Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Csendes-óceán

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 16 08:10 #34484

18 600 katona szállt partra 43 nov20an többnapi bombázas után De a bunkerhálozat nem pusztult el igy a 4800föböl allo japán helyörség sem Elszántan védekeztek aminek az lett az eredménye hogy 110 japán maradt csak áletben 3 nap alatt 1000 amerikai katona is elesett
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 16 08:12 #34485

koszta írta:
panzer2 írta:
Peleleiun volt kisebb veszteségük a japánoknak mint az amerikaiaknak a repülő tér stratégiailag fontos volt Japán elfoglalásához.


Azért Pacific is jó valamire.

Ezt eddig is tudtam nem kell hozzá pacific.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 16 09:52 #34486

  • Bazooka Joe
Tarawa

1943. nov. 23.-án, amikor a füst elszállt, 6500 amerikai és japán katona hevert holtan a csatatéren, ami nem volt nagyobb pár focipályánál.

Egy japán tengernagy egyszer azt mondta, hogy Tarawa-t még 1 millió emberrel, 100 év alatt sem lehetne bevenni. Nos, az USMC, bevette 3 nap alatt. <br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-05-16 12:16
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 16 10:12 #34488

  • Bazooka Joe
fell írta:
18 600 katona szállt partra 43 nov20an többnapi bombázas után De a bunkerhálozat nem pusztult el igy a 4800föböl allo japán helyörség sem Elszántan védekeztek aminek az lett az eredménye hogy 110 japán maradt csak áletben 3 nap alatt 1000 amerikai katona is elesett


Nah, de miért nem pusztult el a japán védelem annyira, hogy csak minimális veszteségei legyenek az USMC-nek? Megmondom, ugyanis a sziget annyira keskeny volt, hogy a hajóágyúk lövedékei sokszor nem a szigeten csapódtak be, hanem mögötte a vízben.

Ennek alátámasztására itt egy térkép:

www.ibiblio.org/hyperwar/USA/USA-P-Strat...SA-P-Strategy-13.jpg

A leghevesebb összecsapások a Betio szigeten voltak. Ezekről az összecsapásokról itt van egy kis anyag + térképsorozat.

www.historyofwar.org/articles/battles_ta...br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-05-16 12:13
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 16 14:02 #34496

  • Zeki
A Japánok az egész szigetből egy erődöt csináltak. Láttam egy képet, amin volt egy zátonyra futott Japán kereskedő hajó. Azt is felhasználták a védelemhez. Az oldalába gépágyú állást építettek ki.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 16 14:20 #34502

  • Bazooka Joe
Most már legalább érthető (számomra), hogy mit keresett a MOHPA-ban.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 16 18:16 #34530

Bazooka Joe írta:
Andy50, a peleliui csata a legkeményebb, legkeserűbb, és legnagyobb veszteségekkel járó csata volt a Csendes-óceáni hadszíntéren az USMC számára.

Mint pl.: Guadalcanalon, itt is volt egy reptér a szigeten, ami stratégiailag fontossá tette, az amerikaiak számára.


Köszi szépen!
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 17 13:35 #34563

  • Zeki
Tényleg, most, hogy mondtad megnéztem a Pacific Assault-ot, és tényleg ott van
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 17 15:35 #34566

Hol tartasz vagy már kijátszottad Zeki?
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 17 17:03 #34572

  • Zeki
Már ki, nem is tudom mikor. A Tarawa-i partraszállás, pontosabban dokk-ra szállás, nehéz volt arra emlékszem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 23 20:24 #34875

Zeki írta:
Már ki, nem is tudom mikor. A Tarawa-i partraszállás, pontosabban dokk-ra szállás, nehéz volt arra emlékszem.

jó játék? mert akkor kéne nekem is
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 23 20:29 #34876

Valakinek van kedve megbeszélni a Salamon-szigeteki-csatá-ról?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 24 08:28 #34882

Zeki írta:
Már ki, nem is tudom mikor. A Tarawa-i partraszállás, pontosabban dokk-ra szállás, nehéz volt arra emlékszem.


Egyébként szerintem volt annál nehezebb pálya is.
Nekem legalább is az volt a legnehezebb rész , amikor Guadalcanal-on a repteret kellett meg védeni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 24 10:21 #34888

  • Zeki
Az se volt piskóta. És amikor a japán rombolót és a segéd kis csatahajót kellett felrobbantani. A Zerok csak jöttek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 28 17:52 #35103

Nem nagyon tudom máshova írni talán ez a legalkalmasabb topic.
Ki mit gondol a mostani Koreai helyzetről szerintem csak nem olyan hülyék hogy háborúzzanak előszőr úgy gondoltam jó lenne megélni egy olyan háborút amit majd tanulnak az unokáink de aztán jobban belegondolva ugye Észak-Korea szövetségese Kína na ha ők belépnének akkor Délnek segítene Amerika meg a Nato és még akkor jönnének az oroszok is és ott is vagyunk a 3. világ háború közepén és lőnék egymásra az atomot mert ezt a háborút nem kézi fegyverekkel katonákkal és harckocsikkal fogják megvívni hanem Atom Biológiai és Kémiai fegyverekkel nagyon remélem hogy ez nem fog bekövetkezni.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla