Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Észak-Afrika

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 nov. 13 07:07 #47270

  • HunBütyök
Oké, akor Te a 2. Alpini hadtestről írtál, de én a az Ororzosrzsági Expedíciós Olasz Hadtestet kérdeztem.
Később ezekhez társult az amiről te írtál és még jónéhány alakulat és abból lett a 8. hadsereg.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 dec. 06 19:24 #49911

Meséljetek már akkor a madagaszkári harcokról, meg a híres nemes 1. madagaszkári vegyesfelvágott ezredről... A második madagaszkári ezred is vegyes volt, vagy tiszta?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 dec. 06 19:50 #49913

  • HunBütyök
Most ebben mi a vicces?

A második világháború nem amcsi-japán vagy Német vs szovjet meccs volt... VILÁGHÁBORÚ!!!!!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 dec. 06 20:15 #49914

  • HunBütyök
Madagaszkári ütközetben japánok és Vichy franciák harcoltak a birti nemzetközösségiek ellen.

A lényeg az egészben az volt, hogy a japánok kacsintgattak erre a kis szigetre, ahol Julien és alattvalói énekelnek ().

na de a britek ezt nem nézték jó szemmel ezért is indították meg a \"Szigorú Hadműveletet\" (Operation Ironclad)

Japánok haditengerszettel vettek részt a harcokban. Nevezetesen tengeralattjárókkal.

A Vichy franciák francia, madagaszkári és néhány szenegáli katonával voltak együtt.

Nehéz fegyverzetről Vichy oldalon nemnagyon tudok, de eddgi forrásaim szerint Madagaszkár középső harci zóónájában volt felállítva egy üteg 65 mm-es mle. 1906 hegyi ágyú, továbbá a partvédelemnél volt pár duplacsövű Hochkiss mle. 30 nehézgéppuska.

Egy darab gépseített felderítő részleg szolgált még itt 4 kerekű Laffly V15R terepjárókkal

Volt egy utászszázad akik a szövetséges előrenyomulást úgy igyekeztek megállítani, hogy az üsvényeken úttorlaszokat alakítottak ki.

Csak egy darab Madagaszkári Vegyes Ezred volt összsen a francia hadseregben. Madagaszkár különböző részein ennek az ezrednek kisebb alegységei szolgáltak megbontva. Század és zászlóalj és szakasz szinten is akár, amolyan helyőrségi jelleggel.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 dec. 06 20:19 #49916

  • HunBütyök
Amúgy, irán lerohanásához hasonlóan stratégiai szempontból is a világháború egyik legfontosabb ütközete volt. na és nagyon kemény is. A legtöbb embert a asok baci és vírus ölte meg.

A britek egyik hibája volt a védőoltás hiány. Az ott élő franciák és bennszülöttek előnyt élveztek. A vihy erők 150 embert vesztettek és kb 500 sebesült meg.
A britek és barátaik 100 embert vesztettek harcban, párszáz megsérült viszont többszázan bacitól lettek megoffolva.

Ja amúgy ahogy jobban beleásom magam a dolgokba egyre több érdekességről tudok... nagyon élvezem. Sajnos könyvek erről sincsenek, ahogy Iránról sem. <br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-12-06 21:20
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 jan. 30 15:50 #52045

  • banditos
Am Észak-Afrikánál Az Olaszok 600000 fős sereggel támadtak 45 fős angol seregre és az angolok kivédekezték.Az olaszokból 200000 fő maradt!!!!!!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 jan. 30 17:01 #52047

  • Com. Hakapeszi
Szerintem nem volt az 300 ezer se, tudván, hogy az olasz csapatok jó része Görögországban tevékenykedett.
Az afrikában levő csapatok összlétszáma (beleértve a Kelet-afrikai gyarmatokat) se érte el a 600 ezret szerintem. Az Észak-Afrikai támadásban úgy 220-250 ezren vettek részt most így pontosan nem tudom, kelet-afrikai csapatok létszáma meg szintén kb. 230 ezer fő volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 jan. 30 18:05 #52051

Szerintem Hakapeszinek van igaza.<br><br>Szerkesztette: 101.Légideszant, Időpont: 2011-01-30 19:05
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 01 15:34 #52161

  • banditos
Meglehet úgyanis én is mostanában mást olvastam.Ha Rommel egy sereggel megy Afrikába akkor biztos győztesként jönnek ki Afrikából
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 01 17:53 #52171

De nem így volt.Mivel vesztett.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 01 18:37 #52177

  • Gipszj
banditos írta:
Meglehet úgyanis én is mostanában mást olvastam.Ha Rommel egy sereggel megy Afrikába akkor biztos győztesként jönnek ki Afrikából

Egy sereggel ment, úgy hívták Africacorps (ha jól írom)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 01 18:49 #52180

  • Számvéber Norbert
Gipszj írta:
banditos írta:
Meglehet úgyanis én is mostanában mást olvastam.Ha Rommel egy sereggel megy Afrikába akkor biztos győztesként jönnek ki Afrikából

Egy sereggel ment, úgy hívták Africacorps (ha jól írom)


Afrika Korps. Ez egy hadtest volt. Ám Rommel nem sokáig volt ennek a parancsnoka.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 01 19:24 #52185

  • Gipszj
Köszönöm a javítást, gyanús volt, hogy rosszul írom. Az viszont nem volt kikötve, hogy mit nevezünk seregnek, úgy értelmeztem, hogy nagyobb katonai egység.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 15:48 #52284

Afrikában a tengelycsapatok igazán nagy problémája az utánpótlás megoldatlansága volt, még azt a 2-3 német hadosztályt sem tudták rendesen ellátni hadianyaggal, így a számuk növelése csak fokozta volna a gondokat.
Málta végleges kikapcsolása és a folyamatos szállítások megszervezése után lehetett volna csak a további erősítéseken gondolkodni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 19:57 #52318

karoton írta:
Afrikában a tengelycsapatok igazán nagy problémája az utánpótlás megoldatlansága volt, még azt a 2-3 német hadosztályt sem tudták rendesen ellátni hadianyaggal, így a számuk növelése csak fokozta volna a gondokat.
Málta végleges kikapcsolása és a folyamatos szállítások megszervezése után lehetett volna csak a további erősítéseken gondolkodni.



A hosszú utánpótlási vonalak Máltának voltak köszönhetőek. Azonban, ha a szigetet ténylegesen sikerült volna \&quot;kikapcsolni\&quot;, akkor sem mehettek biztosra az olasz konvojok, mivel erős volt az angol tengeralattjáró-tevékenység.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.29 másodperc
Joomla templates by a4joomla