Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Észak-Afrika

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 18 13:24 #54697

banditos írta:
Olvastam és a papám is mondta aki szolgált a Don-kanyarnál.Volt L/56-os löveg csak nagyon hamar leszerelték


Ez még mindig nem forrás, bocsáss meg. Viszont találtam még egy L/56-os löveget, de az egy 2 cm-es gépágyú volt, a Pz. II. korai szériáján használták, nem 56mm-es. A többi állításomat továbbra is fenntartom.

Írásos Forrást tudsz mutatni? Nem bántásból, de engem is érdekelne a dolog. (Bocsáss meg, de a visszaemlékezések sokszor nagyon pontatlanok, 70 év távlatából nem emlékszik mindenre pontosan az ember.)
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 18 14:16 #54701

  • Számvéber Norbert
Jagdpanther írta:
banditos írta:
Olvastam és a papám is mondta aki szolgált a Don-kanyarnál.Volt L/56-os löveg csak nagyon hamar leszerelték


Ez még mindig nem forrás, bocsáss meg. Viszont találtam még egy L/56-os löveget, de az egy 2 cm-es gépágyú volt, a Pz. II. korai szériáján használták, nem 56mm-es. A többi állításomat továbbra is fenntartom.

Írásos Forrást tudsz mutatni? Nem bántásból, de engem is érdekelne a dolog. (Bocsáss meg, de a visszaemlékezések sokszor nagyon pontatlanok, 70 év távlatából nem emlékszik mindenre pontosan az ember.)


A német 2 cm-es gépágyú L/55-ös volt, nem L/56-os. Német 56 mm-es harckocsiágyúról nem tudok.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 18 14:19 #54702

Számvéber Norbert írta:
Jagdpanther írta:
banditos írta:
Olvastam és a papám is mondta aki szolgált a Don-kanyarnál.Volt L/56-os löveg csak nagyon hamar leszerelték


Ez még mindig nem forrás, bocsáss meg. Viszont találtam még egy L/56-os löveget, de az egy 2 cm-es gépágyú volt, a Pz. II. korai szériáján használták, nem 56mm-es. A többi állításomat továbbra is fenntartom.

Írásos Forrást tudsz mutatni? Nem bántásból, de engem is érdekelne a dolog. (Bocsáss meg, de a visszaemlékezések sokszor nagyon pontatlanok, 70 év távlatából nem emlékszik mindenre pontosan az ember.)


A német 2 cm-es gépágyú L/55-ös volt, nem L/56-os. Német 56 mm-es harckocsiágyúról nem tudok.



Igen, ezt tudom, de találtam egy ilyet: A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Vagy ezt valaki elszúrta?

És maga a történet?
(...) a T-26-os ami 147 lövést bírt ki,tudósok szerint L/56-os 56mm-es Pz.Kpfw. IV. tanktól származtak valamint Panzer III-asoktól(Pz.Kpfw.III.Ausf.J).
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 18 16:01 #54704

  • banditos
Bocs,nem t-26-os hanem t-35-ös volt csak én szúrtam el
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 18 18:52 #54713

  • Számvéber Norbert
Makettező prospektus, mint forrás? Na, neeee...


Jagdpanther írta:
Számvéber Norbert írta:
Jagdpanther írta:
banditos írta:
Olvastam és a papám is mondta aki szolgált a Don-kanyarnál.Volt L/56-os löveg csak nagyon hamar leszerelték


Ez még mindig nem forrás, bocsáss meg. Viszont találtam még egy L/56-os löveget, de az egy 2 cm-es gépágyú volt, a Pz. II. korai szériáján használták, nem 56mm-es. A többi állításomat továbbra is fenntartom.

Írásos Forrást tudsz mutatni? Nem bántásból, de engem is érdekelne a dolog. (Bocsáss meg, de a visszaemlékezések sokszor nagyon pontatlanok, 70 év távlatából nem emlékszik mindenre pontosan az ember.)


A német 2 cm-es gépágyú L/55-ös volt, nem L/56-os. Német 56 mm-es harckocsiágyúról nem tudok.



