Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Csendes-óceán

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 02 14:37 #50855

Panther írta:
Igen, ez így igaz. De ezt nem Roosevelt akarta így, az biztos. Hogy jó ötlet volt-e ez Japán részről, azt nehéz lenne megmondani. Lehet vitatkozni, mi lett volna, ha.. , de ennek nem sok értelme van.


Lehet vitatkozni, csak egy másik topicban;) !
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 05 14:25 #50903

  • Gipszj
cserpakszabi írta:
Roosevelt nagy árat fizetett annak érdekében, hogy beléphessen a II. világháborúba. Pearl Harbor tragédis volt számukra- csakúgy, mint egykoron a Lusitania.

Lusitania brit hajó volt, a Cunard-é, az 1301(?) áldozatból 128(?) volt amerikai.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-01-05 15:29
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 05 15:01 #50906

Igen, ezt nem írtam le. De a támadás és az ameeriaki polgárok elvesztése a világháborúba való belépésüket jelentette
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 05 15:46 #50910

  • Gipszj
Felmerült a háborúba való belépésük a Lusitania miatt, de az USA valójában két évvel később lépett a háborúba, ha jól tudom az elfogott Zimmermann távirat miatt, amiben Mexikót az USA megtámadására bíztatták és egyéb csintalanságok is voltak benne.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 17 13:08 #51389

Ha már felmerült kérdésként a legnagyobb tengeri csata a Leyte-öbölnél zajlott 1944 okt 23-26 között, ezt egyébként a történelem legnagyobb tengeri összecsapásának is tartják.
Szárazföldön szintén a Fülöp-szigetekért vívott harcok voltak a legnagyobbak - már persze amerikai-japán viszonylatban - itt zajlott az egyetlen klasszikus nagyvárosi csata is Manila elfoglalásakor. A bevetett erők és a veszteségek is itt voltak a legnagyobbak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 17 14:21 #51394

  • Gipszj
Nekem gyanús a Jütlandi csata mint legnagyobb, de könnyen lehet, hogy tévedek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 17 15:10 #51396

Jütlandnál 50 különféle csatahajó, 14 csatacirkáló, 45 különféle cirkáló, 139 romboló vett részt, Leyténél 38 különféle anyahajó, 21 csatahajó, 44 különféle cirkáló, több mint 176 romboló és több mint 1800 repülőgép valamint több száz egyéb támogató-partraszállító tengeri jármű volt jelen( ezek wiki adatok, így nem biztos, hogy teljesen pontos, de nagyságrendileg jók )
Én Leytének adnám az elsőséget, még ha szoros is a verseny...
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 17 19:01 #51452

  • Zeki
Tengeren a Jütlandi csata-é mint legnagyobb? Ezek az adatok nekem bizony szagosak.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 17 19:15 #51460

  • Gipszj
Jóval száz fölött volt a hajók száma, csak a német flotta 99 hajóval vett részt benne, a brit flotta jóval nagyobb volt, 151 hajó. Igaz, repülőgép nem nagyon volt, csak egy-két Zeppelin. Ha nem a legnagyobb (nem is állítottam biztosra) akkor a második legnagyobb.<br><br>Szerkesztette: Gipszj, Időpont: 2011-01-17 20:17
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 jan. 19 12:59 #51532

\&quot;Ezek az adatok nekem bizony szagosak.\&quot; Akár szagosak akár nem, az adatok jók
Persze mint írtam kis eltérések lehetnek a különböző források között, de nagyságrendileg megfelelnek a valóságnak. Különösen Jütland esetében, amit már százszor feldolgoztak, mindenhol ezeket az adatokat használva a nagyobb hajóegységekre.
A korszaknál maradva Leyténél már sokkal nagyobb a szórás, de ami a lényeg a csata a japán haditengerészeti légierő végét is jelentette, a négy hordozó mellett a maradék 180 gépet is elvesztették, ezzel gyakorlatilag megszűntek létezni. Döntő csapást terveztek mérni az amerikai flottára és a csapás tényleg döntő lett, csak nem úgy ahogy szerették volna. Pedig hajszálon múlott a siker...
Téma zárolva.

Kérdések 2011 aug. 08 11:47 #58420

  • Molnos Márton
Nekem egy kérdésem lenne: miért nincs teljes cikk a honlapon a guadalcanali hadjáratról?Hiszen úgy tudom fontos csta volt és egyes történészek szerint a Csendes-óceáni hábórúban nem is Midway hanem Guadalcanal volt a fordulópont.
Egyúttal egy másik kérdésem is lenne:nem tudja valaki hogy a Pearl Harborban megrongált vagy elsüllyesztett hajókat mennyi ideig javították?
Az utolsó kérdésem pedig: a USS Indianapolis már leszállította a nukleális rakományt amikor a japán tengeralatjáró elsüllyesztette?
Egyébként a fórumszál egyik előbbi beszélgetéséhez hozzászólva: én is gyűjtö(tem) a II.vh teljes története sorozatot.Egyébként valahol a honlapon azt írták hogy 20 részes de nekem 21 része van.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kérdések 2011 aug. 08 14:23 #58421

  • Zeki
A guadalcanali hadjáratról bizonyára lesz cikk.
Mert a 21. az-az Atlasz.
Négy csatahajó (USS Arizona, USS California (1944 januárjában tért vissza), USS Nevada (1942 októberében fejeződött be a javítása), USS West Virginia (1944 Júliusában tért vissza) elsüllyedt.

A felborult USS Oklahoma azt hiszem 1942 július 15-én tért vissza.
Az ex-csatahajó Utah, A három cirkáló: Helena, Raleigh, Honolulu, A rombolók: Cassin, Downes, Shaw, és a segédhajók Oglala, Vestal, Curtiss más-más időpontban de visszakerültek a haditengerészet állományába, a legkésőbbi 1944 februárjában. A Cassin é az Oglala.

USS Tennessee, USS Maryland, USS Pennsylvania \'49 februárjáig azt hiszem mind visszaállt a szolgálatba.

És igen, már leszállította úgy tudom.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Kérdések 2011 aug. 08 14:31 #58422

  • Molnos Márton
Én halottam valami olyat hogy a USS Arizonát nem emelték ki és van fölötte egy emlékmű.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 aug. 08 15:09 #58424

  • Zeki
Igen. És látogatható is. http://bit.ly/2caaj8
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2011 aug. 08 17:06 #58425

  • Molnos Márton
De az előbb azt írtad hogy azt is helyrehozták.Ami lehetetlen hizsen a lőszerraktára felrobbant és darabokra tört.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.22 másodperc
Joomla templates by a4joomla