Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Észak-Afrika

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 12:31 #52363

  • HunBütyök
Még nem vettem meg, de ami késik nem múlik.

Tényleg, kik írtak az élelmezésről? Pár tippet adhatnál, ha már olyan sokan írtak róla. Sajnos nekem egy sem akadt a kezembe ami ezzel foglalkozik.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 16:16 #52382

  • banditos
Az élelmezés az mindig a tengelyhatalmak nagy úgymond sorsfintora vMost egy példát mondva a Barbarossa-hadművelet.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 18:26 #52433

  • Bazooka Joe
portillo írta:
Kétlem hogy teveszarból kifacsart húgylé volt a mindennapi menü Rommeléknél.


Végszükség esetén...

Egyébként csodálkozom Bütyök, hogy nincs semmi infód az észak-afrikai hadszíntér hadtápjáról.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2011-02-04 19:30
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 19:40 #52459

Azért én sem hiszem,hogy minden trutyit megzabáltak volna az Afrika Korps tagjai.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 21:28 #52481

  • HunBütyök
Miért neked van Joe? Akko rvalamit mesélj már!

Amúgy ezen nem kell meglepődni, tényleg nincsen. Mondjuk én harcjárműveket szeretem elsősorban és a szállítójárműveket. Azt tudom mikor mivel harcolhattak, de hogy kik és merre azt nemnagyon. Pár dolog megragad bennem, vagy ha konkrétan érekel valami akkor azt megjegyzem, de pl. fogalmam sincs ki volt az ASfrika Korps vezetője Rommel után. Olvastam a nevét, de nem jut eszembe. Aki védekezett Tunéziában...na megvan, Arminnak hívták! (kb 2 perc gondolkodási idő kellett hogy eszembne jusson).
De fogalmam sincs mikor volt az első és második El-Alameini csata. Azt tudom hogy 1942-ben, de hónap és nap a necces. De a második El-Alameini csatában már voltak M7 Priestek! És azt is tudom, hogy az első El-Alameini csata előtt volt Bir Hakiem ami 1942 május 26-június 11. Tehát az első El-Alameini csata ezután kellett legyen valamikor nyáron. A második El-Alameini csata meg valamikor ősszel kellett legyen, hiszen ha 1942 áprilisában kezdték el gyártani az M7 Priestet, azt csapatpróbáknak kellett alávetni, hajóra rakni, elvinni Afrikába, kiképezni az angolokat arra hogy trudják kezelni jól, ez nem egy rövid folyamat, úgyhogy 1942 szeptembere előtt nem lehetett a második El-Alameini csata.

Végül is ennyi idő alatt megnézhettem volna neten mikor volt, de inkább betájoltam. Na de kíváncsi voltam mikor is volt. 1&amp;#8211;27 July 1942 az első a Wikipedia szerint, és 23 October-5 November 1942 a második a wikipedia szerint. Tehát tudásom nem hagyott cserben.


Amúgy a híres dátumokkal méginkább bajban vagyok. Fogalmam sincs mikor volt a jaltai konferencia és a teheráni. Egy kép ugrik be róla amin a három jómadár üldögél.

De tudom fejből mikor volt a Damaszkuszi csata (1941 június 18-21).


Na de egy szó mint száz, le vagytok ejtve, majd rákeresek mit ettek a katonák a sivatagban! Ha nem akartok ne válaszoljatok!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 04 23:07 #52499

Egy jelenetre emlékszem egy észak-afrikai harcokról szóló dok. filmből, amikor a felforrósodott harckocsin tükörtojást süt a legénysége, tehát tojást biztos fogyasztottak
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 05 06:20 #52501

  • HunBütyök
Én is emlékszem erre de ezt kétlem hogy a hadtáp része volt. Ugyanis a tojás nemnagyon tárolható 20 fok feletti hőmérsékleten. (egyszerűen megzápul)

Valószínóűleg amnit ott ette a harckocsin sütve az valamilyen helyi madár produktuma lehetett. Úgyhogy a hadtáp nem tartalmazhatott tojást.
A melegben tartott tojás fehérjéi fertőzés nélkül is bomlásnak indulnak, a fehérjéből fölszabaduló kénhidrogén adja a záptojás szagát.
A kérdés azonban nyitott: vagy valami helyi népvsoporttól vehették vagy valamelyik város piacán. Ugyanis ne úg ymegy, hogy sétálok a sivatagban és egy kőszikla repedésében lévő fészekből ellopom a tojást. Ugyanis oké, a tyúktojás szalmonella kockázata relatíve kicsi, de egy ismeretlen madár ismeretlen tojása az kétséges.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 05 06:35 #52503

  • HunBütyök
Na találtam pár mondatot a vízellátóhálózatról.

