Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Észak-Afrika

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 10 20:14 #46820

  • Bazooka Joe
Roland írta:
Azért a Fallsirmjägerek (szintén nagy veszteségekkel) rendet tudtak volna tenni Máltán. Ugyan úgy, ahogy a 82.-ek is tették Szicíliánál.

Amúgy nem egészen pontos az, hogy \"többet repülőgépről nem vetették be\" a német ejtőernyősöket, inkább úgy mondanám, hogy önálló bevetésen nem vehettek többet részt.


Fallschirmjäger egységeket nem dobtak le Máltán.

Amiről meg te beszélsz Roland, hogy nem engedélyeztek több ejtőernyős akciót, az a Merkúr Hadművelet - Kréta elfoglalása után történt.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-11-10 21:15
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 17:53 #46947

  • koi
Törölve!

Mellőzzük a pár szavas mondatokat!
<br><br>Szerkesztette: cserpakszabi, Időpont: 2010-11-19 18:14
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 19:07 #46980

Mivel a német ejtőernyős alakulatoknak hatalmas veszteségeik voltak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 20:18 #47034

  • Gipszj
zsen1 írta:
Engem érdekelne

Az erödök menüpont alatt van néhány kép, van még, próbáltam a képek közé feltölteni, de nem találtam olyan funkcót, hogy feltöltés.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 20:40 #47036

  • Nashorn
HunBütyök írta:
koi írta:
Már megint elkanyarodtunk...Mi az,rossz a kormány?


A mrális dolgok, a személyzeti összetétel, a mentalitás csodafegyver kérem szépen. Nagyon fontos tényező. Úgyhogy nem off...


Nem sokat tudok a pontos adatokról,mármint az Olasz Gyarmati-ról.

Ami ide vágó rész:
Észak-afrikai hadszíntéren az olasz haderők 1940 nyarán számszerű fölényben voltak a britekkel szemben, Mussolini hosszasan habozott, mielőtt utasítást adott az offenzíva megkezdésére.
1940-ben Olaszország kelet-afrikai gyarmatairól kiindulva kísérletet tett a brit gyarmatok elfoglalására.
Egy rövid időre megszállta Brit Szomáliföldet ami az olasz hadsereg egyetlen olyan győzelme volt a II. világháborúban, ahol a németek nem segítették.

A háború kezdetén 90 000 olasz és 200 000 velük szövetséges bennszülött katona állomásozott.
Graziani tábornok hadereje szeptember 13-án lépte át a líbiai-egyiptomi határt. Az angolok visszavonultak, és csupán utóvédharcokra szorítkoztak, így az olaszok szeptember 16-ára elérték Sidi el Baranit.
Októberben az angol erők kiegészültek a 7. páncélos hadosztállyal-
1941. február 11-én ismét elérték a líbiai határt.
Mussolini, hogy megvédje Líbiát, kénytelen volt elfogadni a már korábban felajánlott német segítséget. A Német Afrika-hadtest parancsnokává Erwin Rommel altábornagyot nevezték ki.
Ezzel a rosszul felszerelt és gyenge harci szellemű olasz csapatokat jól felszerelt, hatékony német erők egészítették ki.

1940-ben Olaszország kelet-afrikai gyarmatairól kiindulva kísérletet tett a brit gyarmatok elfoglalására.
Egy rövid időre megszállta Brit Szomáliföldet.ami az olasz hadsereg egyetlen olyan győzelme volt a II. világháborúban, ahol a németek nem segítették.

A háború kezdetén 90 000 olasz és 200 000 velük szövetséges bennszülött katona állomásozott Olasz Kelet-Afrika területén.<br><br>Szerkesztette: Nashorn, Időpont: 2010-11-11 21:42
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 20:43 #47037

  • HunBütyök
De én nem erre voltam kíváncsi... Oroszországi Olasz Expedíciós Hadseregről kérdeztem. Akik mamma miázva futottak a T-34-esek elől...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 20:45 #47038

  • Nashorn
De előbb ezt is ismerni kell,mert ok-okazati alapon megy a dolog!
Ez meghatározta az Orosz Olaszt csapatok tetteit!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 20:50 #47040

  • HunBütyök
Kifejtenéd? Nem értem... Nekem is még kezdőszinten van az olasz csapatokról való ismeretem, ezért kérdezem.

Szovjetunióban más alakulatk harcoltak, más felszerléssel, más kiképzéssel.

Amúgy a líbiai gyarmati katonák kiválóan harcoltak a tengelyhatalmak oldalán a sivatagban.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 21:07 #47041

  • Nashorn
Ezt egy könyvből gépeltem be...egy magyar utászszázad parancsnoka írja a naplójába:

Castelloni ezredes eképpen beszél a Don menti helyzetről:

- Ah! I tedeschi! Questi cani! (A! A németek! Ezek a kutyák!)
- Idegesen tett néhány lépést ide-oda, aztán folytatta: - A németek csak agyonhajszoltak, kihasználtak bennünket! Erőszakos, durva népség! Csak önmagukat tekintik embernek, másokkal úgy bánnak, mint a kutyákkal! Elegünk volt belőlük! Menjenek a pokolba!

Meg elegünk volt ebből az istenverte orosz télből is! Pár pillanat múlva, miközben én arra gondoltam, hogy egymásra találtunk a németek magatartásának minősítését illetően, lehiggadva, ismét mosolyogva beszélt tovább: - Tehát mi a kívánsága, signor tenente? Szívesen segítünk, ha tudunk.

Ez többet mond a nyers adatoknál...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 21:18 #47045

  • HunBütyök
Hát, gyakorlatilag ez minden ember szájából elhangozhatott volna ott és akkor.

Semmi extra...

Ráadásul a magyar utászszázad parancsnoka is úgy írja, hogy közös nevezőre jutottak a németek minősítése közben. Hol ebben a difi? Ez azt támasztja amit írtam inkább..

Amúgy szegény németeknek is elegük volt a télből, nem kicsit. Szerencsétlenek tudták, hogy addig harcolni amig élnek sokkal jobb mint élni és fogságba kerülni a szovjeteknél. Ennek köszönhető főként a németek \&quot;bátorsága\&quot;. Nem hazaszeretetből harcoltak szegények ínuk szakadtáig, hanem azért mert németek voltak, és ők sajnos a szovjetek szemében nem voltak emberek. Ahogy a szovjetek sem voltak azok a németek szemében.
Mi, szövetségesk meg naívak voltunk kicsit. Túlontúl bíztunk a németekben, de hiába.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-11-11 22:20
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 21:32 #47047

  • Nashorn
16-17 ezer fő lehetett az Olasz hadtestben.
1600 lehet a tülélők száma,ha jól emlékszem,bár rég olvasgattam a témáról!Elő kell bányásznom a könyveimet,fel kell frissítenem az infókat!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 11 22:20 #47055

  • HunBütyök
Én olyan 62000-ről tudok, már ami csak az Olasz oroszországi Expdíciós hadtest volt...

Később a jdlenlétt bőívtették és az Olasz oroszországi Hadseregm, másnéven 8. olasz hadsereg már kb. 235 000 embert vonultatott fel.
Ez a 8. hadsereg tulajdonképpen egy jócskán kibővített Expedíciós hadtest volt. Magyarán ebbe a 8. olasz hadseregbe tartozott később a hjadtest.

Tehát összesen 235 000 emberről beszélhetünk.

Végül is majdnem annyi amit Te írtál... Te 16-17 ezret én meg 62000-et.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 12 07:07 #47073

  • Nashorn
Hé-hé...én csak a II. alpini hadtestről írtam,nem az egész 8. olasz hadseregről.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 12 12:36 #47089

koi írta:
Lol,csak most látom,hogy Desszant hsz.-ban lehagyta cserpakszabit.



Ebbe most inkább ne menjünk bele;)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 12 12:59 #47094

Nem nagy dolog,ettől még egy ember lehet okosabb a másiknál.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla