Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Kelet-Európa

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 19:08 #46982

Szerintem sem nagyon volt hozzá közünk.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 11 21:08 #47042

  • Gipszj
panzer2 írta:
zsen1 írta:
Én nem akarok kétségbe vonni Gipszj állítását de ha jól tudom akkor a Barbarossa-hadműveletben 3 milliónyi katona magyarok olaszok románok franciák dánok norvégok összesen vonultak a szovjetek ellen ma ez a 3millióember mind német is lett volna és ez mind meghal honan szerzett németország további 10 millió embert?

A finneket kihagytad.

Egyszerű. A 13 millió az polgáriakkal együtt értendő, a 3 milló katona az a háború kezdetén volt. 50 millió emberből egy korosztály az kb 800 ezer ember 60 éves átlagéletkorral számolva. Ennek a fele nő, őket csak segédszolgálatra hívták be, de ez is nagy könnyebbség. A háború öt éve alatt évi 400ezer embert számítva 2 milliós utánpótlás jön ki. És nemcsak egy évfolyamot hívtak be, hanem egyre fiatalabbakat is, a végén már gyerekeket is. meglesz az a kb. 8milliós katonai veszteség. Ez nem számszerűsíthető, de olyan férfihiány volt a háború után Németországban, hogy a német csajok (főleg NDK)idejártak, ha már naagyon nem bírták férfi nélkül. A Balatonnál tömegekben vetették magukat egy - egy magyar hapsira.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 12 06:23 #47071

Gipszj írta:
panzer2 írta:
zsen1 írta:
Én nem akarok kétségbe vonni Gipszj állítását de ha jól tudom akkor a Barbarossa-hadműveletben 3 milliónyi katona magyarok olaszok románok franciák dánok norvégok összesen vonultak a szovjetek ellen ma ez a 3millióember mind német is lett volna és ez mind meghal honan szerzett németország további 10 millió embert?

A finneket kihagytad.

Egyszerű. A 13 millió az polgáriakkal együtt értendő, a 3 milló katona az a háború kezdetén volt. 50 millió emberből egy korosztály az kb 800 ezer ember 60 éves átlagéletkorral számolva. Ennek a fele nő, őket csak segédszolgálatra hívták be, de ez is nagy könnyebbség. A háború öt éve alatt évi 400ezer embert számítva 2 milliós utánpótlás jön ki. És nemcsak egy évfolyamot hívtak be, hanem egyre fiatalabbakat is, a végén már gyerekeket is. meglesz az a kb. 8milliós katonai veszteség. Ez nem számszerűsíthető, de olyan férfihiány volt a háború után Németországban, hogy a német csajok (főleg NDK)idejártak, ha már naagyon nem bírták férfi nélkül. A Balatonnál tömegekben vetették magukat egy - egy magyar hapsira.


Akkor duplán jó volt ha valaki visszatért Szibériából. HA...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 12 21:29 #47247

Valaki írni tudna a Barbarossa-hadművelet első hetéről?
Mert Kurksz Sztálingról és a Dnyeperről szerintem sokattudunk én viszont keveset az első hétről
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 13 10:02 #47282

zsen1 írta:
Valaki írni tudna a Barbarossa-hadművelet első hetéről?
Mert Kurksz Sztálingról és a Dnyeperről szerintem sokattudunk én viszont keveset az első hétről



Ajánlom neked a Hajja és fiai könyvkiadótól a Barbarossa hadművelet első hét napjáról szóló könyvet.

A szovjet hadvezetés már tudott a közelgő német offenzíváról, ennek ellenére nagyon keveset tettek a védekezés megszilárdítsára. Illetve tettek- megerősítették a határmenti erőket.
Június 20-án már jelentették Sztálinnak, hogy a német erők mozgolódnak a határ közelében. Churchill is jelentette neki, hogy számíthat egy német offenzívűra.

Előjelei voltak a hadműveletnek. Rendszeressé vált a Ju-87 Stukák berepülése a szovjet légtérbe, rendszerint 6000 méteren.

A támadás roppant nagy meglepetést okozott a szovjet csapatoknál. Június 21-én este szétküldték az általános készültséget, de sok csapat nem kapta meg ezt.