Sajnos egyelőre csak a DAK részéről de ami késik nem múlik.

De g*ci leszek és nem írok róla semmit, ahogy Ti sem írtatok. Akit érdekel keressen rá...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 05 06:44 #52504

  • HunBütyök
Na további információkat szereztem a lehetséges táplálékról. Vitaminhiány tömegesen jelentkezett a németeknél. Tehát gyümölcsök, zöldségek kilőve.
Igazából a felvetés hogy az Afrikakorps tagjai nem ettek meg mindeféle trutyit (ezt nem tudom már ki írta itt afórumban) valószínóűleg sántít, mert szerencsétlenek azt ették amit találtak.
Olvastam egy Afrika Korps veterán interjúját. Ha sikerült szerezniük élelmet az angoloktól annak nagyon örültek. Szerették aza ngolok kajáját. De amikor fogságba estek akkor az angol fogolytábiorból megszöktek mert az angoloknál sem volt sok kaja, főleg nem a fogolytáborok részére. Tehát az angolok finom kajákat ettek, de keveset.
A veterán elmondása szerint azért szöktek meg az angoloktól hogy amerikai fogságba kerüljenek. Náluk bőségesen volt minden még a fogylok számára is.
Cigitől a WC papíron át a konzervig.
Na majd ha még találok érdekességet, írok róla.

Vagyis dehogy írok, g*ci vagyok!<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2011-02-05 07:46
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 05 07:43 #52516

  • Gipszj
Tadeus Rolsky írta Fehér sas kék mezőben című könyvében, hogy amikor É-Afrikában harcolt (de nyilván máskor is) amikor már nagyon ki voltak éhezve valami ehetőre akkor valaki elment repülővel pótalkatrészért és hozott enni-innivalót. Sörből max. 2dl jutott egy embernek, illetve leírja, hogy hogyan cseréli el az egyenruhája egy részét egy arabbal hat tojásra. Egyébként a sivatag nagy része nem teljesen lakatlan, ha megáll az ember -akár a közepén is- negyed órán belül körülveszik a helyi szakértők.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 05 16:36 #52569

  • banditos
Tadeus Rolsky írta Fehér sas kék mezőben című könyvében, hogy amikor É-Afrikában harcolt (de nyilván máskor is) amikor már nagyon ki voltak éhezve valami ehetőre akkor valaki elment repülővel pótalkatrészért és hozott enni-innivalót. Sörből max. 2dl jutott egy embernek, illetve leírja, hogy hogyan cseréli el az egyenruhája egy részét egy arabbal hat tojásra. Egyébként a sivatag nagy része nem teljesen lakatlan, ha megáll az ember -akár a közepén is- negyed órán belül körülveszik a helyi szakértők..................................

Ez mind igaz !
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 05 17:35 #52589

  • koi
Idézet is van,de inkább hallgatok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 05 20:05 #52640

Gipszj írta:
Tadeus Rolsky írta Fehér sas kék mezőben című könyvében, hogy amikor É-Afrikában harcolt (de nyilván máskor is) amikor már nagyon ki voltak éhezve valami ehetőre akkor valaki elment repülővel pótalkatrészért és hozott enni-innivalót. Sörből max. 2dl jutott egy embernek, illetve leírja, hogy hogyan cseréli el az egyenruhája egy részét egy arabbal hat tojásra. Egyébként a sivatag nagy része nem teljesen lakatlan, ha megáll az ember -akár a közepén is- negyed órán belül körülveszik a helyi szakértők.


OFF: Az egy nagyon jó könyv, az egyik kedvenc háborús regényem!emlékiratom (kinek hogy tetszik.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 06 12:01 #52659

  • banditos
nekem a rommel életéről szóló könyben lévő szöveg jut eszembe mindig az utánpótlásról
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 feb. 06 12:03 #52660

  • Gipszj
nemecsek ernő
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.20 másodperc
Joomla templates by a4joomla