Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Csendes-óceán

Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 feb. 05 11:39 #60763

  • banditos
Nem,tudom,lehet,hogy elnéztem!
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 jún. 16 10:45 #61636

  • Bazooka Joe
A csata, amit Az őrület határán (The Thin Red Line) című film dolgoz fel. Érdekes olvasmány.

en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Mount_Au...e,_and_the_Sea_Horse
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 jún. 16 20:10 #61646

  • Molnos Márton
Bazooka Joe beküldte:
A csata, amit Az őrület határán (The Thin Red Line) című film dolgoz fel. Érdekes olvasmány.

en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Mount_Au...e,_and_the_Sea_Horse


Szerintem a veszteségekről való adatok hibásak. Bár ez sokszor előfordul a Wikipédián.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 jún. 18 16:45 #61680

  • Magyarharcos
Szerintem nem. Köztudott, hogy a japánok az utolsó erejükig harcoltak, tök mindegy hogy mennyire reménytelen volt már a harc.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 jún. 18 17:37 #61689

  • Bazooka Joe
Molnos Márton beküldte:
Bazooka Joe beküldte:
A csata, amit Az őrület határán (The Thin Red Line) című film dolgoz fel. Érdekes olvasmány.

en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Mount_Au...e,_and_the_Sea_Horse


Szerintem a veszteségekről való adatok hibásak. Bár ez sokszor előfordul a Wikipédián.


Igazad van, nem 100 %-ban megbízható a Wiki. A számadatok legtöbbször csak hozzávetőlegesek.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 jún. 18 18:45 #61694

  • Gipszj
A pontos háborús veszteségeket SENKI sem ismeri.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 júl. 25 19:09 #62053

  • Molnos Márton
Én azért gondolom hogy hibásak a veszteségek, mert a japánok több amerikai támadást visszavertek. Ezért az amerikai veszteségeknek nagyobbaknak kéne lenniük.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 júl. 29 19:52 #62075

  • Magyarharcos
Nem feltétlen, mivel lehet a vezetőket intézték el, és a megmaradt alacsonyabb rangú katonák meg inkább megfutamodtak.

Az Ibériai-félsziget háborúban (1808-1813), bevetették a két eddigre megfelelően kiképzett, könnyű gyalogsági ezredet (95. Lövész ezred, és 60. Királyi Amerikai Lövész Ezred) melynek lövészeit úgy képezték ki, hogy mindig a tisztekkel végezzenek huzagolt csövű puskáikkal, amekkora távolságból még az ellenséges elővéd még nem okozhatott bennük kárt. A huzagolt csövű fegyvereknek ha a golyókat belecsavarták egy zsíros bőrdarabba, 200 yard-on belül a lövész ki tudta választani hogy a test mely pontját találja el, így 3:1 találatarány volt a pontos találatnak. Ezzel szemben a sima csövű muskétáknak jó 50 yard-nál 50:1 találati arány volt. 1 yard nagyjából 91cm-nek felel meg, azaz 182m és 45,5m lőtáv.

1808-ban, a gyászossá változott expedíciós haderőt, melyet Sir John Moore vezetett vissza Corunába, egy lövész, bizonyos Tom Plunket egy tökéletes lövéssel megölte a francia Colbert tábornokot több mint 700 yard-ról azaz 637m-ről.

Tábornoktól kezdve, őrnagy, kapitány és hadnagy, végül az őrmesterek. A magukra maradt közlegények meg ne tudtak komolyabb döntéseket hozni, és így megfutamodtak a harc elől.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 júl. 29 19:53 #62076

  • Magyarharcos
Legalább is én így ismerem.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 júl. 29 20:14 #62083

  • Zhadorr
Ez a huzagolt csövű fegyver a Springfield volt?
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 júl. 29 20:38 #62090

  • Magyarharcos
Ő, nem.

Ekkor még hírre se nagyon volt, és nem bíztak se sokat a britek se, mivel két nagy hátrány lett a fegyvernek.

1) A pontosság elérése kép a zsíros bőr darabba kellett bele tekerni a golyót. A sima csövű muskétákba egyszerűen beleköpték a golyót, és ledöngölték. Itt viszont le kellett nyomni teljes erőből ami idő igényessé tette az újra töltését. A muskétákkal percenként 4-5 lövést el lehetett engedni, a lövészek fegyverével viszont jó ha hármat el tudtak engedni.

2) A spirális hornyoknak köszönhetően, nehezebben lehetett újra tölteni a fegyvert, mivel ez volt hivatott megpőrdíteni a golyót a csőben, ez által téve a fegyvert pontosabbá.

Nézd csak, itt van a kicsike, meg a hozzá való szurony-kard.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 júl. 29 20:39 #62091

  • Magyarharcos
Ő, nem.

Ekkor még hírre se nagyon volt, és nem bíztak se sokat a britek se, mivel két nagy hátrány lett a fegyvernek.

1) A pontosság elérése kép a zsíros bőr darabba kellett bele tekerni a golyót. A sima csövű muskétákba egyszerűen beleköpték a golyót, és ledöngölték. Itt viszont le kellett nyomni teljes erőből ami idő igényessé tette az újra töltését. A muskétákkal percenként 4-5 lövést el lehetett engedni, a lövészek fegyverével viszont jó ha hármat el tudtak engedni.

2) A spirális hornyoknak köszönhetően, nehezebben lehetett újra tölteni a fegyvert, mivel ez volt hivatott megpőrdíteni a golyót a csőben, ez által téve a fegyvert pontosabbá.

Nézd csak, itt van a kicsike, meg a hozzá való szurony-kard.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 júl. 29 20:44 #62092

  • Magyarharcos
I
Csatolmányok:
  • Csatolmány A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.
Téma zárolva.

Válasz: Válasz/Re:Csendes-óceán 2012 júl. 29 21:02 #62097

  • Zhadorr
Bocs, Kentucky-t akartam írni. Bár azt a polgárháborúban alkalmazták először.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.23 másodperc
Joomla templates by a4joomla