Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Csendes-óceán

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 28 17:56 #35104

  • Bazooka Joe
Hát, csak vannak annyira \"okosok\", hogy nem nyomják meg a piros gombot.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 28 18:00 #35105

Bazooka Joe írta:
Hát, csak vannak annyira \"okosok\", hogy nem nyomják meg a piros gombot.

Én is reménykedek.Remélem a Kínaiaknak van ennyi esszük hogy nem okoznak világ égést az éhező sárgák miatt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 28 18:48 #35107

  • Zeki
Mindig is feszült volt a kapcsolat a két Korea között. Most ez az állítólagos hajó kilövés is homályos. Lehet volt, lehet kovácsolt. Tény hogy meghaltak egy-néhányan.
Valami lépés lesz, és az hatással lesz a világra is.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 máj. 28 19:21 #35109

Szerintem is lehet valami a 2 ország között de nem hiszem hogy ebbe kína vagy az usa bele avatkozzon
és aztsem hiszem hogy kémiai vagy biológiai vagy atombombákal vivnák hiszen akkor az usa miért nem intézte el ezekel a módszerekel afganisztánt vagy irakot?
Mindenesetre ha mindez megtörténik akkor elkezdhetünk imátkozni
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 jún. 09 18:06 #35527



Nagyon jó film, a Yamato-csoport egyenőtlen küzdelme az USAF-al. Mit gondoltok, miért romlott le ennyire a légvédelem hatékonysága a háború végére??? A Yamato csatahajó fegyverzete:

9 × 46 cm (18.1 in) (3×3)[6]
6 × 155 mm (6.1 in) (2×3)[6]
24 × 127 mm (5.0 in)[6]
162 × 25 mm (0.98 in) Anti-Aircraft (52×3, 6×1)[6]
4 × 13.2 mm (0.52 in) AA (2×2)

+ Hozzájön a Yahagi könnyűcirkáló, és 7-8 japán romboló légvédelme.

Az USA 11 répülőhordozóról támadott, többszáz repülővel. A csata kimenetele, Yahagi, Yamato, és 4 japán romboló elsüllyedt, az USAF vesztesége:
!!!10-11!!! gép

Elképesztő aránytalanságok, 160 25 mm AA fegyver ennyire nem volt hatékony???
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 jún. 09 18:15 #35528

Tényleg jó film nekem is megvan.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 jún. 09 19:24 #35535

Én is láttam nagyon jó!
Sok ifjú van itt ma, akik a háborúban dicsőséget keresnek, de fiúk, ez itt maga a pokol. Elvihetitek ezt a figyelmeztetést a következő generációnak. Én rémülettel tekintek a háborúra. William Tecumseh Sherman
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 aug. 13 03:39 #38409

  • Zeki
Próbáljuk meg itt is felkelteni a témát. Japán elért sikereket, de az USA-val nem bírt. Pedig Hadi flottájukra nagyon nagy hangsúlyt fektettek. Szerintetek a briteket legyőzték volna e a japánok tengeren. Szerintem igen.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 aug. 13 07:06 #38413

Szerintem is a Japán flotta fejlettebb és jobban képzett is volt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 aug. 13 09:55 #38419

Zeki írta:
Próbáljuk meg itt is felkelteni a témát. Japán elért sikereket, de az USA-val nem bírt. Pedig Hadi flottájukra nagyon nagy hangsúlyt fektettek. Szerintetek a briteket legyőzték volna e a japánok tengeren. Szerintem igen.


Hát a Távol-Keleten elég jól megtépázták (főleg a japán repülőgépek) a brit flottát....
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 aug. 13 10:23 #38422

  • Roland
panzer2 írta:
Szerintem is a Japán flotta fejlettebb és jobban képzett is volt.


Eleinte valóban jobban képzett volt, sőt, néhány elemét tekintve még fejlettebb is. De annyira nem volt fejlett, hogy minőségi előnyre tett volna szert a Brit túlerővel szemben.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 aug. 13 10:27 #38423

  • Roland
Esetleg annyiban előnye lett volna a Japánoknak, hogy a szárazföldi előnyük a szigetharcoknál nagyobb lett volna. A Briteket nem képezték megfelelően az Egyenlítő közelében lévő harcokhoz.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 aug. 13 11:21 #38428

panzer2 írta:
Nem nagyon tudom máshova írni talán ez a legalkalmasabb topic.
Ki mit gondol a mostani Koreai helyzetről szerintem csak nem olyan hülyék hogy háborúzzanak előszőr úgy gondoltam jó lenne megélni egy olyan háborút amit majd tanulnak az unokáink de aztán jobban belegondolva ugye Észak-Korea szövetségese Kína na ha ők belépnének akkor Délnek segítene Amerika meg a Nato és még akkor jönnének az oroszok is és ott is vagyunk a 3. világ háború közepén és lőnék egymásra az atomot mert ezt a háborút nem kézi fegyverekkel katonákkal és harckocsikkal fogják megvívni hanem Atom Biológiai és Kémiai fegyverekkel nagyon remélem hogy ez nem fog bekövetkezni.


