Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Kelet-Európa

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 júl. 11 14:13 #58037

  • Zeki
Ebből is látszik ,hogy a németek nem tanultak latint, ugyanis olyan hogy Néro (ejtsd: Néró) nem létezett.... ellenben Nero (ejtsd: Nero), akinek a sok okos Róma felgyújtását tulajdonítja - ámbátor tévesen - igencsak eleven ember volt.

De semmit sem mondtam, ha nem a császár miatt adták neki a nevet...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 júl. 12 06:20 #58048

Zeki írta:
Ebből is látszik ,hogy a németek nem tanultak latint, ugyanis olyan hogy Néro (ejtsd: Néró) nem létezett.... ellenben Nero (ejtsd: Nero), akinek a sok okos Róma felgyújtását tulajdonítja - ámbátor tévesen - igencsak eleven ember volt.

De semmit sem mondtam, ha nem a császár miatt adták neki a nevet...


Nem csak az az egy bűne volt, (ha tényleg felgyújtatta Rómát). Kiskorában lett császár, kezdetben anyja és Seneca kormányzott helyette. Majd amikor már ténylegesen irányíthatott, a pompától és teljes hatalmától megrészegült. Szerintem nem volt csoda olyan körülmények között. Mondjuk valószínűleg elme zavarodott volt, mert közvetlen környezetében élőket kiiktatta.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 júl. 12 07:10 #58049

  • Zeki
Ellenben nem ő gyújtotta/gyújtatta fel Rómát... a többit én nem firtattam, de emellett sokan félre ismerik, ugyanis hozott a népnek olyan döntéseket, amik nem egy tébolyult emberre utalnak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 júl. 12 07:46 #58050

Zeki írta:
Ellenben nem ő gyújtotta/gyújtatta fel Rómát... a többit én nem firtattam, de emellett sokan félre ismerik, ugyanis hozott a népnek olyan döntéseket, amik nem egy tébolyult emberre utalnak.


Feltehetőleg Ő gyújtotta fel. Vegyük elő Rómát: a tankönyvekben a császári dinasztiák felsorolásakor ezt láthatod:
-Tiberius: megzakkant, Capri szigetére elvonult, sok embert megölt környezetében.
- Nero: kisgyermekként került hatalomra, környezetét kiiktatta, s Róma felgyújtását is az ő nevéhez fűzik.
-Claudius: létrehozta a fiscust, szervezőképességgel rendelkezett, hódított, stb.

Az ezzel a résszel foglalkozó tankönyv-fejezetek mutatják: ha megnézed, az egyik császárt csak ilyennek, a másikat csak olyannak mutatják be.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 aug. 10 10:23 #58450

  • Molnos Márton
Fontos kérdésem lenne:A Moszkvai vagy a Sztálingrádi csatának volt több áldozata?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 aug. 10 10:32 #58451

  • Bazooka Joe
A sztálingrádi csatának.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 aug. 10 12:02 #58452

Molnos Márton írta:
Fontos kérdésem lenne:A Moszkvai vagy a Sztálingrádi csatának volt több áldozata?


Ez az a kérdés, amire pontos választ vsz sosem lehet adni
Talán Moszkva a helyes tipp, de már annak értelmezése is sokszor eltérő, hogy pontosan mit is értünk moszkvai és sztálingrádi csata alatt...
Ami \"biztos\", hogy a szovjetek Moszkva alatt több embert veszítettek mint Sztálingrádnál, a németek meg fordítva.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 aug. 10 13:40 #58453

  • Molnos Márton
Köszi.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 aug. 10 17:49 #58460

  • Magyarharcos
karoton írta:
Molnos Márton írta:
Fontos kérdésem lenne:A Moszkvai vagy a Sztálingrádi csatának volt több áldozata?


Ez az a kérdés, amire pontos választ vsz sosem lehet adni
Talán Moszkva a helyes tipp, de már annak értelmezése is sokszor eltérő, hogy pontosan mit is értünk moszkvai és sztálingrádi csata alatt...
Ami \"biztos\", hogy a szovjetek Moszkva alatt több embert veszítettek mint Sztálingrádnál, a németek meg fordítva.


Már ha igaz a hír.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 aug. 10 18:20 #58462

  • Gipszj
Melyik hír?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 aug. 10 19:58 #58463

  • Magyarharcos
Hát, mondjuk az, hogy tényleg annyian estek-e el, vagy sem.

Na meg, örömüket lelték mindig abban, ha a másiktól többet öltek meg, akár papíron is.

Csak egy példa:
Amit az oroszok évtizedeken át őriztek koponya darabot, hogy az Hitleré, egy pár évvel ezelőtti kutatás bebizonyította, hogy nem Hitleré a koponya darab. Hacsak, hitler nem volt nő.<br><br>Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-08-10 21:59
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 aug. 10 21:01 #58464

Magyarharcos írta:
Hát, mondjuk az, hogy tényleg annyian estek-e el, vagy sem.

Na meg, örömüket lelték mindig abban, ha a másiktól többet öltek meg, akár papíron is.

Csak egy példa:
Amit az oroszok évtizedeken át őriztek koponya darabot, hogy az Hitleré, egy pár évvel ezelőtti kutatás bebizonyította, hogy nem Hitleré a koponya darab. Hacsak, hitler nem volt nő.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Magyarharcos, Időpont: 2011-08-10 21:59


Teljesen más dolog a kettő. Az emberveszteségeket elég potosan lehet, és kell is dokumentálni. Még az oroszoknak is ezt kellett csinálni,tudni kell a pótolandó mennyiségeket viszonylag precízen.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 szep. 20 17:51 #59064

  • indián
Nehéz elhinni, hogy az oroszok pont az emberveszteséget dokumentálták volna precízen!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 szep. 20 19:22 #59067

Miért ne dokumentálták volna? Akkor hogy döntötték el mennyivel kell feltöltelni a hadosztályokat, ezredeket stb... ahhoz tudni kell a veszteségeket. ez nem bunkós bottal harcoló háború volt azért.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kelet-Európa 2011 szep. 23 18:44 #59112

  • indián
Én az olvasmányokból azt szűrtem le, az utánpótlásokból hevenyészve állították fel az ezredeket,hadosztályokat és sokszor egy ezred létszáma, egyáltalán nem ütötte meg az előírtat.
Az utánpótlások lassan és hiányosan érkeztek,sokszor
minden szervezettséget nélkülözve.
Nem beszélve arról, mindenki tudta Sztálingrádnál a halál várja, sok volt a dezertálás is.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla