Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Észak-Afrika

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 20:13 #52321

  • Bazooka Joe
Angol tengeralattjárók a Földközi-tengeren? Ez nekem új.

Na és mi a helyzet Krétával? Miután azt 1941. jún. 7-én elfoglalták a németek, miért nem onnan szállítottak utánpótlást az Észak-Afrikában harcoló tengelyhatalmi erőknek?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 20:23 #52324

  • Számvéber Norbert
Bazooka Joe írta:
Angol tengeralattjárók a Földközi-tengeren? Ez nekem új.


Itt nézz körül:

home.cogeco.ca/~gchalcraft/sm/losses.html
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 20:46 #52326

  • HunBütyök
Én is olvastam a tengeralattjárókról a földközi tengeren. Igaz csak érintőlegesen és én is csodálkoztam nagyokat.

Tényleg, igaz az hogy a németek és az olaszok egyik baklövése a helytelen higiénés körülmények biztosítása volt? Láttam National geographicon. Hajcihő is mesélte. De kíváncsi vagyok, Norbi mit szól ehhez. Az angoloknak ki skompakt hordozható kakidobozuk volt, a németek meg csak pottyantottak. És rengeteg kórokozó terjedt el. Gyakorlatilag maguk ellen használtak biológiai fegyvert.

Mondjuk én kételkedem ebben, mert ne lehettek annyira fejletlenek orvostudományilag hogy ennek a veszélyeire ne tértek volna ki.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 20:51 #52328

  • HunBütyök
Hú és jut eszembe. Mit fogyasztottak Afrikában a hadsereg tagjai? Gondolom a nagy meleg miatt húst nemnagyon lehetett tárolni. (legyek, nagy meleg, semmi hűtőkocsi stb)

Erről sehol sem hallani sajnos, hogy mit ettek a katonák. Pedig ahogy szoktam mondani, ha üres a pocak akkor nincsen háború.
Ja meg hát a vízkérdés. Volt vízszállító jármű, vagy mindenki magának vitte a kis kulacsát amig nem találtak egy oázist?
Most nem csak a németekre gondolok, hanem mindenkire aki ott harcolt.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2011-02-03 21:52
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 20:59 #52329

  • HunBütyök
Amúgy azt tudom, hogy az olaszok azok fogyasztotak tésztát. Kiszáírtva az eláll sokáig (gondoljunk csak a cérnametéltre, amit nagymamáink a kredenc tetején tartottak akár egy hétig is). Az angolok volt hogy zsákmányoltak egy rakás tésztát az olaszoktól. Jobban örültek neki mint egy olasz harckocsinak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 21:00 #52330

  • Gipszj
Bazooka Joe írta:
Angol tengeralattjárók a Földközi-tengeren? Ez nekem új.

Na és mi a helyzet Krétával? Miután azt 1941. jún. 7-én elfoglalták a németek, miért nem onnan szállítottak utánpótlást az Észak-Afrikában harcoló tengelyhatalmi erőknek?

Feltehetőleg azért nem, mert sokkal messzebb van Afrikától mint Szicília és már oda is hajón vagy repülőn kell szállítani, ellenséges, bár megszállt országokon keresztül kell végig szállítani, mert Krétával szemben nem olasz gyarmat volt, rövid ideig volt csak a tengely fennhatósága alatt. Vagy másért(is).
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 21:25 #52333

  • Bazooka Joe
A tengelyhatalmak ugye El Alamein-ig visszanyomták a szövetségeseket, ehhez a területhez pedig Kréta lényegesebben közelebb van mint Szicília. Ezért lett volna szerintem racionálisabb megoldás, ha onnan szállítanak.

A tengelyhatalmak utánpótlási vonalai túl hosszúak voltak. Sok időbe telt mire eljutott a szállítmány (ha egyáltalán eljutott) a rendeltetési helyére.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 21:37 #52335

  • HunBütyök
Na de mit ettek arrafelé?

Joe, te sem olvastál erről? Csak azért kérdem, mert sok könyved van, hátha valahol említik ezt.

Az én afrikás könyveimben sajnos nincsen leírv aegyikben sem. Csak azt tudom mikkel hacoltak, meg melyik alakulat merre mászkált, mit csinált meg ilyesmik.

De azt az összes író elfelejti leírni, hogy honnan a csudából szereztek vizet a harcoló felek, mit ettek... Víz és kaja nélkül max egy hétig tartott volna az Afrikai hadjárat. Utána kiszáradás. Az éhhalálig el sem jutottak volna, mert a szomjhalál megölte volna addigra őket.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2011-02-03 22:40
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 21:51 #52336

  • Bazooka Joe
Kérdezd Bear Grylls-t!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 21:58 #52337

  • Bazooka Joe
Amit megtudtam az az, hogy:

Tripolitániában, Egyiptom NY-i részén, és Kirenaikábnan gyakoribbak voltak az ivóvízlelőhelyek, mint másutt.

Emiatt a szembenálló felek ritkán távolodtak el a tengerparttól 100 km-nél délebbre.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 03 22:50 #52340

Bazooka Joe írta:
Kérdezd Bear Grylls-t!


