Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

Modern haditechnika
(1 olvasó:) (1) Vendég

TÉMA: Modern haditechnika

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 15 08:45 #61925

  • Panther
Jó neked, fustosbandi komám, én is szivesen művelném azt amit te

Csak hát most épp munka nélkül tengődöm.

Azért egyértelmű fölényben nincsnek az orosz gépek sem. És tudtommal a raptor fltta már elég nagy, és habár még van mit csiszolni rajta, nem kell félteni.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 15 12:29 #61930

  • banditos
Ja és a legjobb,hogy II.világháborús korhű ruhában jelenünk meg,koszorúzásokon veszünk részt,és hadijátékokon.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 15 19:56 #61940

  • Gipszj
Panther beküldte:

Azért egyértelmű fölényben nincsnek az orosz gépek sem. És tudtommal a raptor fltta már elég nagy, és habár még van mit csiszolni rajta, nem kell félteni.

Láttam Kecskeméten. Amit a 29-es erőből csinált azt az F-15 és F-16 csak lendületből csinálta. Mint az amerikai gépek nagy része ezek is alul motorizáltak.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 16 06:07 #61941

  • Panther
Manöverezés tekintetében persze a GAGI-ban gyártott gépek a királyok, de egy Pugacsov kobra nem egyszerű, és nem biztos, hogy megment egy rakétától. És nem mellesleg, a történelem már sokszor megmutatta, hogy az erő bizony gyakran kevés a győzelemhez.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 16 09:36 #61944

  • Zhadorr
Az a helyzet, hogy a manőverezésnek már nincs olyan jelentősége mint régen. Én a következőképpen tudok elképzelni egy összecsapást a jelenlegi technológiával:
Adott egy lopakodó támadó és egy védő aki nem alkalmazza ezt a technológiát. A támadó műholdas és AWACS felderítés mellett szolgáltatja az adatokat raptoroknak, amelyeket a védő nem is lát, hiszen lopakodó üzemmódban közelítenek. A védő, csak az AWACS-ot és az annak közvetlen védelmét biztosító vadászokat látja, amit meg is próbál levadászni. A raptorok az AWACS-tól kapott információ alapján az összes védőt látják és amint a rakéták hatósugarába érnek, összehangoltan indítanak támadást az összes védő ellen egyszerre. A védők csak a rakétákat látják, nem tudják honnan, ki indította azokat. A védők veresége garantált. A lopakodó technológia olyan váltás, mint a sugárhajtómű. Lehet harcolni anélkül is, de győzni nem.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 17 12:16 #61949

  • Bazooka Joe
Gipszj beküldte:
Zhadorr beküldte:
Az igaz, hogy az Abramsokat megtartották, de az F-15-nek meg van a váltó gépe. Majd meglesz keleten is.

Nem igazán. Az F-22 és F-35 műszakilag még csiszolásra szorul és nagyon drága. Reptechnikailag MiG-29 és a Szu-27,30,35 fölötte áll az F-15-nek és az F-16-nak, csak az elektronikájuk biztosít nekik némi fölényt a volt szovjet gépekkel szemben.


Miért mindjárt az F-22 és az F-35 jön, ott van még az F-18-as, nem?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 18 04:23 #61955

  • Gipszj
Bazooka Joe beküldte:
Gipszj beküldte:
Zhadorr beküldte:
Az igaz, hogy az Abramsokat megtartották, de az F-15-nek meg van a váltó gépe. Majd meglesz keleten is.

Nem igazán. Az F-22 és F-35 műszakilag még csiszolásra szorul és nagyon drága. Reptechnikailag MiG-29 és a Szu-27,30,35 fölötte áll az F-15-nek és az F-16-nak, csak az elektronikájuk biztosít nekik némi fölényt a volt szovjet gépekkel szemben.


Miért mindjárt az F-22 és az F-35 jön, ott van még az F-18-as, nem?

Az F-18 sem igazán mai, szerintem arra is igaz ami az F-16-ra.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 19 16:11 #61979

  • banditos
A hagyományőrködést elkezdtem. Nem ilyen ruhám lesz,ez a mai angol gyakorló,nekem eredeti Don-i egyenruhám lesz,ezzel a Sisakkal,és a vállamon lévő Manlicher-rel.Szerintem az ágyút ismeritek
Csatolmányok:
  • Csatolmány A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
  • Csatolmány A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
  • Csatolmány A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
  • Csatolmány A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 19 17:01 #61980

  • koi
Amint kinyomozom(meg persze itthon engedik),hol lehet csatlakozni valamelyik ilyenhez, csatlakozom.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 20 19:49 #61985

  • Magyarharcos
banditos beküldte:
A hagyományőrködést elkezdtem. Nem ilyen ruhám lesz,ez a mai angol gyakorló,nekem eredeti Don-i egyenruhám lesz,ezzel a Sisakkal,és a vállamon lévő Manlicher-rel.Szerintem az ágyút ismeritek


Nagyon jó képek!
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 20 19:53 #61986

  • Magyarharcos
Zhadorr beküldte:
Az a helyzet, hogy a manőverezésnek már nincs olyan jelentősége mint régen. Én a következőképpen tudok elképzelni egy összecsapást a jelenlegi technológiával:
Adott egy lopakodó támadó és egy védő aki nem alkalmazza ezt a technológiát. A támadó műholdas és AWACS felderítés mellett szolgáltatja az adatokat raptoroknak, amelyeket a védő nem is lát, hiszen lopakodó üzemmódban közelítenek. A védő, csak az AWACS-ot és az annak közvetlen védelmét biztosító vadászokat látja, amit meg is próbál levadászni. A raptorok az AWACS-tól kapott információ alapján az összes védőt látják és amint a rakéták hatósugarába érnek, összehangoltan indítanak támadást az összes védő ellen egyszerre. A védők csak a rakétákat látják, nem tudják honnan, ki indította azokat. A védők veresége garantált. A lopakodó technológia olyan váltás, mint a sugárhajtómű. Lehet harcolni anélkül is, de győzni nem.


Na jó, de egyszer már beszélve lett, hogy légi uralom megszerzésével nem lehet háborút nyerni. Kellenek szárazföldi haderők is, hogy egy országot, vagy területet meglehessen tartani. Különben is, Iránnak is sikerült leszállítania egy Raptor gépet, ami felettük cirkált.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 20 20:54 #61998

  • Zhadorr
A megjegyzésem csak a légi csatákra vonatkozott. Természetesen még meg kell harcolni a háborút a földön is.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 21 07:38 #62003

  • Panther
Irán lelőtt egy Raptort? Erről még nem hallottam.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 21 11:36 #62010

  • koi
Szerintem a pilóta éppen elszállt egy régi ruszki 152-es felett, amikor pont elsütötték
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Modern Haditechnika 2012 júl. 21 17:28 #62011

  • Panther
Én arra gondoltam, mit keresnének a közel-keleten a Raptorok?
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla