Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Atlanti-óceán

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 10 17:36 #44089

  • Roland
Hajcihő írta:
101.Légideszant írta:
Azt Omaha beatch-nek hívják!
Obama az a USA elnöke!<br><br>Szerkesztette: 101.Légideszant, Időpont: 2010-10-10 17:56


No essünk neki mégegyszer: Azonkivül, hogy igen, Omaha, de NEM beatch, hanem beach. Ilyen nincs is. Olyan van, hogy bitch, és az majdnem úgy hangzik, mint a beach, de cefetül mást jelent. Az előbbi ugyanis szajhát, szukát, míg az utóbbi partot, strandot, tengerpartot jelent.

Aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul.


Ez jó:laugh:

Semmi köze sincs az Omaha partszakaszhoz Obamának. Legfeljebb annyi, hogy az apja ott volt a partraszállók közt.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 10 17:58 #44090

  • Bazooka Joe
Az Obama Beach eset valóban megtörtént. Gordon Brown, brit miniszterelnök nyelvbotlása nyomán.

Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 10 18:04 #44091

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Az Obama Beach eset valóban megtörtént. Gordon Brown, brit miniszterelnök nyelvbotlása nyomán.



Előfordul

Joe! Szép a harc rúnád. 2. számú SS Páncélos Hadosztály?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 10 18:10 #44092

  • Bazooka Joe
Jó a képed portillo! Ha nem tévedek, akkor ő Karl Ruprecht Kroenen a Hellboy-ból?

2. számú SS Páncélos Hadosztály? Jézus Mária!

Nevezzük meg pontosan:

2. [„Das Reich”] SS-páncéloshadosztály (1944. januárjától).

Ez a Wolfsangel.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-10-10 20:10
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 10 18:33 #44093

  • Roland
Bazooka Joe írta:
Jó a képed portillo! Ha nem tévedek, akkor ő Karl Ruprecht Kroenen a Hellboy-ból?

2. számú SS Páncélos Hadosztály? Jézus Mária!

Nevezzük meg pontosan:

2. [&amp;#8222;Das Reich&amp;#8221;] SS-páncéloshadosztály (1944. januárjától).

Ez a Wolfsangel.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-10-10 20:10


Na jól van:laugh: .
Csodálatos a címerük. Bár nekem inkább a Florian Geyer SS Lovassági Hadosztályé tetszik.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 10 20:17 #44097

  • HunBütyök
Az apja max gyerek lehetett ekkor. A nagyapja ott lehetett, de mint teherkocsi-sofőr, konyhai munkás, pék, hajón rakodómunkás. A négereket eleinte nemnagyon használták a frontvonalon, bár hozzáteszem, sok esetbn nagyobb hősök voltak mint a fronton harcoló Ryan közlegények és Baker közlegények (én inkább közleányoknak nevezem őket), hiszen az utánpótlási vnalakon ők sürögtek-forogtak, ők sütötték a kenyeret, ők rakodták a lőszert és egyéb hadianyagot a hajóra.
Repülőn ehet szolgáltak kokerók, és hősiesen is harcoltak, de nem vagyok benne biztos, hogy mikortól.

Pontosan nem tudom de szerintem az Omaha-strandolás után volt az is, hogy létrehozták a Back Panthers-t, és a négerek lehettek harckocsizók.

Nekem kiesnek ezek a kési dolgok már.<br><br>Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-10-10 22:19
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 10 20:41 #44098

  • Bazooka Joe
portillo írta:
Nem tudjátok mi is volt a neve annak a német hadműveletnek, amiben az obama beach után történt. Dönitz utasított kb 40-50 uboatot a lamanche csatorna felszabadítására, délről francia kikötőkből illetve keletről német kikötőkből.

A neve kellene.


Nekem csak arról van tudomásom, hogy \'44. jún. 6.-tól augusztus végéig 15 U-Boot veszett oda Anglia és Normandia között lezajlott csatákban. Elsöprő túlerővel szálltak szembe, mintegy 1200 hadihajóval.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 11 08:58 #44099

Gipszj írta:
portillo írta:
Esküszöm gondolkoztam írás közben hogy hirtelen nem jól írom. De végül jól gondoltam hogy Ohama az elnök, és Obama a partszakasz.

Majdnem, Omaha a part és Obama az elnök.


Irónia:whistle:

Az Obama Beach eset valóban megtörtént. Gordon Brown, brit miniszterelnök nyelvbotlása nyomán.







Jó a képed portillo! Ha nem tévedek, akkor ő Karl Ruprecht Kroenen a Hellboy-ból?


Nem tévedsz, antihős Kroenen. Bár még nem láttam a filmet.


Nekem csak arról van tudomásom, hogy \'44. jún. 6.-tól augusztus végéig 15 U-Boot veszett oda Anglia és Normandia között lezajlott csatákban. Elsöprő túlerővel szálltak szembe, mintegy 1200 hadihajóval.



Pedig volt ennek egy műveleti neve... A hadihajók csak egy dolog, többszáz cirkáló liberator uralta az egész légteret, nagyon nagy területen. Úgy hallottam a LaManche csatornába egy uboat se jutott végül be.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 11 10:22 #44100

  • Bazooka Joe
Mindegyik kék lufi egy elsüllyedt U-boot-ot jelöl. (\'44. jún. 6. és aug. között). Ha szeretnéd, akkor megadhatom a tengeralattjárók neveit is.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.<br><br>Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-10-11 19:07
Csatolmányok:
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 11 17:37 #44109

A barna a 15-dik?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 11 17:43 #44110

  • Bazooka Joe
A barna az Brest városát jelöli, mely az 1. és a 9. U-boot flotilla bázisa volt.

Akkor csak 14 van.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 11 17:50 #44112

  • Roland
HunBütyök írta:
Az apja max gyerek lehetett ekkor. A nagyapja ott lehetett, de mint teherkocsi-sofőr, konyhai munkás, pék, hajón rakodómunkás. A négereket eleinte nemnagyon használták a frontvonalon, bár hozzáteszem, sok esetbn nagyobb hősök voltak mint a fronton harcoló Ryan közlegények és Baker közlegények (én inkább közleányoknak nevezem őket), hiszen az utánpótlási vnalakon ők sürögtek-forogtak, ők sütötték a kenyeret, ők rakodták a lőszert és egyéb hadianyagot a hajóra.
Repülőn ehet szolgáltak kokerók, és hősiesen is harcoltak, de nem vagyok benne biztos, hogy mikortól.

Pontosan nem tudom de szerintem az Omaha-strandolás után volt az is, hogy létrehozták a Back Panthers-t, és a négerek lehettek harckocsizók.

Nekem kiesnek ezek a kési dolgok már.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: HunBütyök, Időpont: 2010-10-10 22:19


Ok. Eltévesztettem.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 12 07:13 #44125

Bazooka Joe írta:
Mindegyik kék lufi egy elsüllyedt U-boot-ot jelöl. (\'44. jún. 6. és aug. között). Ha szeretnéd, akkor megadhatom a tengeralattjárók neveit is.

A kép rejtve van vendégek elől, jelentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.&lt;br&gt;&lt;br&gt;Szerkesztette: Bazooka Joe, Időpont: 2010-10-11 19:07


Hmm érdekes térkép... Tettszik nagyon.

Természetesen érdekelnek az u-boat nevek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 12 08:48 #44128

Bazooka Joe írta:
A barna az Brest városát jelöli, mely az 1. és a 9. U-boot flotilla bázisa volt.

Akkor csak 14 van.


És a zöld, Portshmouth-nál?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 12 09:41 #44129

Jó térkép! Gratula!
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.20 másodperc
Joomla templates by a4joomla