Egy diktatórikus államtól ne várj racionális lépéseket.
Észak-Korea minden cselekedete egy pókerparti színvonalán és kiszámíthatósági szintjén mozog.

A diktatúrák sajátja az, hogy hatalmi helyzetük megőrzése érdekében soha, semmilyen lépéstől nem riadnak vissza, nem mérlegelik a tetteik következményeit.

Kína - bár világpolitikai érdekből az ütőkártyái között tartja Észak-Koreát - nem valószínű, hogy a maga gazdasági növekedéséről lemondana az ottani diktatúra fenntartása érdekében.
Addig, amíg politikai nyomásgyakorlással fenntarthatja a status quót, addig nyilván élni fog a fenyegetés eszközével, azonban egy háborús konfliktust nem fog kockáztatni ezért.
Észak-Korea így is egyre kellemetlenebb a számára, mivel az a mai napig az \'50-es évek személyi kultuszát tartja fenn, míg Kína minél jobban integrálódna a nemzetközi folyamatokba.
Kína - amelyik most már olyan gazdaságpolitikai pozícióban van, hogy az USA hiányát is finanszírozza - túl sokat veszítene azon, ha nyíltan támogatná az Észak-Koreai agressziót.
A gond ott van, hogy ez az ország öntörvényűvé vált, mivel a hatalmi elitje paranoiája már meghaladja azt a szintet, amelyet köznapi eszközökkel lehet kezelni.
Ugyanakkor a kínai kommunista rezsimet mégiscsak megingatná, ha \"cserben hagyná\" a \"szövetségesét\".
A mérlegelésének az alapja az lehet, hogy a kínai nép mennyire venné ezt rossznéven, vagy mennyire hagyja hidegen.
A jelenlegi konstellációban úgy tűnik, hogy kina lakosságát a legkevésbé sem érdekli az Észak-Koreai hatalmi hasfájás.

Nagyobb gond van kialakulóban Kína és és az indiai szubkontinens államainak a vízkészletek elosztásából származó érdekellentéte okán.
Tudni kell, hogy a teljes szubkontinens folyói a tibeti vízgyűjtő területekről nyerik a vízutánpótlását, Pakisztántól Bangladeshig. Ráadásul Kína tervezi, hogy a tibeti gleccserek vízhozamának egy részét a saját délnyugati sivatagos területei irányába fordítja, ezáltal az egész szubkontinens vízkészletét megcsapolná.

Ez rendkívüli konfliktusokat eredményezhet, ugyanis pl. Pakisztán amely az Indusból nyeri a vízhozama legnagyobb részét, már olyan helyzetben van, hogy az Indusbó már EGY CSEPP VÍZ SEM(!!!) ömlik a tengerbe, olyan mértékű a vízkivétel.
Ezzel párhuzamosan India egy olyan tervet készít elő, amely egységesítené a szubkontinens vízellátását, mivel a saját mezőgazdasági területei is részben súlyosan vízhiányosak, részben a monszunévszak idején keletkező csapadéktöbblet errodálja az ottani mezőgazdasági területeit. Ugyanakkor Bangladesht az indiai vízkivételezés azzal veszélyeztetné, hogy a hordalékképződés csökkenése, megszűnése okán mélyföldi területei egy jelentős részét elveszíti.

A vízkérdés Pakisztán, Kashmír, India, Banglades, Nepál, Buthán, stb. LÉTÉT veszélyezteti, és egymással szemben is súlyos konfliktusok forrása.

Ugyanakkor ez a világ két legnagyobb lélekszámú államának, egyben három atomhatalomnak a konfliktusa is.

Ez pedig a közeljövő egyik legnagyobb politikai kockázata.<br><br>Szerkesztette: Hajcihő, Időpont: 2010-08-13 13:22
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 aug. 13 11:31 #38430

Köszönöm a választ bár jó sokat kellet rá várnom.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Csendes-óceán 2010 aug. 13 11:34 #38432

  • Roland
panzer2 írta:
Nem nagyon tudom máshova írni talán ez a legalkalmasabb topic.
Ki mit gondol a mostani Koreai helyzetről szerintem csak nem olyan hülyék hogy háborúzzanak előszőr úgy gondoltam jó lenne megélni egy olyan háborút amit majd tanulnak az unokáink de aztán jobban belegondolva ugye Észak-Korea szövetségese Kína na ha ők belépnének akkor Délnek segítene Amerika meg a Nato és még akkor jönnének az oroszok is és ott is vagyunk a 3. világ háború közepén és lőnék egymásra az atomot mert ezt a háborút nem kézi fegyverekkel katonákkal és harckocsikkal fogják megvívni hanem Atom Biológiai és Kémiai fegyverekkel nagyon remélem hogy ez nem fog bekövetkezni.


Talán annyiban szerencsénk van, hogy Kína csak politikailag szövetségese Észak-Koreának. És a márciusi torpedóeset óta Kína is megelégelte Észak-Korea viselkedését. Az ENSZ is igazán tehetne lépéseket,. Ma olvastam, hogy az Észak-koreai footballcsapat tagjai a vereségeik miatt nyilvános testi és lelki megaláztatásban részesültek. Emberek! A XXI. században élünk.
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.19 másodperc
Joomla templates by a4joomla