Igen, ezt tudom, de találtam egy ilyet: A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

Vagy ezt valaki elszúrta?

És maga a történet?
(...) a T-26-os ami 147 lövést bírt ki,tudósok szerint L/56-os 56mm-es Pz.Kpfw. IV. tanktól származtak valamint Panzer III-asoktól(Pz.Kpfw.III.Ausf.J).
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 18 20:08 #54718

  • HunBütyök
banditos írta:
Gipszj kijelentésére a legnagyobb példa az a T-26-os ami 147 lövést bírt ki,tudósok szerint L/56-os 56mm-es Pz.Kpfw. IV. tanktól származtak valamint Panzer III-asoktól(Pz.Kpfw.III.Ausf.J).


Nem tudom mit ittál, de adj belőle nekem is légyszi!

Húbasszus... korai harckicsik a specialitásom, de ezt követni sem bírom...

Kwk 30 és 38 az L/55-ös volt és 2 cm-es volt.
Kwk 36 volt L/56-os de az 8,8 cm-es volt.
A svéd Bofors gépágyú brit hajókra szerelt licensze is L/56-os volt, de az 4 cm-es volt, és 1942-es gyártmányú, sehogy sem tüzelhetett T-26-ra.


Több l/56-os nem jut eszembe. Panzer IV-esen meg 7.5 cm-es volt. L/24-es (ez a világháború talán legpontosabb ágyúja volt. Rövid csöve, és kicsi direkt lőtávja ellenére, nagyon jó találati aránnyal bírt), L/43-as és L/48-as volt rajtuk. L/56-os nem.


A T-26 ellen azonban a 2 cm-es KwK 30 vagy 38 is veszélyes volt. 147 lövést egy T-26-os max géppuskából bírt ki...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 18 20:11 #54719

  • HunBütyök
banditos írta:
Bocs,nem t-26-os hanem t-35-ös volt csak én szúrtam el


T-35 is maximum géppuskalövésből bírt ki 147 lövést. Túl sok volt a függőleges felület azon a monstrumon, és hatalmas céltábla volt. Ráadásul oldalról és hátulról papír volt. Egy Panzer II ha megsorozta akkor szépen kitetoválta a seggét neki.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 13:35 #54740

  • banditos
Lehet hogy én tévedek,de én így tudom.Tudom nem reális,sőt abszurd de az gondol mindenki amit akar!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 14:38 #54742

  • Zeki
Gondolhat... csak ha nem reális akkor az tényleg már csak gondolat, vagy elbambulás, -ámulás.... nem reális tény...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 15:44 #54745

  • Moscow
Mit gondoltok
Melyik félnek sikerült jobban hozzászoknia a sivataghoz?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 16:37 #54748

  • banditos
Brittek!Ha kell meg is tudom indokolni!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 17:43 #54757

  • HunBütyök
Hát szerintem csádiak, líbiaiak, berberek, marokkóiak, algírok, libanniak, palesztinok, héberek, irániak... mivel ott laktak.

Utánuk a gyarmatokon edződött alakulatok, a britek, francia gyarmatiak, olasz gyarmatiak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 18:11 #54761

  • Moscow
banditos írta:
Brittek!Ha kell meg is tudom indokolni!

Én kíváncsi vagyokrá<br><br>Szerkesztette: Moscow, Időpont: 2011-03-19 19:11
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 18:14 #54762

  • Moscow
HunBütyök írta:
Hát szerintem csádiak, líbiaiak, berberek, marokkóiak, algírok, libanniak, palesztinok, héberek, irániak... mivel ott laktak.

Utánuk a gyarmatokon edződött alakulatok, a britek, francia gyarmatiak, olasz gyarmatiak.

Akkor hogy hogy a németek itt is sokáig verhetelenek voltat?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2011 már. 19 18:20 #54763

  • Zeki
Mert volt egy zseniális parancsnokuk és a brit vezetés instabilis volt a sivatagba.... de csak egy darabig....
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.30 másodperc
Joomla templates by a4joomla