A Luftwaffe hatalmas károkat okozott a Vörös Légierő kötelékeiben. A Luftwaffe célja elsődlegesen az volt, hogy a Vörös Légierőt még a földön megsemmisítsék. A szovjet gépállomány mintegy 50%-a megsemmisült az első napokban.

Most elég hosszú lenne leírni az első néhány napot, de igyekszem minél többet leírni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 13 18:06 #47339

  • indián
A Von Bock vezette középső harccsoportban harcolt Guderian is a páncélosaival?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 13 18:19 #47349

Azt hiszem,hogy a déli hadseregcsop. volt.
De nem bíztos.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 13 18:52 #47356

  • indián
Nem csak a Tájfun hadműveletnél csatlakozott a déli hadseregcsoporthoz Von Rundstedt egységeihez.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2010 nov. 14 05:21 #47370

  • Gipszj
A háború kitörése előtt nem Stuká-kal végezték a felderítést hanem a Ju-86-os \&quot;P\&quot; vagy \&quot;R\&quot; jelű felderítő változatával, ezek 14-16ezer m-ig föl tudtak emelkedni. A Ju-87-est szolgálati csúcsmagassága miatt csak közelfelderítőnek lehetett használni, de arra se nagyon. Közelfelderítőnek inkább a He-46-t használták. A Ju-86 felderítő változatát megpróbálták a Brit-szigetek ellen is bevetni, de Spitfire spec. magassági változatai hamar leszoktatták erről a németeket.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2010-11-14 06:24
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 jan. 01 20:50 #50841

Gipszj írta:
A háború kitörése előtt nem Stuká-kal végezték a felderítést hanem a Ju-86-os \&quot;P\&quot; vagy \&quot;R\&quot; jelű felderítő változatával, ezek 14-16ezer m-ig föl tudtak emelkedni. A Ju-87-est szolgálati csúcsmagassága miatt csak közelfelderítőnek lehetett használni, de arra se nagyon. Közelfelderítőnek inkább a He-46-t használták. A Ju-86 felderítő változatát megpróbálták a Brit-szigetek ellen is bevetni, de Spitfire spec. magassági változatai hamar leszoktatták erről a németeket.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2010-11-14 06:24



Köszönöm a helyesbítést. De az a lényeg, hogy rendszeresen berepültek a németek a szovjet légtérbe.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 jan. 16 18:33 #51356

  • indián
Sikerült megszereznem a fent említett könyvet, amiben azt olvastam,hogy a hadművelet eredeti v. első elnevezése \&quot;Fall Fritz\&quot; vagyis Fritz terv volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 jan. 18 08:34 #51486

Pontosan. Hitler megváltoztatta később Barbarossa-ra.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 jan. 21 16:25 #51578

A németek alkalmazták a felperzselt föld nevű taktikát,amit Sztálin talált ki?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 jan. 21 19:09 #51587

  • Gipszj
101.Légideszant írta:
A németek alkalmazták a felperzselt föld nevű taktikát,amit Sztálin talált ki?

Nem Sztálin találta ki, már a rómaiak is alkalmazták. Sőt, ez volt a gyepű rendszer egyik eleme.
A hadseregek nagyságát mindíg az szabta meg, hogy hány embert tudtak élelmezni. Nagyjából egy napi járóföld volt az a távolság, amiről emberi vagy állati erővel vont járművekkel el lehetett látni egy hadsereget. Ahogy fejlődött a mezőgazdaság, úgy lett egyre nagyobb mennyiségű az erről a területről rabolható élelem, úgy nőtt a hadsereg létszáma. Egy napi járóföldnél a szállítók a szállított mennyiség felét fogyasztották el útközben. Ebből kalkulálható az alkalmazható hadsereg létszáma és a szükséges szállító kapacitás.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 jan. 22 15:30 #51609

Valóban nem Sztálin találta ki.
A szovjeteknél a felperzselt föld taktikája viszonylag hatékony volt. A németek is csináltak effélét a keleti fonton, de nem volt jellemző rájuk.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.36 másodperc
Joomla templates by a4joomla