Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Kézifegyverek

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 júl. 13 19:06 #61898

  • Magyarharcos
A Mauser és Parabellum töltényekből volt egy forma? Úgy értem hogy 9mm, vagy 7,62 stb?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 júl. 14 08:07 #61905

  • Gipszj
A Mauser puska töltény az 7,92 mm-es volt, a hüvely hosszára fejből nem emlékszem, talán 57mm. Létezett Mauser pisztoly lőszer is (fatokos pisztoly), ennek rövidebb volt a lőszere. Mit értesz az alatt, hogy egyforma? Csak a kalibert, vagy a hosszúságot is? A Parabellum az a Spandau fegyvergyár távirat címe volt. A parabellum lőszer az 9x19mm-es. Ma a 9mm-es pisztolyokat parabellumnak mondják, pedig a Makarov lőszer is 9mm-es. (PA-63 pisztoly) Sőt, a 38-as is gyakorlatilag 9mm-es. A három lőszer között átmérőben néhány század milliméter a különbség. 9,08 és 9,13 mm. A Mauser-nek voltak export változatai is mindenféle kaliberben, ilyen volt a Mauser Bolo (Bolsevik) szovjet exportra. Ennyi gondolat ébresztőnek.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 júl. 14 16:20 #61916

  • Zhadorr
A Tokarev pisztoly lőszer és a Moszin-Nagant puska lőszer egyaránt 7,62-es, de ezzel az összes hasonlóságnak vége. A Mauser nem gyártott 7,92-es pisztolylőszert ha jól tudom.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 júl. 15 05:38 #61923

  • Gipszj
Az internet szerint létezett 7,63x25 mm (Mauser) és 9x19mm (Parabellum) lőszer hozzá
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 júl. 20 20:03 #61989

  • Magyarharcos
Ja, igen!

Bocsánat! Az kimaradt!

Igen, kaliberre gondoltam hogy volt-e egyforma gyártva.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 aug. 10 04:19 #62164

  • Gipszj
A vont csövű elöltöltős fegyverekről olvastam itt valahol korábban, hogy nehéz volt őket tölteni. Csak az első időkben. Utána rájöttek, hogy egy kicsit kisebbre kell készíteni a lövedéket, majd a csőbe helyezés után csak rá kell ütni a töltővesszővel és máris szorul. Ehhez jött még ha hátul kicsit üreges -mint a légpuska lövedéke- akkor a gázok még jobban szét(be)feszítik.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 aug. 10 17:10 #62167

  • Zhadorr
Van Magyarországon egy társaság, akik a mai napig lövöldöznek ilyen fegyverekkel. Nem szoktam TV-t nézni, de ez a riport valahogy megragadott. Egyikük be is mutatta a töltés - elsütés műveletét. Ő is egy huzagolt csövű fegyverrel lőtt és ahogy írtad, simán belecsúsztatta a lövedéket a csőbe és a csőfarban passzírozta bele a huzagolásba. Gondolom ez a fajta lövedék még az amerikaiaknak nem volt meg. Akkor maradt a zsíros bőrözés.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 aug. 11 04:18 #62169

  • Gipszj
Zhadorr beküldte:
Van Magyarországon egy társaság, akik a mai napig lövöldöznek ilyen fegyverekkel. Nem szoktam TV-t nézni, de ez a riport valahogy megragadott. Egyikük be is mutatta a töltés - elsütés műveletét. Ő is egy huzagolt csövű fegyverrel lőtt és ahogy írtad, simán belecsúsztatta a lövedéket a csőbe és a csőfarban passzírozta bele a huzagolásba. Gondolom ez a fajta lövedék még az amerikaiaknak nem volt meg. Akkor maradt a zsíros bőrözés.

Ez nem új, legalább 150 éve közismert
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 aug. 11 16:00 #62170

  • Zhadorr
Úgy látszik, csak én nem közismertem 150 éve.

Egy érdekesség. Ezt a pisztolyt rövidebb idő alatt állították elő, mint amennyi ideig a töltés és lövés tartott.


A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 aug. 11 19:02 #62171

  • koi
Indulhatna a legrondább kézifegyverek versenyén... Bár a Sten II-n nem nagyon tud túltenni.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Kedvenc gylogsági fegyverek 2012 aug. 12 15:02 #62173

  • Zhadorr
Hasonló kategória. Gyorsan olcsót, sokat. Ennek a pisztolynak a gyártását egy zseblámpagyárosra bízták, aki nem tudott fegyvereket készíteni, azonban azt tudta, hogyan lehet egy terméket rövid idő alatt gazdaságosan előállítani. Tízezrével gyártották és dobták le konténerekben a francia és holland ellenállók részére.
Téma zárolva.

Válasz: Kézifegyverek 2012 aug. 17 14:01 #62200

  • Erwin Rommel
Nekem az M1 Garand a kedvencem de azt nem értem mit akar azzal mondani egy könyvem, hogy "tár kiürülését jellegzetes hang kisérte, ezzel jelezve az ellenségnek, hogy a tár kiürült."
Téma zárolva.

Válasz: Kézifegyverek 2012 aug. 17 14:09 #62201

  • Zhadorr
Ha játszottál a Medal of Honour-al abban egy kellemes csendülő hang kíséretében dobta ki a töltőkeretet. Nem tudom az eredeti milyen hangot adott, mert (sajnos) ezzel nem lőttem soha. Valószínűleg erre utaltak a könyvben.
Téma zárolva.

Válasz: Kézifegyverek 2012 aug. 17 14:20 #62202

  • Erwin Rommel
Köszönöm válaszod. Ne vedd sértésnek ezt én is tudtam azt furcsáltam, hogy miben segít ez az ellenfélnek, hogy kiürült a tár? Mert amit én gondolnék, hogy oda megy és lepróbálná lőni mert üres a tár de ez elég valószinütlen.
Téma zárolva.

Válasz: Kézifegyverek 2012 aug. 17 19:52 #62205

  • Zhadorr
Nem tudom. A csatazajban, mikor több ezer katona lövöldöz egymásra, akkor nem hiszem, hogy jelentősége lenne. A városi harcban viszont hátrányt jelenthet, ha az ajtó mögött álló ellenség hallja mikor ürül ki a tár.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.19 másodperc
Joomla templates by a4joomla