Az oldal semmilyen felelősséget nem vállal a hozzászólásokért!

Üdv, Vendég

TÉMA: Atlanti-óceán

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 30 15:55 #45347

Zeki írta:
De az égegyadta világon semmi eredménye nem lett. A másik, hogy hihető e a történet?


Nem túl szép dolgot akartak csinálni, pokolgép New York egyik főutcáján... Sok értelme lett volna mondhatom. Talán mégjobban felbőszülnek az amerikaiak. A terrorbombázásoknak, öngyilkos merényletek sose érik a el célukat kivéve ha nem olyan mértéket öl mint pl japán atombombatámadása.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 30 15:56 #45349

  • koi
Milyen típusú tengeralattjárókkal mentek el odáig?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 30 16:53 #45352

1941-ben figyelmeztették az amerikai kormányt, hogy egy női és egy férfi kém szállt partra közel a kanadai határhoz.
1944. november 29-én este 10 órakor két kém-egyenként 69 ezer dollárral a zsebükben partraszállt.
Azt hiszem, U-1230-as tengeralattjáróval közelítették meg az amerikai partokat.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 30 20:13 #45364

  • Gipszj
portillo írta:
Zeki írta:
De az égegyadta világon semmi eredménye nem lett. A másik, hogy hihető e a történet?


Nem túl szép dolgot akartak csinálni, pokolgép New York egyik főutcáján... Sok értelme lett volna mondhatom. Talán mégjobban felbőszülnek az amerikaiak. A terrorbombázásoknak, öngyilkos merényletek sose érik a el célukat kivéve ha nem olyan mértéket öl mint pl japán atombombatámadása.

Felbőszültek volna mint Pearl Harbour-tól. Ez biztos mert megtörtént.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 31 11:52 #45394

  • indián
Olvastam egy könyvet ami erre a témára is kitér, egy rádiós visszaemlékezéseiben. 3-4 ügynököt említ akiket New York partjainál rakták ki őket, telepítési célzattal.V.milyen jelzőt akartak szerelni,amire célpontként lőhet egy búvárnaszád. Egyikük árló lett és lefülelték az egész bandát.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 31 13:21 #45399

  • koi
Én az NGC-n láttam.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 31 16:54 #45411

indián írta:
Olvastam egy könyvet ami erre a témára is kitér, egy rádiós visszaemlékezéseiben. 3-4 ügynököt említ akiket New York partjainál rakták ki őket, telepítési célzattal.V.milyen jelzőt akartak szerelni,amire célpontként lőhet egy búvárnaszád. Egyikük árló lett és lefülelték az egész bandát.



Már a parton kiszúrták őket, amikor elásták a pénzt. Igen, az egyik áruló lett, rántotta magával a többieket is.
Csak azért beszélt, mert megígérték neki, hogy nem végzik ki őt, és nem adják ki Németországnak.

Egyébként az észak-afrikai fronton volt pár kettőském- nem volt túl jó életük:(
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 31 17:42 #45413

  • indián
Igen ez lessz az!Tehát a parton elfogták őket közvetlen miután kitették őket? Honnan tudhattak az érkezésükről?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 31 18:32 #45417

  • Gipszj
indián írta:
Igen ez lessz az!Tehát a parton elfogták őket közvetlen miután kitették őket? Honnan tudhattak az érkezésükről?

Nem biztos, hogy tudtak. Háború volt, egyszerűen őrizték a partot. Volt elég önkéntes. Másik lehetőség, bemérték a tengeralattjárót és a környéket mégjobban őrizték. Harmadik lehetőség, a német kémek között is kellett lennie árulónak. Negyedik, a vonatkozó parancsnokságba beépültek a külföldi hírszerzők mint pld. Dr. Richard Sorge vagy Stierlitz.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 okt. 31 19:37 #45421

Gipszj írta:
indián írta:
Igen ez lessz az!Tehát a parton elfogták őket közvetlen miután kitették őket? Honnan tudhattak az érkezésükről?

Nem biztos, hogy tudtak. Háború volt, egyszerűen őrizték a partot. Volt elég önkéntes. Másik lehetőség, bemérték a tengeralattjárót és a környéket mégjobban őrizték. Harmadik lehetőség, a német kémek között is kellett lennie árulónak. Negyedik, a vonatkozó parancsnokságba beépültek a külföldi hírszerzők mint pld. Dr. Richard Sorge vagy Stierlitz.



Az egyik parti őr gyanakodott az egyik kémre, aki kissé feltűnően ásott a parton. Azt hiszem, ő lebukott. De azért a németek kivitelezése nem volt olyan felszínes- több partszakaszon rakták őket szét. Ha jól tudom, hónapokig nem jutottak kézre a többiek.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 01 12:29 #45457

Az U-bootok elég sok hajót elsűllyeztettek ott.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 01 13:34 #45468

  • koi
Persze,a Dobpergés-hadműveletben.Kérlek,tanulj meg rendesen írni.
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 02 13:50 #45522

Szerintem jól írtam,mert U-boot=tengeralattjáró
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 02 15:15 #45568

  • koi
Nem az,hanem ,,sűllyeztek\".Az meg milyen tájszólás?
Téma zárolva.

Válasz/Re:Atlanti-óceán 2010 nov. 02 16:00 #45598

Olvassátok a helyesírási kézikönyvet, és gépeljetek sokat Wordben. Úgy már nem lesz probléma egyik művelet sem;)
Téma zárolva.
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 0.25 másodperc
Joomla templates by a4joomla