Kétlem hogy teveszarból kifacsart húgylé volt a mindennapi menü Rommeléknél.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 06:02 #52347

  • HunBütyök
De minden bizonnyal éjjel tutira fogtak gyíkokat, ilyen-olyan állatkákat amiket megettek. Arrafelé ezek normál kajának számítanak, mint nálunk a csirke. A helyzet az hogy a hadtáp biztosan nem volt olyan kiszámítható mint a Villámháború idején. Meséltem ugye az olasz tésztát. Na most itáliában hajóra raktak egy rakománnyi lisztet. Az mire leért oda az angol flottán keresztül manőverezve, a Sunderlandeket legépágyúzva az égről, kirakodták Tuniszban, elvitték teherkocsikkal a tábori konyhára és megfőzték. Ez legalább 3 hétnyi út veszélyekkel tele. És csak a lisztet meséltem. Mondjuk 200000 ember tésztáját biztosítani nem volt egyszerű az tuti.

Na de szumma szummárum, tudok jókat kérdezni mi? Eddig senkinek nem jutott eszébe, aki a témáéval foglalkozik. Pedig az élelmezés az egyik legfontosabb dolog.
Talán Norbi majd ír nekem valamit, csak benne bízom.

Az eddigi hadtörténészek szerint étlen-szomjan harcolt éveken át Észak-Afrikában az a cirka 50 nemzet. (Azért írtam 50-et, mert az újoncok, kezdők, Földi Pál rajongók tévhiteivel ellentétben nem csak angolok, olaszok, németek harcoltak ott).

Bár már Joe elmesélte, hogy Egyiptom nyugaté részéből vitték a vizet. Az angolok vagy a németek? De amikor a németek Tunéziában voltak?

Na majd Norbi! Ne találgassunk ő majd meséli a tutit remélem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 07:41 #52353

  • Számvéber Norbert
HunBütyök írta:
De minden bizonnyal éjjel tutira fogtak gyíkokat, ilyen-olyan állatkákat amiket megettek. Arrafelé ezek normál kajának számítanak, mint nálunk a csirke. A helyzet az hogy a hadtáp biztosan nem volt olyan kiszámítható mint a Villámháború idején. Meséltem ugye az olasz tésztát. Na most itáliában hajóra raktak egy rakománnyi lisztet. Az mire leért oda az angol flottán keresztül manőverezve, a Sunderlandeket legépágyúzva az égről, kirakodták Tuniszban, elvitték teherkocsikkal a tábori konyhára és megfőzték. Ez legalább 3 hétnyi út veszélyekkel tele. És csak a lisztet meséltem. Mondjuk 200000 ember tésztáját biztosítani nem volt egyszerű az tuti.

Na de szumma szummárum, tudok jókat kérdezni mi? Eddig senkinek nem jutott eszébe, aki a témáéval foglalkozik. Pedig az élelmezés az egyik legfontosabb dolog.
Talán Norbi majd ír nekem valamit, csak benne bízom.

Az eddigi hadtörténészek szerint étlen-szomjan harcolt éveken át Észak-Afrikában az a cirka 50 nemzet. (Azért írtam 50-et, mert az újoncok, kezdők, Földi Pál rajongók tévhiteivel ellentétben nem csak angolok, olaszok, németek harcoltak ott).

Bár már Joe elmesélte, hogy Egyiptom nyugaté részéből vitték a vizet. Az angolok vagy a németek? De amikor a németek Tunéziában voltak?

Na majd Norbi! Ne találgassunk ő majd meséli a tutit remélem.


Kedves Bütyök!

Elég sokan írtak a témáról. Nem az ő hibájuk, hogy nem olvastad a műveiket. Pl. tisztán látszik, hogy még a \&quot;Páncélosok a sivatagban\&quot; című könyvbe sem néztél bele. Már a képek elég beszédesek...

Üdv
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 12:12 #52360

  • Gipszj
Bazooka Joe írta:
A tengelyhatalmak ugye El Alamein-ig visszanyomták a szövetségeseket, ehhez a területhez pedig Kréta lényegesebben közelebb van mint Szicília. Ezért lett volna szerintem racionálisabb megoldás, ha onnan szállítanak.

A tengelyhatalmak utánpótlási vonalai túl hosszúak voltak. Sok időbe telt mire eljutott a szállítmány (ha egyáltalán eljutott) a rendeltetési helyére.

Valószínűleg azért, mert Kréta El-Alameinnel van szemben, azon a környéken rövid ideig voltak a tengely csapatai, Kréta önmagában is messze van Görögországtól, onnan még egy annál is nagyobb távolság Afrika, Közel van viszont Alexandria a nagy brit támaszponttal. Viszont valószínüleg ez volt a legfontosabb, arrafelé nincs komolyabb kikötő, ahol ki lehet rakodni. Azt hiszem ez volt a döntő.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 12:12 #52361

  • Gipszj
Bazooka Joe írta:
A tengelyhatalmak ugye El Alamein-ig visszanyomták a szövetségeseket, ehhez a területhez pedig Kréta lényegesebben közelebb van mint Szicília. Ezért lett volna szerintem racionálisabb megoldás, ha onnan szállítanak.

A tengelyhatalmak utánpótlási vonalai túl hosszúak voltak. Sok időbe telt mire eljutott a szállítmány (ha egyáltalán eljutott) a rendeltetési helyére.

Valószínűleg azért, mert Kréta El-Alameinnel van szemben, azon a környéken rövid ideig voltak a tengely csapatai, Kréta önmagában is messze van Görögországtól, onnan még egy annál is nagyobb távolság Afrika, Közel van viszont Alexandria a nagy brit támaszponttal. Viszont valószínüleg ez volt a legfontosabb, arrafelé nincs komolyabb kikötő, ahol ki lehet rakodni. Azt hiszem ez volt a döntő.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla