Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Dél-Európa

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 11:35 #39171

Bazooka Joe írta:
Roland írta:
Hajcihő írta:
Mert a magyarok sosem értettek a politikához, a románok meg az olaszok pedig a tisztességhez.
Dehát a politikában nincs is tisztesség.

Bár lettünk volna annyira tisztességtelenek, mint az olaszok meg a románok, akkor most mi lennénk Európa kb. harmadik legerősebb állama. Saját tengeri kijárattal.


Én ilyen áron nem akartam volna európa befolyásos állama lenni.


Egyetértek!


Ebből is látszik, hogy a magyar virtus, bár büszkeséggel tölt el, tönkre is tesz.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 11:38 #39172

  • Bazooka Joe
Hajcihő írta:
Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
Vagyis - szemben velünk - jó politikusok voltak.


És azóta is megbélyegzettek tettükért.


Viszont visszaszerezték Erdélyt.
Azt hiszem Erdély megér egy megbélyegzést.
Nem?


Ilyen áron azt kell, hogy mondjam: nem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 11:51 #39174

Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
Bazooka Joe írta:
Hajcihő írta:
Vagyis - szemben velünk - jó politikusok voltak.


És azóta is megbélyegzettek tettükért.


Viszont visszaszerezték Erdélyt.
Azt hiszem Erdély megér egy megbélyegzést.
Nem?


Ilyen áron azt kell, hogy mondjam: nem.


Ezért vagy magyar, ők meg ezért románok (olaszok, stb.).

Nem vagy képes megalkudni, inkább elveszíted azt, ami drága a számodra.
Nem értek egyet veled.
Ha IV. Henriknek Párizs megért egy misét, akkor nekem Erdély megér(t volna) egy kis \"átállást\". (Arról már ne is beszéljünk, hogy \"kedvenc\" szövetségesünk volt oly kedves 1944 március 19-én megszállni bennünket, és ekként is kezelni.)

És ki is bélyegezte meg őket?

Nyugateurópa - beleértve a mai Németországot - nem.

Ja, hogy az egykori \&quot;bajtársak\&quot;? Azért engem nem nagyon zavarna, ha náci érzelmű taplók megbélyegeznének.<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-08-17 13:51
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 11:56 #39176

  • Bazooka Joe
Én már csak ilyen vagyok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 12:06 #39177

Ilyen áron nekem se kellene.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 12:50 #39178

A szovjet békefeltételek a Trianon utáni határokat szabták meg, tehát amúgy se profitáltunk volna belőle semmit, ha árulók leszünk.<br><br>Szerkesztette: viperahal, Időpont: 2010-08-17 15:09
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 12:58 #39180

Ráadásul a szovjetek ugyanúgy végigtarolták, végigerőszakolták volna az országot (ahogy tették ezt a románokkal, lengyelekkel), majd itt maradtak volna a nyakunkon, ha kapitulálunk. Csak akkor a becsületünk se maradt volna meg.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 13:31 #39188

  • Roland
Hajcihő írta:
Bazooka Joe írta:
Roland írta:
Hajcihő írta:
Mert a magyarok sosem értettek a politikához, a románok meg az olaszok pedig a tisztességhez.
Dehát a politikában nincs is tisztesség.

Bár lettünk volna annyira tisztességtelenek, mint az olaszok meg a románok, akkor most mi lennénk Európa kb. harmadik legerősebb állama. Saját tengeri kijárattal.


Én ilyen áron nem akartam volna európa befolyásos állama lenni.


Egyetértek!


Ebből is látszik, hogy a magyar virtus, bár büszkeséggel tölt el, tönkre is tesz.


A XX. században Magyarországot annyi csapás érte, hogy ezt a sors vissza fogja adni neki.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 13:51 #39193

chviperahal írta:
A szovjet békefeltételek a Trianon utáni határokat szabták meg, tehát amúgy se profitáltunk volna belőle semmit, ha árulók leszünk.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: viperahal, Időpont: 2010-08-17 15:09


És ki árulnánk el? a III. Birodalom csak kihasznált minket! Szélső jobb, szélső bal- egyik sem jobb
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 14:10 #39200

Bazooka Joe írta:
Én már csak ilyen vagyok.


Bizony kedves magyar véreim!
Ez a mi bajunk! Csak a becsület maradjon meg!
Mindenki más, itt körülöttünk, másképp gondolja.
Ők olyanok, mint a törökök voltak: Ha maguk között tettek valamit, az bocsánatos bűn volt, ha a gyaur, annak úgysincs becsülete.
Akkor már - úgy vélem - jobb \&quot;gazdag\&quot; gyaurnak maradni!

El kellene gondolkodni a vicc igazságán, amiben a bolond szembe halad a forgalommal az autópályán, és hallja a rádión a figyelmeztetést, hogy egy bolond szembe megy a forgalommal, mire megszólal. - Egy? Száz, meg száz!

Filozófiailag megfontolandó, hogy jobb-e egyedüli bolondnak maradni, vagy menetirányba haladni!

Más kérdés az, hogy én is berzenkedek ellene. Ezért aztán ütközik bennem az erkölcs, a józan racionalitással.

Azt viszont beláthatjuk: Nem mi vagyunk a politika művészetének Leonardói!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 14:11 #39202

  • Roland
cserpakszabi írta:
chviperahal írta:
A szovjet békefeltételek a Trianon utáni határokat szabták meg, tehát amúgy se profitáltunk volna belőle semmit, ha árulók leszünk.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: viperahal, Időpont: 2010-08-17 15:09


És ki árulnánk el? a III. Birodalom csak kihasznált minket! Szélső jobb, szélső bal- egyik sem jobb


Én nem is vitázok az ellen, hogy egyik sem jobb a másiknál, de a nácik legalább adtak, a komcsik viszont elvettek
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 14:12 #39204

viperahal írta:
A szovjet békefeltételek a Trianon utáni határokat szabták meg, tehát amúgy se profitáltunk volna belőle semmit, ha árulók leszünk.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: viperahal, Időpont: 2010-08-17 15:09

A szovjet békefeltételek Moldávia elvesztését kompenzálták Erdéllyel. Tehették, mert hagytunk nekik játékteret.
lehet, hogy így is elvették volna Erdélyt, de a geopolitikai játéktér megváltozott volna, és a gengszterváltáskor esélyesek lehettünk volna némi felülvizsgálatra.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 14:16 #39207

viperahal írta:
Ráadásul a szovjetek ugyanúgy végigtarolták, végigerőszakolták volna az országot (ahogy tették ezt a románokkal, lengyelekkel), majd itt maradtak volna a nyakunkon, ha kapitulálunk. Csak akkor a becsületünk se maradt volna meg.


Mi ez a feltételes mód? Végigtarolták, és végigerőszakolták. Legfeljebb egy nagyobb résszel tették volna ezt nálunk, és egy kisebbel az utódállamok tekintetében.
És itt is maradtak a nyakunkon, mert kapituláltunk.
és ki a fenét érdekli ezen a szinten - a politikában nem létező - becsület?
Talán tartozunk valakinek?
Talán bárki is - ellenszolgáltatás nélkül - jót tett velünk?
Van ingyenebéd?
No ez elég érdekes lenne!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 14:17 #39208

Roland írta:
Hajcihő írta:
Bazooka Joe írta:
Roland írta:
Hajcihő írta:
Mert a magyarok sosem értettek a politikához, a románok meg az olaszok pedig a tisztességhez.
Dehát a politikában nincs is tisztesség.

Bár lettünk volna annyira tisztességtelenek, mint az olaszok meg a románok, akkor most mi lennénk Európa kb. harmadik legerősebb állama. Saját tengeri kijárattal.


Én ilyen áron nem akartam volna európa befolyásos állama lenni.


Egyetértek!


Ebből is látszik, hogy a magyar virtus, bár büszkeséggel tölt el, tönkre is tesz.


A XX. században Magyarországot annyi csapás érte, hogy ezt a sors vissza fogja adni neki.


Hát igen, a remény hal meg utoljára. Mi jóval korábban.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Dél-Európa 2010 aug. 17 14:17 #39209

cserpakszabi írta:
chviperahal írta:
A szovjet békefeltételek a Trianon utáni határokat szabták meg, tehát amúgy se profitáltunk volna belőle semmit, ha árulók leszünk.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: viperahal, Időpont: 2010-08-17 15:09


És kit árulnánk el? a III. Birodalom csak kihasznált minket! Szélső jobb, szélső bal- egyik sem jobb


Egyetértek.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.34 másodperc
Joomla templates by a4joomla