Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Kelet-Európa

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 10 20:52 #46837

  • Gipszj
INMATE írta:
A 13 milliót én is soknak tartom. A 8 millió ismerősebb, ráadásul ha jól tudom a 8 a civil és katonai áldozat együtt. A Szovjet oldalról a 13 milliót könnyebben eltudom képzelni.

A Szu veszteségét polgáriakkal együtt 20millió körülire becsülik, a 8 millió az valószínűleg német katona. Számoljunk, naponta és kilométerenként egy halott átlagban nem túlzott. Csak az orosz front lehetett vagy 2000km. 360x2000=720000, négy év alatt ez 3 millió. Akkor még hol a többi front. És hol vannak a nagy támadások, a súlyos harcok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 04:49 #46846

  • INMATE
Azért azt nem lehet így kiszámítani. Sokkal bonyolultabb a dolog, mint egy matematikai képlet. A keleti fronton, százezrével harcoltak, román, meg magyar alakulatok. A teljes háborúban csak Európában szintén százezrével harcoltak, olaszok, vagy a megszállt országokból besorozott katonák meg mit tudom én még ki mindenki. Arról nem is beszélve, ha mondjuk veszteségekről beszélünk mondjuk Franciaországban akkor a foglyokat is értjük ez alatt. A Szövetségeseknél fogságba esett német katonák közül sok százezer ment haza a háború végén. Szóval a 13 millió szerintem nagyon sok. Az orosz veszteségeknél a 20 millió az reálisabb lenne, mert majdnem három évig harcoltak a Szovjetunióban és a németek a civileket rendesen irtották, a hadifoglyokról nem is beszélve. Az orosz katonai gondolkodás meg mindig úgy kezdődött, hogy egy támadáshoz végy százezer embert...ott nem érdekelt senki hányan halnak meg mivel volt bőven utánpótlás.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 10:09 #46863

Én nem akarok kétségbe vonni Gipszj állítását de ha jól tudom akkor a Barbarossa-hadműveletben 3 milliónyi katona magyarok olaszok románok franciák dánok norvégok összesen vonultak a szovjetek ellen ma ez a 3millióember mind német is lett volna és ez mind meghal honan szerzett németország további 10 millió embert?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 11:24 #46866

  • INMATE
Jól mondod, ráadásul mikor már látszott, hogy a Szovjetunió háború nem teljesen úgy alakul ahogy Hitler gondolta, fokozatosan nagyobb létszámú nem német katonákat követelt. Fokozatosan nőtt a nem német katonák száma a keleti fronton ahogy haladt a háború.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 11:37 #46867

  • Nashorn
Na azért ne feledjétek azt sem hogy Németország kb.:45-50 milliós lakossággal bírt míg a Szovjetúnió közel 150milliós nemzet volt!

A németek 1942-43 éveiben elveszítették a tapasztalt katonák nagy részét és a felszerelésük jelentős hányadát is!Közben a hátországot szisztematikusan bombázták és ez bizony lassította a termelést és a logisztikát is!A Szovjetek pedig annyira hátravonták a gyáraikat hogy a német közepes bombázói nem érték el,na és persze a légifölényük is kezdett köddé válni!

Valamint a Szovjetek ...amíg saját erőből nem bírták... sok felszerelést kaptak az USA-tól és Angliától Murmanszk kikőtőjébe!
A németeket nem segítette így senki,nekik önerőből kellett teljesíteni...<br><br>Szerkesztette: Nashorn, Időpont: 2010-11-11 12:37
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 11:50 #46868

  • INMATE
Ez mind stimmel is. Azt is tegyük hozzá, csak hogy még kerekebb legyen a kép, hogy a németek elég erős légvédelemmel is rendelkeztek, valamint (főleg miután Albert Speer miniszter lett) sok gyárban dolgoztatták a koncentrációs táborból szerzett ingyen munkaerőt, és a táborok közelében is voltak munkatáborok. Bár tény, ez közel sem volt elegendő ahhoz, hogy a Szovjetek nagyobb ipari kapacitással bírtak, a britek és később az amerikaiak is rendesen bombázták Németországot, és a Szövetséges segély amit a Szovjetek kaptak. Viszont a szövetséges katonákkal szemben a németek fanatikusan harcoltak amit csak az oroszokról lehetett elmondani. Ezért például Nyugat-Európában a német védelem elég elszánt volt legalábbis szövetséges szemmel nézve, de ez egy másik téma. A németek például a saját szövetségesei majdnem jobban akadályozták mint segítették, hisz fegyverzetük gyenge volt, a katonák nem voltak elszántak, a vezetésük is igen gyenge volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 12:00 #46869

  • Nashorn
Az oroszok azért vesztettek annyi embert mert náluk a \&quot;Hurráááááááá\&quot;...ordítása és aztán a Vodkától megszédülve neki a sortűznek!Aki meg visszavonult azt a Komiszárok lövették le!Ennyit róluk!

A németek tényleg jó légvédelemmel bírtak és jó volt az éjjszakai vadászgép és pilóta állomány is!Na és frankó dugattyúmotoros gépeik voltak!Jó nagy veszteségeket okoztak a nappali bombázók kötelékeiben!
Másik...a kényszermunka nagy hátránya a gyakori szabotázs...ami sokszor csak a hadszintéren vállt bizonyossá...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 12:02 #46870

INMATE írta:
A németek például a saját szövetségesei majdnem jobban akadályozták mint segítették, hisz fegyverzetük gyenge volt, a katonák nem voltak elszántak, a vezetésük is igen gyenge volt.


Akkor szerinted szövetségesek nélkül hogy tudták volna pótolni a keleti fronton lévő majdnem 1 millió szövetséges katonát( 1 magyar, 1 olasz, 2 román hadsereg)?

Az akadályozás szó erős.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 12:19 #46871

  • INMATE
Abban viszont szerintem egyetértünk, hogy a német szövetségeseket támogatni kellet, mind felszereléssel, mind katonai tanácsadókkal. Az ember anyag volt az egyetlen amihez kelletek a szövetségesek. Elég bele gondolni, hogy például a nem német tankok milyen gyatra fegyverek voltak, nagyon sok segítséget nem nyújtottak. Az akadályozás tényleg kicsit erős, de közel sem volt akkora segítség, mint a briteknek az amerikaiak fegyverek és csapatok, mint szövetséges.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 12:38 #46874

zsen1 írta:
Én nem akarok kétségbe vonni Gipszj állítását de ha jól tudom akkor a Barbarossa-hadműveletben 3 milliónyi katona magyarok olaszok románok franciák dánok norvégok összesen vonultak a szovjetek ellen ma ez a 3millióember mind német is lett volna és ez mind meghal honan szerzett németország további 10 millió embert?

A finneket kihagytad.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 12:41 #46876

  • Nashorn
Ha harci szellemben mérjük a csapatokat,akkor bíz a leg ganajabb bagázs az olasz (had?)sereg!
Róluk nem is írok,felháborító egy csűrhe volt!Pföhjj!

A románok azért már jobbak voltak mert ők azért legalább légierőben jók voltak!Az I.A.R 80 és 81-es vadászok vetekedtek a FW-190 korai tipusaival!
Egy esetben egy hatalmas P-38-as köteléket tizedeltek meg kegyetlen módon,a gyagyás jenkik azt hitték FW-190-esekkel harcolnak...100-akárhány \&quot;Pulyka\&quot; volt bevetve és ebből bő 50% odamaradt!

A Szlovákok,hát ők elég vegyes képet adnak,bár voltak jó pillanataik a légicsatákban és támogató bevetéseken!

Magyarország,azthiszem mi elég derekasan helyt áltunk minden fronton,nálunk a felszereltség volt a hátulütő,viszont gyorsan tudtunk alkalmazni új taktikákat és fegyvereket!Pl.:a magyar harckocsizók hamar megtanulták a Panzer IV és Tigrisek kezelését és a lövészeteken is jeleskedtek a találati arányokban!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 13:01 #46880

Nashorn írta:
Az oroszok azért vesztettek annyi embert mert náluk a \&quot;Hurráááááááá\&quot;...ordítása és aztán a Vodkától megszédülve neki a sortűznek!Aki meg visszavonult azt a Komiszárok lövették le!Ennyit róluk!

A németek tényleg jó légvédelemmel bírtak és jó volt az éjjszakai vadászgép és pilóta állomány is!Na és frankó dugattyúmotoros gépeik voltak!Jó nagy veszteségeket okoztak a nappali bombázók kötelékeiben!
Másik...a kényszermunka nagy hátránya a gyakori szabotázs...ami sokszor csak a hadszintéren vállt bizonyossá...

Na igen pontosa az ilyen dolgok miatt vesztettek az oroszok enyi emret és ha a németeknek nagy is volt a veszteségi listájuk ilyen halálos rohamokat nemtúl sűrűn csináltak nem úgy mint az oroszok akik egyes frontszakarokra adig küldék a katonákat amíg a németeknek nem fogyott ki a lőszerük
panzer2 őket tényleg kifelejtetem <br><br>Szerkesztette: zsen1, Időpont: 2010-11-11 14:02
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 13:08 #46881

Nashorn írta:
Ha harci szellemben mérjük a csapatokat,akkor bíz a leg ganajabb bagázs az olasz (had?)sereg!
Róluk nem is írok,felháborító egy csűrhe volt!Pföhjj!

Az igaz hogy az olaszok nem nyújtottak jó teljesítmélyt de ez sokmindennek tudhatóbe pl a fegyvereik a tábornokok tisztek hozzá nem értése és az egyáltalán nem meg felelő kiképzés


Magyarország,azthiszem mi elég derekasan helyt áltunk minden fronton,nálunk a felszereltség volt a hátulütő,viszont gyorsan tudtunk alkalmazni új taktikákat és fegyvereket!Pl.:a magyar harckocsizók hamar megtanulták a Panzer IV és Tigrisek kezelését és a lövészeteken is jeleskedtek a találati arányokban!


Nálunk ismét csak azaz átkozott emberhiány volt a probléma (legalábbis szerintem) és az hogy megint a vesztes oldalon áltunk mint mindig
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 13:59 #46885

  • INMATE
Az oldal választásban sok lehetőségünk nem volt. Ha a Britekkel bratyiztunk volna, akkor megszálltak volna a németek már 41-ben, mint a görögöket vagy a jugokat. Na meg több mint valószínű, hogy a háború végeztével az oroszok ugyan úgy itt maradnak. Tehát legtovább úgy tudtuk távol tartani az idegen hadseregeket, hogy az akkor már határos németek oldalára állunk. Szerintem így is úgy is rosszul jártunk volna csak a forgatókönyv nem ugyanaz lett volna.

A magyar harci szellemmel szerintem se volt nagy gond, nem mondhatnám, hogy fanatikusak lettek volna a magyar katonák inkább amolyan professzionális ha menni kell menni kell. Nem úgy mint a már említett olaszok, hogy támadnak ha nem sikerül megadják magukat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 14:33 #46888

INMATE: A magyar harci szellemmel szerintem se volt nagy gond
Azért aztsem mondhatni hogy kézenfogva vonultunk a németekel a háborúba és hogy egy másik ország háborújában veszünk részt emihez nekünk nincsen túlsok közünk
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.26 másodperc
Joomla templates by a4joomla