Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Észak-Afrika

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 24 14:46 #40232

  • Roland
Hajcihő írta:
HunBütyök írta:
Hajcihő írta:
Roland írta:
Zeki írta:
Cum Deo pro patria et libertate!


A hazáért és a szabadságért igen! A nagyhatalmak kedvéért nem!


Pompás! Ha így működne, még igazad is lenne. Csak ez éppen demagógia, és populizmus.

Úgy frankón érdemes volna némi politikatörténeti, és politológiai ismeretekre szert tenned (meg sokaknak másoknak is).


Tanultam fősulin ilyeneket, de az csak tananyag, és a tananyag mindig az adott regnáló hatalmat szolgálja.

OFF befejezve, innentől csak Észak-Afrikai hadszíntérről vagyok hajlandó beszélni.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-08-24 07:28


Ha nektek szabad offolni, hát nekem is.

Szarok az ideológiádra, és mindenkiére. Így a fősulikéra is. A tananyag és a tudomány sokszor elválik egymástól.
Én a tudományról beszélek.
ha pedig bárki, akár a regnáló állam, akár egy-sok ideológiailag eltorzult töketlen szembe megy a tényekkel, azt - gondolkodó emberként (akik sajnos kevesen vagyunk) - kikérem magamnak.
A populista, ideologikus, demagóg beszólásokkal a Kurucinfóra, vagy valamelyik pártoldalra kell menni.

Ott szabad, sőt kötelező hülyeségeket beszélni.

Off vége.


Én még nem szóltam hozzá ehhez az eszmecseréhez, tehát úgy vélem, hogy egyszer én is megengedhetem magamnak anélkül hogy kitörölnék.

Először is mi a baj a populizmussal? A gazdasági és a politikai intézmények a népet illetik meg és nem az elitet!
És demagóg? A francokat. A republikánus kapitalisták azok, akik folyton a népet kábítják és embertömegeket lázítanak!

Részemről is ennyi.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 24 15:18 #40234

HunBütyök írta:
Orvos volt a lüke liba? A keszthelyi kórház keres orvosokat mindig. Jöhetett volna ide szívesen... Közelebb lett volna, mint Afganisztán.


Ja. Az ötödéért.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 24 15:20 #40235

Roland írta:
Hajcihő írta:
HunBütyök írta:
Hajcihő írta:
Roland írta:
Zeki írta:
Cum Deo pro patria et libertate!


A hazáért és a szabadságért igen! A nagyhatalmak kedvéért nem!


Pompás! Ha így működne, még igazad is lenne. Csak ez éppen demagógia, és populizmus.

Úgy frankón érdemes volna némi politikatörténeti, és politológiai ismeretekre szert tenned (meg sokaknak másoknak is).


Tanultam fősulin ilyeneket, de az csak tananyag, és a tananyag mindig az adott regnáló hatalmat szolgálja.

OFF befejezve, innentől csak Észak-Afrikai hadszíntérről vagyok hajlandó beszélni.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-08-24 07:28


Ha nektek szabad offolni, hát nekem is.

Szarok az ideológiádra, és mindenkiére. Így a fősulikéra is. A tananyag és a tudomány sokszor elválik egymástól.
Én a tudományról beszélek.
ha pedig bárki, akár a regnáló állam, akár egy-sok ideológiailag eltorzult töketlen szembe megy a tényekkel, azt - gondolkodó emberként (akik sajnos kevesen vagyunk) - kikérem magamnak.
A populista, ideologikus, demagóg beszólásokkal a Kurucinfóra, vagy valamelyik pártoldalra kell menni.

Ott szabad, sőt kötelező hülyeségeket beszélni.

Off vége.


Én még nem szóltam hozzá ehhez az eszmecseréhez, tehát úgy vélem, hogy egyszer én is megengedhetem magamnak anélkül hogy kitörölnék.

Először is mi a baj a populizmussal? A gazdasági és a politikai intézmények a népet illetik meg és nem az elitet!
És demagóg? A francokat. A republikánus kapitalisták azok, akik folyton a népet kábítják és embertömegeket lázítanak!

Részemről is ennyi.


Ez is szép csak így nem igaz. A populizmussal az a baj, hogy valótlan, éppen úgy mint a demagógia.

És minden ideológia sajátja. Na ez a gond.
Akármilyen oldali.
Nem gondolkodó embereknek, hanem az etethető tömegeknek való.
Jó étvágyat!<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-08-24 17:21
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 24 15:23 #40236

  • Zeki
Kérném, hogy térjetek vissza a témához. A mostani Zeki már racionálisan dönt, de ez a beszélgetés lényegesen eltért a témától.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 24 16:55 #40239

  • Roland
Zeki írta:
Kérném, hogy térjetek vissza a témához. A mostani Zeki már racionálisan dönt, de ez a beszélgetés lényegesen eltért a témától.


Oké! Térjünk vissza.
Észak-Afrikában meghatározó szerepet játszottak a tobruki ütközetek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 24 17:00 #40240

  • Roland
Ausztrál katonák Tobruknál: A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 24 18:12 #40242

  • Zeki
Csak egy német tarack lövése kell és 5/5 lenne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 25 08:04 #40255

  • Roland
Zeki írta:
Csak egy német tarack lövése kell és 5/5 lenne.


Tarack? Egy puskából kilőhető gránát is megtenné. A hatás ugyan az lenne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 25 12:59 #40261

  • Zeki
Azok nem jók, elég kiszámíthatatlan a forgási dinamizmusuk.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 25 13:08 #40262

Hello!
Tudom, hogy offoltátok ezt a témakört, lehet, hogy meghargudotk, de még egy kérdés erejéig legyen szó az afganisztáni veszteségről.
Én a gimnáziumban, ahova járok, az iskolaújság szerkesztője vagyok. Szeretném az iskolámat felvilágosítani erről a témáról, és egy kis \&quot;emlékezés\&quot; cikket írni az eddig elesettekről. Kérem, aki tud forrásokat adni, küldje el!
Köszönöm!
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 25 13:14 #40263

  • Zeki
OFF.
Felcsapod valamelyik televíziós csatorna portálját és a hírek résznél megnézheted. A CNN-en is van róla anyag, olvastam, akár onnan is lehet használni.
OFF. vége
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 25 14:22 #40266

  • Roland
Jobban belegondolva az ausztrál katonáknak egész hazai pálya lehetett Észak-Afrika.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 25 14:24 #40267

  • HunBütyök
Roland írta:
Zeki írta:
Csak egy német tarack lövése kell és 5/5 lenne.


Tarack? Egy puskából kilőhető gránát is megtenné. A hatás ugyan az lenne.


A puskagránátok helységharcban még hazsnálhatónak bizonyultak, de afrikába nemnagyon. A világháború egismertebb páncéltörőjét a brit No.68 puskagránátot is 1941-ben leselejtezték, csak elvétve maradt belől epár darab. Pont azért mert pontatlan violt, kicsi volt a lőtávja.
A világháború leghírsebb puskagránátja, ami nem páncéltörő volt, a francia tromblon VB is bár kiváló volt, a németek már 1940 után nemnagyon foglalkoztak vele. Pedig a a legjobb volt a maga nemében.

Itt az ausztrál 5 emberkének van szeme és puskája, ha meg akarnád közelítni őket, hogy puskagránáttal odasúzz nkik, valószínűleg az első ké tlépésnél szitává lőnek.
Bár ha kétpupú tevénk álcázod magad és eg ykis kaktuszt legelsz közben akkor talán közelükbe férhetnél. Bár akkor meg lehet azért lőnek le mert kaja kell nekik, vagy éppen elékötnének egy 25 fontos taracknak, hogy húzzad.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 25 14:26 #40268

  • HunBütyök
Roland írta:
Zeki írta:
Kérném, hogy térjetek vissza a témához. A mostani Zeki már racionálisan dönt, de ez a beszélgetés lényegesen eltért a témától.


Oké! Térjünk vissza.
Észak-Afrikában meghatározó szerepet játszottak a tobruki ütközetek.

Én kérdeztem előbb, a Vichy Francia erőkről. Tobruknál csak az 1941-es dolgok voltak meghatározóak, a későbbiek nem annyira.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Észak-Afrika 2010 aug. 25 14:27 #40269

  • Zeki
Ahogy mondod Bütyi.
Szóval puskagránáttal esélyed sem lett volna. Tevének öltözve is cinkes.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.24 másodperc
Joomla templates by a4joomla