000Ft.-od akkor vedd meg, még az is lehet, hogy nem szemét. Ha nincs kidobni való pénzed ne vedd meg. Ha olyan szöveg volt hozzá, hogy csak önnek és ezt vegye, mert olyan mint az igazi és még az orrunkat is "tisztítsa" akkor minden valószínűség szerint egy vidéki búcsúba ennyiért jobbat kapsz. Ezt látatlanba mondom.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 ápr. 22 14:01 #61211

  • Zhadorr
Kiderült már, milyen fegyverekkel harcoltak a magyar honvédek? A pontos típust nem tudom, de úgy emlékszem egy leírásban az volt, hogy elöltöltős kovás lakatú puskával harcoltak. Előre csomagolt papírtöltényekkel tüzeltek, ezért volt előírás az alkalmassági vizsgálaton alul és felül elől két-két metszőfog, mert azzal kellett feltépni a töltényt.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 12 18:22 #61301

  • Magyarharcos
A puska gránát elsütése az hogyan működött?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 13 19:35 #61306

  • Zhadorr
Amit én láttam, az becsapódó gyújtójú volt. A munkásőrség fegyveréhez használták, aminek a pontos típusjelzését nem tudom, de hasonlított az AMD-hez csak fix műanyag tusa volt rajta. A másik különbség, hogy nem volt rajta csőszájfék, így alkalmas volt puskagránát kilövésére. A gránátot a csőbe kellett csúsztatni,és egy vaktöltényre hasonlító lőszerrel lőtték ki.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 13 20:15 #61310

  • Gipszj
Zhadorr beküldte:
Amit én láttam, az becsapódó gyújtójú volt. A munkásőrség fegyveréhez használták, aminek a pontos típusjelzését nem tudom, de hasonlított az AMD-hez csak fix műanyag tusa volt rajta. A másik különbség, hogy nem volt rajta csőszájfék, így alkalmas volt puskagránát kilövésére. A gránátot a csőbe kellett csúsztatni,és egy vaktöltényre hasonlító lőszerrel lőtték ki.

AKM-63
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 14 10:23 #61312

  • Számvéber Norbert
Gipszj beküldte:
Zhadorr beküldte:
Amit én láttam, az becsapódó gyújtójú volt. A munkásőrség fegyveréhez használták, aminek a pontos típusjelzését nem tudom, de hasonlított az AMD-hez csak fix műanyag tusa volt rajta. A másik különbség, hogy nem volt rajta csőszájfék, így alkalmas volt puskagránát kilövésére. A gránátot a csőbe kellett csúsztatni,és egy vaktöltényre hasonlító lőszerrel lőtték ki.

AKM-63


Nem AKM-63, hanem AMP-69.

Lásd itt:
www.kalasnyikov.hu/index.php?page=torten...tory=4&episode=3
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 14 16:32 #61315

  • Magyarharcos
Mint egy kis RPG!

És mi indította be? A lőszer berobbanásakor keletkező gázok lökik ki 20-30m? Nincs abba még valami más?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 14 17:25 #61319

  • Zhadorr
A puskagránát stimmel, de a fegyver nem. A munkásőrség fegyverén az AMD mellső markolata volt és az AK-47-re emlékeztető műanyag tusa.
A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Na ez az.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 15 18:57 #61327

  • Magyarharcos
Jaj de rég láttam ilyet!
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 16 14:06 #61332

  • Zhadorr
Nekem volt a családban munkásőr. Erre lehetek még büszke? Sokszor haza hozhatta a fegyverét, volt alkalmam megbámulni. Lőni nem lőttem vele, de ránézésre az AMD kategória. Nem tudjátok mi lett ezekkel a fegyverekkel? A honvédség inkurrencia raktáraiban nincs az biztos. (Kb. 10.000 sorozatlövő fegyver)
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 máj. 17 16:13 #61336

  • Magyarharcos
Ha emlékezetem nem csal, akkor olyat halottam hogy oda adták az afgánoknak, hogy használják ők. De hogy a honvédeink miket kaptak helyette az jó kérdés.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.19 másodperc
Joomla templates by a4joomla