Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Kézifegyverek

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 16 10:30 #61633

  • Bazooka Joe
Zeki beküldte:
Milyen kézifegyvert próbálnál ki?
Én bevallom egy Luger, MP 40, Nambu és egyéb csodaszereket


Ha ingyen lenne, akkor nekem igazából tökmindegy. Életemben eddig 1X lőttem egy távcsöves vadászpuskával, és mikor eltaláltam a célt, hát az valami frenetikus érzés volt!
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 16 15:51 #61644

  • Zhadorr
A géppuska, az kutyafüle az LPO-50 lángszóróhoz képest. Lövéskor 70kg-ot lök hátra és majdnem egy másodpercig. (Nem számolom át erőre, mert túl nagy szám jön ki) A három tartály meg puska, meg a könnyített menetfelszerelés plusz gépkarabély meg tártáska összesen 40-50 kg. Ehhez jön még a kézigránát, és a ködkézigránát a rajparancsnoknál. Hát nem az eszük alapján válogatták a lángszórósokat. Elnézést a ha olvassa közülük valaki.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 18 16:41 #61678

  • Magyarharcos
Ő, én úgy tudom hogy a lángszórósoknak max. egy oldal fegyver lehetett, annyi volt az össz súly a teli tartálynak, hogy nem bírták volna el.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 18 16:52 #61684

  • Zeki
Az élmény lehetett... görögdinnyét, bumm, loccs
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 19 14:27 #61701

  • Panther
Hát, az a baj a lángszórókkal, hogy egy kövés kell, hogy elevenen megsülj. Ezért nem alkalmazzák a modern harcászatban (legalábbis én nem tudok róla, javítsatok ki, ha tévedek).
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 19 19:45 #61707

  • Magyarharcos
Én úgy tudom hogy Vietnámban használták őket utoljára.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 20 05:32 #61720

  • Zhadorr
Az alkalmazásáról nem tudok, de nekünk 90-es években még voltak lángszórósaink. Helységharcban kiváló. Belősz az ablakon, aki bent van az kijön az tuti. A probléma csak egy a lángszóróval, hogy 50m-re lő, és lövés után ott van egy tűzcsík a földön, aminek a végén ott a lángszórós. Azonnal mindenki azt lövi. Ja és mivel különleges fegyver, a harckocsi ágyúval lő rá.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 22 19:47 #61742

  • Magyarharcos
És ha harckocsiba bújtatod be?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 23 22:22 #61753

  • Zhadorr
A szovjeteknek és az amiknak is volt lángvető harckocsijuk. Mi nem vettük meg. Az LPO-50-et próbálták lecserélni az AGI-3-al. Ez úgy nézett ki mint 3 RPG egy állványon (hatásos lőtáv 400m stb...) de a doktrinális változások miatt, (védelemben nehéz megindokolni)elvetették az ötletet. Egyébként a harcászati elvek szerint egy lángszórós rajt (3 katona) egy lövész szakasz támogat, hogy elérjen a célig és talán vissza. Így sem adtak nagy esélyt a lángszórósoknak, vagy találtak elsőre, vagy kapa kasza nagyharang.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 25 16:19 #61775

  • Magyarharcos
De akkor ezek valami bónuszt kaptak, vagy mi? Úgy értem, ennyi erővel céltáblával is mászkálhattak volna.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 26 11:29 #61789

  • Zhadorr
Nem irigyelte őket senki. Ez volt a bónusz. Azért egy lövész szakasz jelentős tűzerő és ők sokat gyakoroltak. 50 méterről egy 80cm-es kört kellett eltalálni, ezt meg is lehetett tenni gyakorlással. Tótvázsonyban még megvan a lángszórós harci ösvény maradványa, az igazi erőpróba volt. Igazából ahogy írtam, nem az eszük alapján válogatták ki őket. Láttam lángszóróst álló testhelyzetből lőni...a hóna alá szorított fegyverrel. Én a harmadik lövés után fél méterrel hátrébb voltam, pedig a lángszóró 5cm-es sarkanytyúját és a saját sarkamat is belenyomtam földbe (fekve). Igaz akkor kicsit könnyebb voltam mint most.
Na itt ez a csodafegyver:
www.schwrp-wroc.com/dodatki/sprzet/lpo50.html
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 29 08:06 #61820

  • Panther
Hm, engemet vajon eltolna a 110 kg-ommal? Mert a sörétes engem nem nagyonmozdított meg, bár ebben az is benne van, hogy a többiekkel ellentétben én egyből rendeseb beálltam, és nem terpeszben, mnt ők
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 jún. 29 16:17 #61828

  • Zhadorr
Tudni kell használni az biztos. Ha előredőlsz lövéskor, mint a sörétessel, és hagyod, hogy lassan hátratoljon, el lehet oszlatni az energiát időben. Én mindenesetre nem próbáltam meg. Fekve lőttem vele sokat, de egy idő után már nem volt olyan izgalmas, mert kézzel kellett megtölteni a tartályokat és ha túl sűrű lett a napalm, akkor lehetett birkózni egy ideig a "hurkatöltővel".
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 júl. 07 20:37 #61855

  • Magyarharcos
Jaj de jó volt már egyeseknek, én persze minden ilyenből kimaradtam!
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 júl. 08 19:11 #61860

  • Zhadorr
Ez már mind múltidő. Akkor nem tudtuk, hogy "szerencsénk" van.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla