Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Az ún. csodafegyverek
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Az ún. csodafegyverek

Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 20 14:05 #4062

  • Kurt Tank
Ide mindenki beírhatja a véleményét a csodafegyverekről.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 20 16:16 #4063

  • Wolf
Én nem todum mivel elkezdeni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 21 14:41 #4066

  • StandartenführerSteier
Szerintem kicsit konkrétabban kéne megfogalmazni a témakört, mert csodafegyverből elég sok létezett és általában mindenkinek mást jelent a csodafegyver. Nekem például a V1, V2, Messerschmitt 262 stb stb stb. Persze ez nem mind.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 22 11:31 #4086

  • koszta
Akkor kezdjük a V-1el.

Sikerességek, egyéb infók.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 22 12:16 #4098

  • Wolf
Hát szerintem csak első bevetésük alkalmával voltak sikeresek. Utána a Britek kitaláltak ellene egy \"gyógyszert\", ami miatt sikeressége \"meghalt\". És a britek is alkalmazkottak ezekhez a repülő bombákhoz. Úgyhogy a sikeressége elmaradt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 22 18:55 #4109

  • Liberator
Igen. Az orvosság a Spitfire volt. Számos V-1 et billentett ki az egyensúlyából. Mellérepült és megbillentette a szárnyával. Véleményem szerint kicsit elkésett a bevetése, és találati értéke sem hozta a kívánt szintet.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 23 14:22 #4125

  • Kurt Tank
De viszont azt mindenki elfelejtette, hogy a Diver őrjáratokból hazatért gépek többsége alig tért vissza, mert a szárnyak oly szintent deformálódtak, hogy alig birták a pilóták a levegőben tartani a gépeket. De viszont a szerelők nélkül nem is mentek volna semmire, ja és ne felejtsük el a radart sem! Ha ezek nem lettek volna, nos....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 27 19:47 #4178

  • Bazooka Joe
Egy másik \"titkosfegyver\" lehet talán a maus (német) tank amelynek páncélját sztem jogosan nevezik áttörhetetlennek, ám emiatt borzasztóan lassú volt. A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 28 14:21 #4191

  • StandartenführerSteier
A Maus-ról, mint csodafegverről szeretnék egy pár szót említeni: mint előbb Bazooka Joe nevű kolléga helyesen említette, a vastag páncélzat miatt6 majdhogy mozgásképtelen volt. Műúton 13km/h-t mértek nála, mint maximális sebesség, tehát el leht képzelni, mit művelhetett terepen - egyszerűen nem mozdult vagy elsüllyedt akár az olyan talajban, ahol a Tigris vígan masírozott. Ezen kívül akkora volt a fogyasztása, hogy az 1300 literes tankja kb 150 km megtételére lett volna elég. És ugyebár a III. Birodalom egyik fő gyenge pontja a benzin volt. Másik hátulütője az erőáőtviteli rendszer volt, ami kicsit sem enyhítette a lomhaságából adódó anomáliákat, valamin a futómű sem konkrétan egy 110 t-s acélmonstrum elhordására volt tervezve.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 28 14:46 #4193

  • Wolf
Viszont lassún mozgó erődnek fel lehett volna használni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 28 17:37 #4197

  • Bazooka Joe
Egyetlen esély a felhasználására az lehetett volna ha kiépített védállások mögé állítják vagy mint a berlini csatában, romok fedezékébe.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 29 21:55 #4260

  • Kurt Tank
Wolf írta::
Viszont lassún mozgó erődnek fel lehett volna használni.


Vagy pedig egyetlen ún. statikus erődnek!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 30 12:59 #4271

  • Dimitrij
Szerintem a Maus az egyik legcsodálatosabb tank volt... Igaz, hogy sok hátulütője volt, pl.: Volt egy motor ami beindította a motort... De a 152 mm-es ágyúval és (ha jól emlékszem) 250 mm-es frontpáncéllal \"lassan mozgó erődnek\" jó lett volna.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 30 13:17 #4276

  • Wolf
Na ugye hogy jó lett volna? Mondtam én.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Az ún. csodafegyverek 2008 júl. 30 15:59 #4282

  • Bazooka Joe
Na ha az vhova odapörkölt ott nem maradt semmi...
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.17 másodperc
Joomla templates by a4joomla